Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Nisanlilik (1 Kullanıcı)

Ayse_92_38

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm kardeslerim benim ögrenmek istedigim NISANLILIK döneminde nasil davarnmaliyiz dinimiz neyi emrediyor neylerdende uzak durmamizi tavsiye ediyor? bunlari ögrenmek istiyorum benim de birgün basima gelecektir diye yardimci olabilirmisiniz? herkez kendi kafasina göre hüküm veriyor ama ben DINIMIN nasil dedigini bilmek ve insallah zamani geldigi zamanda uygulamak istiyorum ....

allaha emanet olun
selam ve dua ile

gülkoksam

Kayıtlı Kullanıcı
ben bikaç bişeyler biliyorum ama arkadaşlar daha yeteri bilgi verecektir canım inşallah tez vakitte hayırlı biriyle bunları yaşarsın..nişanlı çiftlerin başbaşa kalmaması gerekiyormuş buluştuklarında yanlarında birilerinin olması gerekiyormuş...arkadaşların yazdıklarını bende bekliyorum ....

_YUSUF_

Yönetici
AleykumSelam kardeşim
Allah tüm kardeşlerimize hayırlı, O'na isyansız bir evlilik süreci nasip etsin.
Kardeşim eğer günaha hataya düşmek istemiyorsanız.Bu tür nişanlılık gibi evreleri bir kenara bırakıp ilk görüşmeyi yapar bir daha nikah ekdinden sonra görüşürsünüz.Usul budur.Şimdi böyle olurmu yaa diyenler olacaktır.Olur kardeşim, bal gibide olur.Olurda bunu nefsinize nasıl kabullendirirsiniz orasını bilemiyorum.
Selam ve dua ile

**RaNa**

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun sorun ve cevaplar için bende bılgılendım

Ayse_92_38

Kayıtlı Kullanıcı
AleykumSelam kardeşim
Allah tüm kardeşlerimize hayırlı, O'na isyansız bir evlilik süreci nasip etsin.
Kardeşim eğer günaha hataya düşmek istemiyorsanız.Bu tür nişanlılık gibi evreleri bir kenara bırakıp ilk görüşmeyi yapar bir daha nikah ekdinden sonra görüşürsünüz.Usul budur.Şimdi böyle olurmu yaa diyenler olacaktır.Olur kardeşim, bal gibide olur.Olurda bunu nefsinize nasıl kabullendirirsiniz orasını bilemiyorum.
Selam ve dua ile
selamun aleyküm kardesim insallah o zamana kdar nefsimi yenmeyi ögrenecegim insallah olur allah c.c. razi olsun sizden yusuf kardesim allaha emanet olun
hayirli cumlar
selam ve dua ile

Ayse_92_38

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm bukonuyla ilgili bagzi sorularim daha var dinimizde dügün nasil yapiliyor ... nisanlilik süresi nekadr olmali 1-2 yil cokmu?

selam ve dua ile

imported_SERAP_

Kayıtlı Kullanıcı
s aleyküm güzel kardeşim islamiyeti ne kadar yaşıyorsun bilmiyorum islamiyete göre yaşarsın mutlu olursun

gozyasi

Kayıtlı Kullanıcı
S.a kardeslerim size bi sorum olacak. nisan yüzükleri takilirken edilebilecek bi dua varmi?

imidik

Yasaklı Kullanıcı
Web Sitesi
blog.mynet.com
Şimdi her konuda dua aramak doğru değildir sonuçta dua sizinle Rabbiniz arasındadır.Ama dualara Efndimizi (s.a.v.) ve Yüce Allah'ın güzel isimlerini vesile kılabilirsiniz yani bunların hürmetine Rabbinizden afiyet isteyiniz.
,
Slm ve Dua ile..

gozyasi

Kayıtlı Kullanıcı
Genelde icimden geldi gibi dua etmesini severim. Ama sunu ögrenmek istedim bi nisan töreninde okunacak ve herkesin amin diyebilece bilirli bi dua varmi diye. Ama haklisiniz Rabbimiz güzel isimlerini vesile ederekde icinden geldi gibi güzel bu dua yapabilir. Yardimiz icin cok tesekkürler. Allah razi olsun.

Şimdi her konuda dua aramak doğru değildir sonuçta dua sizinle Rabbiniz arasındadır.Ama dualara Efndimizi (s.a.v.) ve Yüce Allah'ın güzel isimlerini vesile kılabilirsiniz yani bunların hürmetine Rabbinizden afiyet isteyiniz.
,
Slm ve Dua ile..

imidik

Yasaklı Kullanıcı
Web Sitesi
blog.mynet.com
Size tavsiyem şunlar olacaktır,

1.En güzeli duada samimi olmaktır.Gerçekten siz Rabbinizden ne istiyor iseniz onları isteyin.

2.Her arapça yazılı duaları anlamını bilmeden etmeyin.Örneğin dost gibi görünene bir düşman arkadaşınız size bir yazı verir bu çok etkili dua der Allah muhafaza başınız sıkıntıya girebilir.

3.Kalbinizin sıkıldığı duaları etmeyin zira şeytan telkin verebilir.Meleklerin telkin ettiği dualar kalbe hoş gelir bunlara dikkat edin.

4.Dua etmeden önce tövbe edin ve şeytandan Allah'a sığının (Euzubesmele)

5.Nefsimiz her şeyi acele ister lakin sebat etmek daha hayırlıdır.Unutmayın sabır acıdır ama meyvesi tatlıdır.

6.Her duyduğunuza yahut her okuduğunuza kanmayın iyice araştırın.

7.Dilin yaptığı dua ile kalbin yaptığı dua bir değildir bu yüzden Allahım bana güzel dualar nasip et diyin.

Bunları içimden geldi yazdım..

Slm ve Dua ile..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt