Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Nehir üstünde bir su köprüsü:..enteresan.. (1 Kullanıcı)

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
elbekoprusu9tf.jpg

Gözlere inanmak zor değilmi? 918 metre ve 500 milyon Euro mühendislik dediğin bu işte. Eski Doğu ve Batı Almanyaları birleştiriyor ve Berlin yakınında Magdeburg sehrinde Elbe nehrinin üzerinde kurulmuş.

****Simdi Bilin bakalim:
****Köprünün hesaplarında ne gibi bir yük emniyet katsayısı öngörülmüş olması gerekir ki 8 ila 10 gemi birden köprü üzerinde aynı anda bulunursa herhangi bir çökme olmasın?

****Cevap:
****Emniyet katsayısı = 0
****Archimides kanununa göre: Suya konulan her nesne kendi hacmine eşit miktarda su ile yer değiştirir.
****Buna gore aynı anda köprü üzerinde kaç gemi olursa olsun ve ağırlıkları ne olursa olsun taşınması gereken yükün ağırlığı değişmeyecektir. Mühendislerin tek hesaplamaları gereken ağırlık köprü üzerindeki suyun ağırlığıdır.

--alıntıdır--

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
Ellerinize sağlık ...

Konu mühendis olarak ilgimi çekti ...

Çok güzel bir uygulama yapmışlar...

Bilgilendirdiğiniz için Rabbimiz sizden razı olsun...

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
Ellerinize sağlık ...

Konu mühendis olarak ilgimi çekti ...

Çok güzel bir uygulama yapmışlar...

Bilgilendirdiğiniz için Rabbimiz sizden razı olsun...

ALLAH razı olsun..evet çok farklı ben çok şaşırdım açıkcası bu kadarda olmaz dediğim olaylardan biri...
selam ve dua ile

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bende görmüştüm bu köprünün resmini hatta bu köprüdemiydi tam çıkaramadım ama suyla asansör gibi gemileri daha aşağıdaki suya indiriyorlardı. Resmi olması lazım bulabilirsem eklerim.

Bulamadım malesef:(

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
Bende görmüştüm bu köprünün resmini hatta bu köprüdemiydi tam çıkaramadım ama suyla asansör gibi gemileri daha aşağıdaki suya indiriyorlardı. Resmi olması lazım bulabilirsem eklerim.

bu manzara karşısında dediğinizin de olmasına şaşırmadım gerçekten...inşaALAH beklerim eklemenizi...teşekkürler katkılarınız için...saygılar....

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
_____ilginç .. farklı ...hatta garip bir durum..

güzel kardeşim teşekkürkler..
verdigim link açılmamış öyle yazmışsın.. play tuşuna basman yeterliydi güzel kardeşim.. şiddetle tavsiye ediyorum izlemeye çalış;)

muhabbbetle ve dua ile :)_______-

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı

Önce gemileri alıp kapakları kapatıyorlar, içeriyi suyla dolduruyorlar ve yukarı çıkarıp nehirde gemiler devam ediyor. Ya da tam tersi yukardan gemiler içeri giriyor ve su seviyesini indirip gemileri aşağıda nehrin devamına indiriyorlar..

canom

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzelmiş ya allah senden razı olsun...

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
_____ilginç .. farklı ...hatta garip bir durum..

güzel kardeşim teşekkürkler..
verdigim link açılmamış öyle yazmışsın.. play tuşuna basman yeterliydi güzel kardeşim.. şiddetle tavsiye ediyorum izlemeye çalış;)

muhabbbetle ve dua ile :)_______-

evet farklı gerçekten...
önemli değil aminenurum ablam,
link evet uğraştım baya ama yine bakıcam çok izlemek istiyordum...sağol hatırlatman için..ALLAHA emanetsin.selam ve dua ile

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı

Önce gemileri alıp kapakları kapatıyorlar, içeriyi suyla dolduruyorlar ve yukarı çıkarıp nehirde gemiler devam ediyor. Ya da tam tersi yukardan gemiler içeri giriyor ve su seviyesini indirip gemileri aşağıda nehrin devamına indiriyorlar..

çok ilginç yaaa.neler yapıyo şu insanoğlu..teşekkür ederim sizede zahmet verdim:a12:

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt