Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Nefsime uyarı (1 Kullanıcı)

Nefsime uyarı

• Evet, layıkınca yapıyorum..

Oylama: 0 0.0%
  • Maalesef, böyle bir dünyada çok zor..

• Elimden geldiği kadarını yapabiliyorum..

• Kullanılan toplam oy
    0

burgutex

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.proweblabs.com
"Bismillah, her hayrın başıdır, biz dahi Onunla başlarız"

"Şehitler ölmez, vatan bölünmez" diyorsun, yaptığın ahlaksızlıklarla ve şuursuz-imansız fiillerle kutsi dava uğruna gözünü kırpmadan canını veren aziz şehitlerimizin kemiklerini sen sızlatıyor, vatanı bölüp bölüp üç kuruş paraya tamah edip savaşlarda senin atalarını alt edemeyen düşmanlarına satıyorsun..

"Filistin benim canım, Müslümanlar benim kardeşimdir.. İsrail Filistin'de zulüm işliyor, katliam yapıyor, soykırım yapıyor" diyorsun, Yahudilerin, masonların ve Yahudi yandaşlarının mallarını en çok sen alıyorsun, kolasını en çok sen içiyorsun, hamburgerini en çok sen tüketiyorsun, maddeten bu sefilleri ve manen müşrikleri sen doyup sen cebini dolduruyorsun..

Bilinçli, imanlı, ferasetli yaşamdan uzak, zahiri ve batıni ilimleri araştırıp kendine katma faslından kendini soyutlamış ömrünü heder ediyor, "ben bu dünyaya bir sefer geldim, nefsimin bütün arzularını tatmin etmeden ölmeyeceğim, bu amacıma ulaşasıya kadar da her yolu kendime mübah kılacağım" diyorsun.

Neye yaklaşsam,sonu uzaklık ve kırgınlık;
Anla ki, yok, Allah'tan başkasıyla yakınlık...

"Lailaheillallah" diyorsun, ancak kendini tamamen dünyaya adayarak türlü türlü ilahların peşinde koşuyor, insanları kendine ilah tayin ediyor, Allah'ın nizamının gölgesinden uzakta kendini kızgın çöllerde birkaç lahza serabın peşine atıyorsun. Sonra da "Muhammedrurasulallah" diyorsun, ancak kendine başka başka rehberler ediniyorsun, Allah'ın nizamını öğreten ve yaşayan bir Peygamber (ASM) sana rehber ve önder olarak dururken, tamamen dünyevi hırslara, kaprislere, çıkarlara dayalı yeni nizamlar üretme sevdasında haksız işlerini ve düşüncelerini meşrulaştırma telaşına düşüyorsun..

Ne var ki, pazarlığa girişecek ecelle;
Sermayem tek kelime, Allah Azze Ve Celle...

Allah sana güzel işler, hazırlık için vakit vermiş iken, "ben kendimden, nefsimden başkasını düşünmem, herkes kendinden sorumludur" diyerek Mümin gençlerin iş-güç sahibi olmalarına, ibadetlerini rahatça yapabilmelerine, her alanda bu ahlaklı-ferasetli-çalışkan-imanlı insanların söz sahibi olmalarına, şirketlerde ve toplumda güçlü konumlarda yer almalarına fırsat oluşturmuyorsun..

"Benim dinim üstündür, ben onun bayraktarıyım" diyorsun, ancak ülkende, kentinde ve hatta mahallende türlü türlü sapık inançlar, bozuk batıl tarikatlar, sahte peygamberler türemişken hiç sesini çıkartmıyorsun, sen de kimsin deyip kovmuyorsun, halkını ve aileni manevi balalardan korumuyorsun..

"Ben imanlıyım, elhamdülillah Müslümanım" diyorsun, batıl ve gavur milletlerin sapıkça, ahlaksızca, edepsizce, imansızca adetlerini, deyyusane ve teşhirciliğe yatkın giyimlerini, davranışlarını, yaşam biçimini, hatta inancını b enimseyip ülkene, milletine, ailene yayıyorsun, bunu destekliyorsun, hiç olmazsa bütün olanlara ses çıkartmıyorsun..

Hem cennete girmek istiyorsun, hem de ehl-i keyf, ehl-i dünya, nefs-i emmarenin kucağında oyuncak olmuş, deccallara hizmetkar yaşayıp huzuru huzursuzlukta aramak istiyorsun.. Unutmayın ki "cennet ucuz değil, cehennem lüzumsuz değil".. Nasıl ki dünya nimetlerine ulaşmak için geceni gündüzüne katıp çabalıyorsan ve ahiret nimetlerine göre bir parmak bal nisbetinde olan ehemmiyeti olmayan dünya gösterişine dalıp gidiyorsan, cennete ulaşma yolunda da önce nefsinin köleliğinden azat olman gerekir..

En ufak bir hastalıkta iki büklüm oluyorsun, bir sıkıntı anında isyanlarda ahu figan ediyorsun, bir sivilce yüzünden güzelliğini yitirip psikolojini çökertiyorsun amma şeytanın en sevdiği hasletler olan kibrinden, gururundan hiç taviz de vermiyorsun.. Can pazarı, et pazarı, akıl pazarı olmuş dünyada rahat bir nefes almıyorsun, kimseye de rahat bir nefes aldırmıyorsun!

Surda bir gedik açtık; mukaddes mi mukaddes!
Ey kahbe rüzgâr, artık ne yandan esersen es!..

Gerçek özgürlük, büyük mücadelelerle, ilimle ve sabırla yapacağı ahlaki ve imani uyanış ile birlikte insanın nefsinin eziyetlerinden kurtulmasıdır. Hz. Ömeri'in adaleti ile dünya-ahiret dengesini kurmadan, Hz.Ebu Bekr'in sadakatı ile Allah'a bağlanmadan, Hz.Osman'ın güzel ahlakı ve edebi ile yaşamına çeki düzen vermeden, Hz.Ali'nin ilmi gibi zahiri ve batıni ilimlerle kendini donatıp yaşamına bu ilimlere göre yön vermeden dünyadan ayrılan insan için azaptan ve nedametten başka birşey yoktur.. Bütün bunları yapabilmenin tek bir yolu vardır; o da Hz.Muhammed'in sünnetullahına tabi olmaktır. Önce iman, sonra itikad, sonra takva ile sana verilen sermayeyi doğru şekilde kullanman gerekir. Hakkı Hakk'tan bilip Hakk için, unuttuğun en güzel hasletler olan ve Allah'a yakin kılan manevi reçeteler; birlik olup doğruluk, dürüstlük, namus, şeref, haysiyet, adalet, iman, takva, Allah'a muhabbet ve yakınlık uğruna mücadele etmenin bilincine varmadığı sürece ey nefsim, sen gafillerdensin ve eşref-i mahluk olmaktan uzakta sefillerin safındasın!

Uykudasın gafil insan, elinde sadece nedamet var
Kendine geldiğinde, aslına dönüş, çetin hesap var
Elindeki, avcundaki seni oyalayan bir avuç hayal
Şuursuzca istemesen de, senin de bir Sahibin var

Zaman bendedir, güç bendedir diyenler ziyan oldu
Biçare her nefs elbet hesap günü yerini buldu
Herşeyi elde edeyim derken sermayeden oldu
İçindeki cevheri unutup pırıltı peşinde koşanlar var

Tamamı tarafımdan kaleme alınmıştır...

burgutex

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.proweblabs.com
UTANSIN !

Tohum saç, bitmezse toprak utansın!
Hedefe varmayan mızrak utansın!
Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın.
Eski çınar simdi Noel ağacı;
Dallarda iğreti yaprak utansın!
Ustada kalırsa bu öksüz yapı,
Onu sürdürmeyen çırak utansın!
Ölümden ilerde varış dediğin,
Geride ne varsa, bırak utansın!
Ey bin bir tanede solmayan tek renk,
Bayraklaşamıyorsan bayrak utansın !

Necip Fazıl

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
"selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü"
nefsim nedir bu senden çektiğim
allah razı olsun paylaşımınız için kardeşim.

burgutex

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.proweblabs.com
Alayküm selam ve rahmetullahu ve beraketühü.. Allah razı olsun kardeşim. "Büyük cihad" demiş Alemlerin Efendisi (A.S.M.) nefsle mücadele için. O azgın bir hayduttur ki yoldaşı ile birlikte en amansız, en biçare, en sefilane durumlarda insanı yakalar da darmadağın eder. Allah hepimize iman-ı kamil ile kabre girmeyi nasiip etsin. Bizim için de dualarınızı esirgemeyiniz. Hayırlı günler.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt