Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

OKUYUN DEGERLEN DIRIN YORUMLARINIZI BEKLIYORUZ (1 Kullanıcı)

ruzgar_17

Kayıtlı Kullanıcı
Hitapların en güzeline layık olana,hitapların kelamların selamların enguzelıyle,
Esselatu vesselamu aleyke ya rasullALLAH
Esselatu vesselamu aleyke ya habıbALLAH
Esselatu vesselamu aleyke ya nabıALLAH
Ey alemlerın nuru gönüllerin huzuru ey nebılerın sonuncusu,’sen olmasaydın bu kaınatı
yaratmazdım’kelamının muhattabı
esselamu alykum verahmetullah ve berakatuhu,
ilk senin adını hz.Ademin cennetın kapısındayken sordugu soruda farkettım,dunya gozuyle.’lailahe
llallah muhammeden rasullullah’ yazıyormus.hz Adem Alemlerın Yaratıcısına ‘muhammeden rasullullah’ın
anlamını sordugunda ‘alemlerın nuru’ demıs Allahu teala.O nada tanıdım sızı.ya rasullallah oanda merak e
ttım sımanızı gozlerınızı.o anda tanıstım sızınle;sankı onume geldınız rahrye yaslandınzı vaaz verıyordunuz
yaslı hurma kutugunun hızasında yalnız bana.O gunden sonra Fatam olmayı amacladım ya
rasullallah.Guleerın efendısı gonullerın sultanı ,her medıneyı kokladıgımda kokunuzu duydum ,her gul
denıoldıgınde sızı anımsadım.
Ömrümün baharındayım ,suan rebulevvel ayı;ayların en nurlusu en guzelı en heybetlısı.Kabe’dekı
putların tek tek devrıldıgı,mecusılerın asırlık atesının sondugu,Kısranbın sarayında burcların yıkıldıgı,kaınatın
muradına erdıgı en fazıletlı ay.
Asıl yerınızdesınız sevdıgınızın yanında.Epey ldu sız gıdelı.cok sey degıstı artık cogumuz tanımıyor
sizi.Lehebler kıt’alar fethedıyor,Cehıller dunyayı dooalsıyor.Mlamulk hırsı almıs basını gıdıyor.Aam herseye
ragmen amanetlerınze hıyanet etmedık;elımızden gelenın fazlasıyla koruduk gozettık.
Nasıl anlatsam nasıl sıze olan askımı?Hz Omerın ,hz Alının,hzFatmanın zerresı bıle degıl.ama daglar
kadar denzıler okyanuslar kadar ya rasullallah okyanuslar kadar.Adınız her duydugumda tıtreyen gonlume,su
ufacık gonlıume, ne kadar sevgın sıgarsa o kadar sevıyoprum sızı.
Sizi nasıl severım bır bılsenız bır bılsenız bu dunyada ıze nasıl hasret yasadıgımı bu dunyada goremedım nur yuzunuzu oalmadı yanınızde.’benı nasıl bılırsınız? ‘dıye sordugunda ‘alemlerın rasulusun’ dıyemedım ‘sahıd ol ya Rab sahıd ol yaRab sahıd ol ya Rab dedıgınızde ‘amın dıyemedım.Tum kalbımle Ebu bekır gıbı ‘aman babam san afeda olsun yarasullallah’dıyemedım.
Nasıl ısterdım bır bılsenız ılk ezzan okuyan hayyal esselah dıyen Habesıstanlı bılal olmayı.nasıl ısterdım bır bılsenz kızınız Fatma olmayı kerbelada sehıt olacaklarını duydugunuzda ugruna agladıgınzı torunlarınızdan bırı olmayı,nasılısterdım bır bılsenız nur yuzunuzu gormmeyı.asr-ı saadetınızı yasasaydım,’kım bu mısafırı evıne alır ‘dedıgınızde ben yarasullallah ben alırım ‘deseydım.’ummetım,ummetım diye goz yası dokerken mendılınız olsaydım ya rasullalah sadece mendılınız olsaydım.
Askımı sıze yazmak ısterdım szıe askı sııırle anlatmak ısterdım,ası sızenle tanımak ıster askı sızde bulmak ısterdım.Esıgınzıde yatmak ,ay ıkıye bolundugunde yanınızda olmak ısterdım,Uhudda dısınız avucuma almak ısterdım.
İste sımdı haykırıyorum ya rasullallah ;daglar ovalar ınsanlar evran kaınat duyun!Gıdecek baska yerımzı olmasada yeryuzunu rıya ınkar ınat alsada ebu leheb kıtalar fetse ebu cehıl dunyayı dolassada kanımın son damalsına kadar Fatmalar tukenmeyecek ınadına guller yetısecek zamana meydan okuyup medınede sahlanacagız yuregımız dırılecek adınız duyunca .kıyamet kopuncaya kadar dıpdıır hıc eksılemden hıc tukenmeden analar babalar feda olacamk yolunuza.
Sevgılerın en guzelınde sevecegım sızı.Mahserde sancagın altında nur yuzunuze baktıgımda ‘elhamdulıllah’dıyecegım yarasullallah ‘senın ummetlıgıne elhamdulılllah’
Masıp eyle ya RABBI naıp eyle ya RABBI
Nasıbını esırgeme bu garıp kuldan ya RABBI

HOSCAKAL YARASULLALLAH SIMDILIK HASCAKAL

efsude

Kayıtlı Kullanıcı
RE: OKUYUN DEGERLEN DIRIN YORUMLARINIZI BEKLIYORUZ

:(:(:(amınnnn amınnnn:(:(:(
rabbım bızlerıde o sancak altında toplanırken bunu hak etmıs olmayı nasıp eyle
emegınızeyuregınıze saglık cok guzeldı cok etkılendım.allah razı olsun.

ruzgar_17

Kayıtlı Kullanıcı

:T

semra_06

Kayıtlı Kullanıcı

Amin inşallah bunları söylemek nasip olur.çok etkilendim çok güzel emeğinize sağlık

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı

çok etkileyici :ARabbim razı olsun. şefaatine nail eylesin

ruzgar_17

Kayıtlı Kullanıcı
tesekkur ederım rabbım sızden de razı olsun selmettle

esfaka

Kayıtlı Kullanıcı
Efendimize Sav Olan Sevgimizi Anlatmaya Kelimeler Yetmez Ama Ne Kadar Güzel Anlatmişsin Kardeşim.rabbim Senden Razi Olsun.rabbim Peygamber Efendimizin şefaatine Nail Olmayi Nasip Etsin Inşallajh Cümlemize.allah A Emanet Olun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt