Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

***Niçin Yolunu Değiştirdin?*** (1 Kullanıcı)

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
İmam-ı Azam hazretleri rahime-hullahü teala, bir gün evden çıkmış, dükkanına gidiyordu ki , karşıdan birinin geldiğini gördü.
Fakat o da ne?
İmamı görünce yolunu değiştirdi adam.
Bu hal garip geldi İmamı azama.
Çağırıp sordu:
-Niçin yolunu değiştirdin?
-Size karşı mahcubum da efendim.
-Neden?
-Size olan on bin akçe borcumu bir türlü ödeyemedim.
Elini adamın omzuna koyup;
-Borcun yok ,buyurdu.
Adam şaşırdı:
-Nasıl yani, anlamadım.
-Borcunu sildim kardeşim.Müsterih ol, buyurdu.
Ve ayrılıp,dükkanına geldi.
Ve ogün ,tembih etti ortağına:
-Son parti mal içinde kusurlu bir elbise var.Onu satacağın zaman kusurunu söylemeyi unutma sakın.
Ortağı;
-Peki olur, dedi.
Ama unutmuştu.
Akaşam, sordu hazret-i imam:
-O elbiseyi sattın mı?
-Evet, sattım.
-Kusurunu söyledin mi?
-Eyvaah!Unuttum.
-Peki ,bu partiden ne kadar kar kaldı?
-Doksanbin akçe.
Buyrdu ki:
-Bu paranın tamamını fakirlere dağıt.Haram girmesin kazancımıza.

Selam ve dua ile kalın...

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm güzel kardeşim.B)
Rabbimiz c.c razı olsun paylaştığınız için.. İbretlik ve örneklik.. İmamı, ''Azam'' yapan, harama iltifat etmemesi ve şahsiyetine imanının vermiş olduğu yücelikti.. Onunla (Rahmetullahi Aleyh) ilgili her bir kıssayı okumaktan mutluluk duyuyorum.. Emeğinize, yüreğinize sağlık değerli kardeşim.
Rabbimize emanet olunuz. Selam ve Dua ile.

lutfiyenigun

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun.ALLAH bizlerede nasip etsin kaçımız yapabiliyoruz özürlü malın özrünü söylemeyi.ALLAH kalplerimize merhamet versin...eline sağlık...

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykümselam değerli kardeşim
Rabbim razı olsun ,gözlerinize sağlık çok teşekkür ediyorum o güzel yorumun ve mesajın için...Allaha emanet olun herşey gönlünüzce olsun inşaAllah...Amin..
selam ve dua ile kalın...
Selamün Aleyküm güzel kardeşim.B)
Rabbimiz c.c razı olsun paylaştığınız için.. İbretlik ve örneklik.. İmamı, ''Azam'' yapan, harama iltifat etmemesi ve şahsiyetine imanının vermiş olduğu yücelikti.. Onunla (Rahmetullahi Aleyh) ilgili her bir kıssayı okumaktan mutluluk duyuyorum.. Emeğinize, yüreğinize sağlık değerli kardeşim.
Rabbimize emanet olunuz. Selam ve Dua ile.

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Amin inşaALLAH...Rabbim cümlemizden razı olsun değerli büyüğümüz ...sizinde gözlerinize sağlık...Allaha emanet olunuz...selam ve dua ile kalın...
ALLAH razı olsun.ALLAH bizlerede nasip etsin kaçımız yapabiliyoruz özürlü malın özrünü söylemeyi.ALLAH kalplerimize merhamet versin...eline sağlık...

inam_9

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun çok çok güzel ve feyizli bir yazı allah sadatın makamını aliyyül ala eylesin bizleride sadatın kapısından ayırmasın inşallah allah cc ümmeti muhammedin yar ve yardımcısı olsun allah bizlere muradını versin selamın aleyküm

elifimbenim(MERHUME)

Kayıtlı Kullanıcı
allah razi olsun kardesim paylasimin icin "ALAN EL DEGIL VEREN EL ""olalim herzaman RABBIM haramdan bizi korusun:AMIN

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Allah celle celalüh her daim bu büyük zatların yolundan gidebilmeyi nasip etsin.. Aslımızı unutup nereden nereye geldik:( Allah yardımcımız olsun..
Selam ve dua ile..

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim.
Allah razı olsun.
selam ve dua ile...

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Amin inşaALLAH...ve aleykümselam kardeşim gözlerinize sağlık...yorumunuz için teşekkür ederim...
Allaha emanet olun ...selam ve dua ile kalın..
Allah razı olsun çok çok güzel ve feyizli bir yazı allah sadatın makamını aliyyül ala eylesin bizleride sadatın kapısından ayırmasın inşallah allah cc ümmeti muhammedin yar ve yardımcısı olsun allah bizlere muradını versin selamın aleyküm

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Amin inşaALLAH...çok doğru söylüyorsunuz nerden nereye maalesef...
Allaha emanet olun..selam ve dua ile kalın...
Allah celle celalüh her daim bu büyük zatların yolundan gidebilmeyi nasip etsin.. Aslımızı unutup nereden nereye geldik:( Allah yardımcımız olsun..
Selam ve dua ile..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt