Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

;;;;;;;;öğrencimin oruçla ilgili yazdiği yazı;;;;;;;;; (1 Kullanıcı)

mervenur1

Kayıtlı Kullanıcı
ORUCUN ÖNEMİ
ramazan ayının ilk günüydü.oruç tutacağım için öyle heyecanlıydım ki!neyseki istediğim an gelmişti.oruç tutmak için niyet etmek gerekti bu nedenle gece sahura kalktık.oruç tutacağımız için susuzluk ve açlık çekmeyelim diye dayanıklı yemekler yedik.sonra ben dişlerimi fırçaladım ve yatağa geçtim. yatakta öyle çok heyecanlıydım ki öylece ezanı yani imsak vaktini iple çekiyordum.nihayet oruca başlamıştık ben Allah a olan borcumuzu ve bize farz kılınan orucu tutarken aklıma şöyle düşünceler geldi:bazı insanlar yemek yiyemiyorlaröylece açlık sefaleti çekiyorlar.ben anladım ki onlar o kadar zorluk çekerken biz gözümüzü açıp bakmıyormuşuz.ve onların neler çektiğini şimdi anlayabiliyorum.

onlar nasıl sabrediyorlarsa bizde öyle sabredeceğiz.birde orucun nedeninin bize sabrı öğretmek olduğunu düşünüyorum.ama öyle gün oluyo ki bazı insanlar karşımızda mis gibi kokan döneryiyo ve ayran içiyorlar. bu durumda kendimiz yani irademizin ne kadar güçlü olduğunu işte bu an öğreniyoruz.

artık iftar vakti gelmiş sofralar kurulmuş herkes ezanın okunmasını bekliyordu. artık ezanda okunmuştu ben orucumu ilk olarak su ile daha sonra da hurma ile açtım.herkes teravih namazına gidiyordu bende hazırlanıp camiye doğru yola aldım.camilerde rengarenk ışıklar yanıyordu.camiye girip namazımı kıldım ve kuran ı kerim okuyarak bu günümü de böyle bitirdim.orucun öneminide çok iyi anladım

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
maşallah bunu anlaması ne güzel
paylaşımın için allah razı olsun canım

theimam22

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel teşekkürler paylaşımınız için selam ve dua ile

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm
paylaşıma teşekkürler
allah (c.c.) razı olsun...::)

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm kardeşim
Allah razı olsun güzel bir paylaşım emeğine sağlık ,yazan kardeşimizinde yüreğine sağlık ne güzel düşünmüş maşaallah..
selam ve dua ile...

mervenur1

Kayıtlı Kullanıcı
maşallah bunu anlaması ne güzel
paylaşımın için allah razı olsun canım
evet bende çok sevindim Allah cümlemizden razı olsun canım
çok güzel teşekkürler paylaşımınız için selam ve dua ile
rica ederim öğrencimin emeğine sağlık
selamün aleyküm
allah razı olsun
selametle
aleyküm selam kardeşim saol
selamun aleyküm
paylaşıma teşekkürler
allah (c.c.) razı olsun...::)
aleyküm selam kardeşim rica ederim Allah cümlemizden razı olsun
selamünaleyküm kardeşim
Allah razı olsun güzel bir paylaşım emeğine sağlık ,yazan kardeşimizinde yüreğine sağlık ne güzel düşünmüş maşaallah..
selam ve dua ile...
aleyküm selam kardeşim evet 13 yaşında olmasına rağmen böyle güzel düşünebiliyo Allahım hep böyle olmalarını nasıp etsın selametle kal

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt