Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

nükteli hikayeler (1 Kullanıcı)

AHSEN-I FIGAN

Kayıtlı Kullanıcı
ONCE BARISMANIN FAZILETI

Hz Hasan ile Hz Huseyin'in aralarinda kucuk bir kirginlik gecmisti.Hz Huseyin'e :agabeyinizle barissaniz,dediler.Hz Huseyin:
-onu bende dusunuyorum ,fakat ilk barisma teklifinin agabeyimin tarafindan yapilmasini bekliyorum.zira dedem Muhammed sav den duymustum.dargin iki muminden hangisi daha once barismak teklifinde bulunursa o,cennete daha evvel girer.agabeyim Hasan'dan once cennete girmeye gonlum razi olmuyor,der.

IKI GOZUNU VERIR

Ehlullahtan bir zat,gozlerinden rahatsiz oldugu icin evladi ile bir goz doktoruna gider.doktor gereken muayeneyi yaptiktan sonra recetesini yazar ve:
"-efendim hic olmazsa gozlerinize bir hafta su degdirmeyin"diye tavsiyede bulunur.
eve gelince babasinin abdest hazirligi yaptigini goren oglu:
"-efendi babacigim,doktor gozune su degdirmemeni tenbih etti"diye hatirlatinca babasi:
"-senin efendi baban bir ikindi namazi icin bu iki gozunu verir"der

NOT:"Bu zatin Nurul Arap ismi ile maruf olan kimse oldugu soylenir."
AYI'YA DÖNMÜŞSÜN

Mehmet Akif Ersoy'u sakallı gören birisi istihzayla;

-Ayıya dönmüşsün. der.

Bunun üzerine Mehmet Akif ;

-Biraz da başka yöne döneyim, der ve yönünü değiştirir
EŞEKNÂME

Merzifonlu bir edebiyatçı, Hamamîzâde İhsan'a şöyle der:

-Bir eşek kitabı yazmak istiyorum. Siz "Hamsiname" yazdınız. Bende "Eşeknâme" yazamaz mıyım sanki?

Cevap:pekala yazarsınız. Benim memlekette çok hamsi çıkar,yazdım. Sizinkinden de çok eşek çıkınca neden yazmayasınız?
BAYTAR MISINIZ ?

Gençlerinden biri, bir toplantıda Mehmed Akif'i küçük düşürmek için:

-Affedersiniz, demiş. Siz baytar mısınız?'

Mehmed Akif, hiç istifini bozmadan şu cevabı vermiş:

-Evet, bir yeriniz mi ağrıyordu?

SORUNUN BÖYLESİ

Mehmed Kırkıncı Hoca'ya:

-ALLAH, kendisinden daha büyük bir mahluk yaratabilir mi?'diye soranlara şu cevabı vermiş:

-Sonsuzdan daha büyük bir şey varsa, evet.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt