Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Okuyun"Korkarım ki toprak beni kabul etmez" (1 Kullanıcı)

istikbal

Kayıtlı Kullanıcı
Sırrı Sekati hazretleri bir gün sohbeti anında talebelerine, (30 yıl önce dediğim bir elhamdülillah yüzünden, 30 yıldır tevbe istiğfar ediyorum) deyince, talebeler şaşırdı, (Efendim bu nasıl olur?) diye sordular. Şöyle anlattı:
Dükkanların bulunduğu çarşıda yangın çıkmış, bütün dükkanlar; terlikçiler, örücüler, elbiseciler nerdeyse tamamen yanmış. Bunu bana gelip haber verdiklerinde, senin dükkana bir şey olmamış dediler. Ben de gayri ihtiyari (elhamdülillah) dedim. Sonra kendi kendime, din kardeşlerinin malı mülkü yansın, seninki kurtuldu diye sen hamd et, bu nasıl Müslümanlık diyerek çok üzüldüm, ağlayıp çok tevbe ettim. Dükkanları yanan din kardeşlerime benzemek için, dükkanımdaki bütün malları fakir fukaraya dağıttım. 30 yıldır da tevbe ediyorum, hâlâ vicdan azabından kurtulamadım. Ben ölünce beni ıssız bir yere gömün, korkarım ki toprak beni kabul etmez, dostlarım arasında utanırım.

alıntı

hasan68

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Okuyun"Korkarım ki toprak beni kabul etmez"

allah bağışlasın bizi . ya toprak benide kabul edermisin.

@ebruli

Kayıtlı Kullanıcı

yuce ALLAHIM SEN AFFEDIDICISIN AFFI SEVERSIN AFFEYLE YA RABBI!!!!

FUNDA_

Kayıtlı Kullanıcı

TOPRAK BİLE BİZİ KABUL ETMEZKEN BİZ NAPALIM RABBİM BİZLERİ AF EYLE TEK SIĞINAGIMIZ SENSİN AFFINA SIĞINDIK YA RAB

yusufk

Kayıtlı Kullanıcı

Amelle birlikte olmayan sözde, bilinç ve ibretle birlikte olmayan bakista, cömertlikle birlikte olmayan malda, vefa ile birlikte olmayan dogrulukta, takvayla birlikte olmayan iffette, ilahi bir niyet ve ihlasla olmayan sadakada, sihhat ile birlikte olmayan yasayista, emniyet ve rahatligi olmayan vatanda hayir yoktur

serap bozkurt

Kayıtlı Kullanıcı

S.A. YARABBİ BU NASIL BİR DÜŞÜNCE RABBİM SEN MERHAMETLİLERİN EN HAYIRLISISIN BİZE AF EYLE BİZE MERHAMET EYLE:(:(:(:(

buket

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleyküm.paylaşımınız için allah razı olsun.o kadar inceliklerle dolu bir din ki islamiyet.çok şükür rabbime allah cc affına sığınıyorum.selametle...B)B)

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. allah razı olsun kardeşim bu insan toprağın kabul etmemesinden şüphe ediyorken bide kendime bakıyorum benin hiç kabul etmez herhalde rabim affetsin bizleri inşallah a.e.o.

secil

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH'U TEALA BÜYÜK KÜÇÜK GÜNAHLARIMIZ AFFEDER İNŞALLAH.

Tayfun_Dokgoz

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH NE VERİRSE HAYIRLISINI VERSİN.PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER ALLAH RAZI OLSUN

goNuL_

Kayıtlı Kullanıcı

BUNU DAHA ÖNCEDE OkUMUŞTUM PEKİ ÖYLE BİŞEY BAŞIMIZA GELSE NE YAPMALIYIZ NE BİLİM ÖLE BİŞEY OLSA HEMEN ÇOK ŞÜKÜR DERİZ ASLINDA DOĞRU DEMEMELİYİZ ONLARINDA KAYIPLARINA KENDİ MALIMIZA GELMİŞ GİBİ ÜZÜLMELİYİZ AMA SANIRIM BUNU FAZLA YAPAMIYORUZRABBİM BİZİ GAFLETE DÜŞÜRMESİN

tovbekar

Kayıtlı Kullanıcı

Bunları okuyunca anlıyorum ki yatacak yerimiz yok...

Rabbim bizi affeyle. Sen merhametlilerin en merhametlisisin. Senden başka affedecek Rab yoktur Ya Rahman.

Siyah Nur

Kayıtlı Kullanıcı

EVET KARDEŞİM. BU ÇOK DOĞRU .ELLERİNE SAĞLIK

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt