Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

o insanların içinden bir insan gibiydi.. (1 Kullanıcı)

enise karadeniz

Kayıtlı Kullanıcı
O,kendi işini kendi görmekten hoşlanırdı.arkadaşları bütün işini yapmaya hazır oldukları halde bunu istemezdi.evdeyken,elbiselerini yamar,evi süpürür,keçileri sağar,develeri bağlar ve yemlerini verirdi.
ayrıca,ayakkabılarını ve delik su kırbalarını tamir eder,hizmetçilere de yardım ederek onlarla birlike hamur yoğururdu.
çarşıdan yiyeceğini kendi taşır,birisi:"ey allahın elçisi!izin ver ben taşıyayım."dediğinde:"her mümin taşıyabiliyorsa kendi yükünü kendi taşısın."derdi..

__________________________________________________________________________________

arkadaşlarından rabia oğlu Amirle beraber mescide gitmektedir.ayakkabısının bağı çözülür.Amir,hemen atılıp,bağlamak ister.efendimiz engel olur,kendi bağlar.bir yandan daAmire hitap eder:
__bu,başkasına hizmet gördürmektir.ben ise başkasına hizmet gördürmeyi sevmem,der..

____________________________________________________________________________________

bedire doğru yol almaktadır.deve azdır.ancak üç kişiye bir tane düşer ve sırayla binilir.efendimizle aynı deveyi paylaşan arkadaşları kendi haklarından gönüllü olarak vazgeçerler.sürekli O'nun binmesini isterler.o ise kabul etmez:
__siz,benden daha güçlü değilsiniz.kaldı ki bende sizin kadar sevap kazannmaya muhtacım,der.

___________________________________________________________________________________

mescide yakın bir yerde habeşistanlı zenci müslümanlar yerel bir oyun oynamaktadırlar.efendimizin aklına eşi ayşe gelir.eve ggider ve:
__ayşe gel sende seyret,der.
hz.ayşe:
__bende yanağımı allahın elçisinin omuzu üzerine koyarak oyunu seyretmeye başladım,diye anlatır.
oyun uzun sürer,.efendimiz arada bir:
__doymadın mı? diye sorar.hz. ayşe kendi deyimiyle "bana olan sevgisini denemek için"
__hayır! diye cevap verir.efendimiz yorulmasına rağmen sesini çıkarmaz.ayak değiştirerek dikilmeye devam eder..:))

"çocuğu olan,onunla çocuklaşsın"der.koşu yarışı apan çocuklar görünce oda aralarına karışır.kazananı ödül olarak devesinin üzerine alır ve medine sokaklarında gezdirir.

_______________________________________________________________________________-

hz. ömer kendisinden umre yapmak için izin ister.o sevinerek izin verir ve öğütler:
__kardeşim!dualarında beni de unutma!der
o gün hz. ömer'in anlatımıyla hayatının en sevinçli günüdür..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt