Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Niye Ben Diyenlere (1 Kullanıcı)

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
NİYE BEN DİYENLERE
Efsane Wimbledon tenis oyuncusu Arthur Ashe AIDS`den ölmekteydi.

Dünyanın her köşesindeki hayranlarından mektuplar yağmaktaydı.

Bunlardan bir tanesi şöyle soruyordu:

"Neden Tanrı böylesine kötü bir hastalık için seni seçti?"

Arthur Ashe buna şu cevabı verdi:

Tüm dunyada...

50 milyon çocuk tenis oynamaya başlar,

5 milyon tenis oynamayı öğrenir,

500,000 profesyonel tenisi öğrenir,

50,000 yarışmalara girer,

5,000 büyük turnuvalara erişir,

50`si Wimbledon`a kadar gelir,

4`u yarı finale,

2`si finale kalir.

Elimde şampiyonluk kupasını tutarken Tanrı`ya "Neden ben?" diye hiç

sormadım.

Ve bugün sancı çekerken, Tanrı`ya "Niye ben?" mi demeliyim?

Mutluluk insanı tatlı yapar

Zorluklar güçlü yapar,

Hüzün ise insan yapar,

Yenilgi mutevazi yapar,

Başarı insanı ışıldatır,

Ama yalnız Tanrı yolumuza devam etmemizi sağlar.

Tanrı`ya asla "Niye ben?" diye sormayın... Ne olacaksa olacak... O`nun
kendine has usulleri vardır... Hersey kendi iyiliği için olur...

İnancınızı koruyun.

islam_güneşi

Kayıtlı Kullanıcı
çok doğru.hayatımızda nedenlere o kadar çok yer var ki burnumuzun ucundaki mutluluğu göremiyoruz.ne acı.her şeyi allah a bırakmak gerekir.nasıl yaşıyorsan allah senin karşına o yaşam biçimine uygun senin kaldırabileceğin zorlukları sunuyor.ben de zamanında (17_18 )yaşlarımda neden neden deyip dururdum.ama baktım ki bu sorularıma cevap veren kimse yok.sonra anladım ki nedeni:allah.o ne isterse o olur.teslim ol.inançlı ol.elinden geleni yap.gerisi allah a kalmış.o senin için en hayırlısını sunacaktır.allah niye lerle vaktini öldüren inananlarına en kısa süre de cevabını buldurması dileğiyle.paylaşımınız çok güzeldi.sizin yazılarınız güzel valla.her denk geldimi okumaya çalışıyorum.başarılarınızın devamını dilerim.allah sana ahirette merhamet etsin kardeşim

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
çok doğru.hayatımızda nedenlere o kadar çok yer var ki burnumuzun ucundaki mutluluğu göremiyoruz.ne acı.her şeyi allah a bırakmak gerekir.nasıl yaşıyorsan allah senin karşına o yaşam biçimine uygun senin kaldırabileceğin zorlukları sunuyor.ben de zamanında (17_18 )yaşlarımda neden neden deyip dururdum.ama baktım ki bu sorularıma cevap veren kimse yok.sonra anladım ki nedeni:allah.o ne isterse o olur.teslim ol.inançlı ol.elinden geleni yap.gerisi allah a kalmış.o senin için en hayırlısını sunacaktır.allah niye lerle vaktini öldüren inananlarına en kısa süre de cevabını buldurması dileğiyle.paylaşımınız çok güzeldi.sizin yazılarınız güzel valla.her denk geldimi okumaya çalışıyorum.başarılarınızın devamını dilerim.allah sana ahirette merhamet etsin kardeşim

Amin Amin Amin.Rabb'ime Hamd ü senalar olsun senin gibi güzel bir kardeşimizi bizlere bahşeylemiş.Rabb'im Rahman'dır Rahimdir.MErhamet ondandır.Umudum Peygamber Efendimiz'in SAV. dediği gibidir ümmetim ümmetim ümmetim.Rabb'im tüm ümmet-i Muhammed'e merhamet eylesin.Duayla kalınız.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt