Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Niçin helâk olmuyoruz? (1 Kullanıcı)

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı
Bu asrın bu kadar isyanlarına rağmen, niçin helâk olmuyoruz?

Peygamber Efendimiz (asm.) ümmetinin helâk olmaması için Allah’a (cc.) çok yalvardı. Bu yalvarmalarının en mühimi de Veda Haccı’nda, Arafat ve Müzdelife’de oldu. Bu iki mübarek yerde O, Allah’ın ilham ettiği ölçüde pek çok şey diledi. Hatta, kul haklarının affı için dahi yalvardı, yakardı.

Evet O Sultanlar Sultanı’nın, ümmet-i Muhammed’in helâk olmaması mevzuunda pek çok yalvarış ve yakarışları olmuştu. Bunu Sahabe-i Kiram’a şöyle anlatıyor:

“Ben, Rabbimden, benim ümmetimi helâk etmemesini istedim. Rabbim benim bu duamı kabul buyurdu. Dedi ki: ‘Onların helâki kendi aralarında olacaktır. Günah işledikleri zaman ben onları birbirine düşürecek ve vurduracağım.’ Ben bunun da kalkmasını diledim; ama Rabbim, bunu kaldırmadı.”

Evet, iradeleri ile halledecekleri bu mesele kaldırılmamıştı... Başka kavimler günah işledikçe semavi ve arzi afetler onları kırıp geçirecek; ama Ümmet-i Muhammed cürüm işledikçe birbirine düşecek, ittihat ve ittifakları bozulacak, ihtilaflarla hırpalanacaklar. İşte, Resul-i Ekrem (asm.) bunun kalkmasını Rabbinden çok diledi; ancak, Cenab-ı Hak -hikmetini kendi bilir- bunu kaldırmadı.

İşin doğrusunu Allah bilir.

Allah bizi korusun

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Niçin helâk olmuyoruz?

ALLAH RAZI OLSUN EMEGİNİZE SAGLIK

zerrin

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN.. BİZLERLE PAYLAŞTIĞINIZ DEĞERLİ BİLGİLER İÇN.

ErdalOZSARAC

Kayıtlı Kullanıcı

VEYS KARDEŞİM ÇOK ÖNEMLİ BİR BİLGİYDİ. ALLAH RAZI OLSUN ASLINDA BU KONU HAKKINDA ÇOK YORUM YAPILABİLİR. NİÇİN HELAK OLMADIK. AMA ZAMAN ZAMAN DEPREMLER OLSUN SELLER OLSUN ŞİMDİKİ GÖRÜNE BİR TEHLİKE VARKİ O DA İNSANLARIN KENDİ CANLARINA KIYMALARI, DEPREM VE V.S DOĞAL AFETLERİ GERİDE BIRAKTI.

GECE_YAGISI

Kayıtlı Kullanıcı

ErdalOZSARAC yazdı:
VEYS KARDEŞİM ÇOK ÖNEMLİ BİR BİLGİYDİ. ALLAH RAZI OLSUN ASLINDA BU KONU HAKKINDA ÇOK YORUM YAPILABİLİR. NİÇİN HELAK OLMADIK. AMA ZAMAN ZAMAN DEPREMLER OLSUN SELLER OLSUN ŞİMDİKİ GÖRÜNE BİR TEHLİKE VARKİ O DA İNSANLARIN KENDİ CANLARINA KIYMALARI, DEPREM VE V.S DOĞAL AFETLERİ GERİDE BIRAKTI.

katılıyorum efendimiz gelecek ile ilgili ne güzel soylemıs görüyoruz ınsanlar artık helak olmuyor ama bır bırımızı yıyıyoruz .

GECE_YAGISI

Kayıtlı Kullanıcı

ErdalOZSARAC yazdı:

katılıyorum efendimiz gelecek ile ilgili ne güzel soylemıs görüyoruz ınsanlar artık helak olmuyor ama bır bırımızı yıyıyoruz .

DUN_SURGUNU_YA

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardeşim paylaşımınız için teşekkürlerB)

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

hepimizden inşallah

hiç düşündük mü bu zaman da bu kadar kotulukler olurken neden helak olmuyorlar ?

Zinnire

Kayıtlı Kullanıcı

cok sagol kardesim paylasman cok guzel ve her zaman ki gibi cok yerinde...

ErdalOZSARAC

Kayıtlı Kullanıcı

AMA VEYS KARDEŞİM BENCE HELAK OLUYORUZ BİZİM HABERİMİZ YOK..İNSANLAR BİRBİRLERİNİN CANINA KIYIYOR. ÜÇ BEŞ KURUŞ PARA İÇİN CAN ALINIYOR. ESRAR FUHUŞ ALMIŞ BAŞINI GİDİYOR. BUNDAN DAHA BUYUK HELAK NE OLABİLİRKİ.

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

VEYS yazdı:
hepimizden inşallah

hiç düşündük mü bu zaman da bu kadar kotulukler olurken neden helak olmuyorlar ?

erdal can ben onu demedım ki ben diyorumki işte senin dediğin şeyler almış başını gidiyor ve onlar birbirlerini helak ediyor zaten yazıda bu açıkca belli. değil mi?

GECE_YAGISI

Kayıtlı Kullanıcı

veysel abi doğru yazıda açıkça belli Allah her şeyi bilir bildiği bi şey vardır ki istememiş
(r0;Ben, Rabbimden, benim ümmetimi helâk etmemesini istedim. Rabbim benim bu duamı kabul buyurdu. Dedi ki: r16;Onların helâki kendi aralarında olacaktır. Günah işledikleri zaman ben onları birbirine düşürecek ve vurduracağım.r17; Ben bunun da kalkmasını diledim; ama Rabbim, bunu kaldırmadı.r1; )

İş te apaçık örnek insanlar birbirine düşüyor.

GECE_YAGISI

Kayıtlı Kullanıcı

ayrıca bi konu yazılıyo okunmadan bır dıgerı atılıyo neden boyle yapıyorlar anlamıs degılım bırakın sıtedıkıler okusun ızlensın sonra yenısı atılsın. iyi olmaz mı?

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

KARDEŞİM İYİ OLUR AMA BU YAZILANLARI OKUMALARI GEREKIYO ONLARA KALMIŞ ARTIK.:)

Unutmayınız ki cehennemin ateşi hiç bir zaman sönmez ?

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

GECE_YAGISI yazdı:
ayrıca bi konu yazılıyo okunmadan bır dıgerı atılıyo neden boyle yapıyorlar anlamıs degılım bırakın sıtedıkıler okusun ızlensın sonra yenısı atılsın. iyi olmaz mı?

ÇOK HAKLI BENDE ANLAMIYORUM PEŞPEŞE 6-7 KONU YAZILIYO BİR KİŞİ TARAFINDAN BENCE BİRAZ ARAYLA ATILMALI KONULARKİ OKUNABİLSİN KARDEŞLERİM

ErdalOZSARAC

Kayıtlı Kullanıcı

VEYS HOCAM YANLIŞ ANLAMA BENİ MAKSADIM SENİ ELEŞTİRMEK DEĞİL SADECE FİKRİMİ SÖYLEMEK İSTEDİM. ANLATAMADIM O YÜZDEN SEN ELEŞTİRİ OLARAK ALGILADIN.

GECE_YAGISI

Kayıtlı Kullanıcı

O Sultanlar Sultanır17;nın, ümmet-i Muhammedr17;in helâk olmaması mevzuunda pek çok yalvarış ve yakarışları olmuştu.
efendimiz ne güzel soylemıs peki biz acaba ona karsı ne kadar yakınız?

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt