Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark
  • Değerli Kullanıcılarımız,
    İslami Sayfa, yenilen altyapısı ve tasarımı ile sizlere çok daha iyi hizmet sunabilmek adına büyük bir değişim ve yenilenme içerisindedir.
    Bu süreç içerisinde sizlerden ayrı kalacağımız kısa aralıklar olabilir, ek olarak kullanıcılarımız sitemizde mevcut üyeliklerine giriş yapmak istediklerinde "Şifre Sıfırlama"bağlantısını kullanarak mevcut e postaları ile bu süreci kolayca tamamlayabilirler.

Noter Yeminli Osmanlıca Tercüme

osmanlica.ceviri

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
2 Eyl 2012
Mesajlar
1
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
49
Osmanlıca her ne kadar şu anda ayrı bir dil olarak görülse de aslında ilk çağlardan beri geniş bir kelime birikimine sahip olmuş ve kendini sürekli olarak geliştirmiş bir dil olan Türkçenin, Arap alfabesi ile yazılmasından ibarettir.

1928 yılındaki harf inkılâbı ile kabul edilen Latin harfleri, yeni neslin geçmişle olan bağlantısını inkıtâya uğratmıştır. Önceden yazılan eserlerin ve belgelerin toplum tarafından okunması ancak daha sonraları kurulan akademilerdeki eğitimlerle gerçekleştirilebilmiştir. Ancak bu eğitimlerin tüm Türkiye sathına yayılması mümkün olmamış ve Osmanlıca, sadece üniversite sıralarında öğrenilebilecek bir bilim dalı haline gelmiştir.

Eğitilmiş bir birey yetiştirmek; tarihi, edebiyatı, sanatı ve kültürü, yıllardan bağımsız bir birikim olarak bugüne taşıyabilmekle mümkündür. Bunu gerçekleştirmek ise o dönemde yazılmış olan eserlerin ve belgelerin, günümüzde herkesin anlayabileceği bir dille ifade edilmesiyle olabilir. Bunun sonucunda da
Osmanlıca - Türkçe çeviri (transkripsiyon) önem kazanmıştır.
 

Griş Yapın veya Üye Olun

Yanıt için giriş yapmanız veya üye olmanız gerekir.
veya

Yeni hesap oluştur

Topluluğumuzda bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!
Üst Alt