Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

O bunları ihsan olarak yapıyor (1 Kullanıcı)

istikbal

Kayıtlı Kullanıcı
Hz. Ömer’in hilafeti zamanında, bir şahıs hanımının çok söylenmesi ve çekilmez bir hâl alması karşısında Hz. Ömer'e şikayete karar verip Halifenin evine gelir. Kapıya geldiğinde içerden sert, sinirli konuşan bir kadın sesi duyar. Bir ara kapıyı çalamaz ve mütereddit halde öyle beklemeye başlar. Biraz sonra hep kadının konuştuğunu ve halifenin sustuğunu anlayan adam, kapıyı çalmaktan vazgeçip geri dönmeye karar verir ve ayrılacağı zaman kapı açılır. Kapıyı açan Hz. Ömer'dir.
(Ne var, neye geldin, bir şey söylemeden niye geri dönüyorsun?) diye sorar.

Adam, (Ya Ömer! Ben hanımımdan şikayete gelmiştim. Baktım ki Halife bile hanımına ses çıkarmıyor. Ben niye şikayet edeyim diye düşündüm ve geri dönmeye karar verdim) dedi.

Hz. Ömer şu karşılığı verdi:
“O benim evimin hanımıdır, çocuklarımın anasıdır, yemeklerimizi yapar, çamaşırlarımızı yıkar, evimizi düzenler. O bunları ihsan olarak yapıyor. Böyle birisine laf söylemek yakışmaz.”

alıntı

mustafa murat66

Kayıtlı Kullanıcı
RE: O bunları ihsan olarak yapıyor

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞ ÇOK GÜZEL BİR KONUYA DEĞİNMİŞİN . ONLAR BİZİM ANALARIMIZ ALLAH CÜMLESİNDEN RAZI OLSUN . B)B)B).

istikbal

Kayıtlı Kullanıcı

mustafa murat66 yazdı:
ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞ ÇOK GÜZEL BİR KONUYA DEĞİNMİŞİN . ONLAR BİZİM ANALARIMIZ ALLAH CÜMLESİNDEN RAZI OLSUN . B)B)B).
Rabbim inşallah cümlemizden razı olsun..
Peygamber efendimiz s.a.v. şöyle 'Cennet annenin ayakları altındadır.'Bu hadisi şerif annenin değerini açıkca ifade ediyor.

l@l

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. emeğine sağlık güzel bi paylaşım

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt