Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

OKUMUŞ OLMAK İÇİN KURAN OKUMAK (1 Kullanıcı)

DIDEM

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
18 Tem 2006
Mesajlar
231
Tepki puanı
0
Puanları
0
Allah’ın indirdiği son kitap Kuran’dır. Allah insanlara peygamberimiz aracılığıyla bu Kuran’ı indirmiştir. Allah’ın bizim nasıl yapmamızı istediği, neleri haram kıldığı, günahlar, Allah’ın öğütleri, ibadetler, cennet-cehennem kavramı Kuran’da okuduğumuz konulardan bazıları. Peki bu Kuran’ı okuyan kimler? Genelde inanan ve Allah’a iman edenler, belki az sayıda da olsa imansız veya ikiyüzlüler.

İmansız veya ikiyüzlüler zaten bizim ilgi alanımız dışında olanlar. Bizler yani Allah’a iman edenler de, Kuran’ı okurken çok dikkatli ve olayları yaşayarak okumalıyız. Allah da bize Kuran’da, onu okurken ağır ağır ve düşünerek okumamızı öğütlüyor. Kuran’ı hikaye kitabı okur gibi, sanki anlatılanlar bizi hiç ilgilendirmeyen, tamamen bizden bağımsız olarak işlenen konularmış gibi okuyanlar da var; anlatılanların bir gün kendi başına da gelebileceğini düşünüp, anlatılanlarla yaşayış tarzını şekillendirerek, içine sindirerek okuyanlarda. Belki bizlerde zaman zaman monotonluk içerisinde sadece okumuş olmak için okuyor olabiliriz. Bunun için kendi kendimize otokontrol yapmalı ve etrafımızdaki arkadaşlarımızı da uyarmalıyız. Kuran’ı yaşayarak hissederek okumak gözümüzden kaçan şeyleri de asgariye indirir. Herhangi bir konuda Kuran’ın ne demek istediğini daha iyi kavrayabiliriz.ALLAH'IN RAHMET VE BEREKETİ ÜZERİNİZE OLSUN....B)B)B)
 

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
18 Ağu 2009
Mesajlar
3,460
Tepki puanı
1
Puanları
36
Yaş
31
Konum
İstanbul
Allah razı olsun kardeşim gerçekten çok haklısınız
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt