Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

NEFSi TERBiYE EDEN NASiHATLAR.. (1 Kullanıcı)

filistin kılıçı

Kayıtlı Kullanıcı
Resulullah (sav)' ın kılıncının kabzasında şu ibareyi bulduk:
"Sana zulmedeni affet. Sana küsene git, sana kötülük yapana iyilik yap! Aleyhine de olsa hakkı söyle!"
Resulullah (sa) buyurdular ki: "Sakın sizden kimse kararsız olup da: "Ben insanlarla beraberim, eğer insanlar iyilik yaparsa ben de iyilik yaparım, kötülük yaparsa ben de kötülük yaparım" demesin. Aksine, nefsinizi sabit tutun, halk iyilik yaptı mı siz de iyilik yapın, kötülük yaparsa zulme yer vermeyin."
Ravi (r.a.): Huzeyfe) Resulullah (sav) buyurdular ki: "Ramazan girip çıktığı halde günahları affedilmemiş olan insanın burnu sürtülsün. Anne ve babasına veya bunlardan birine yetişip de onlar sayesinde cennete girmeyen kimsenin de burnu sürtülsün. Ben yanında zikredildigim zaman bana salat okumayan kimsesinin de burnu sürtülsün!"
Ravi (r.a.): Ebu Hureyre) Resulullah (sav) buyurdular ki: "İnsanda bulunan en şerli şey aşırı cimrilik ve şiddetli korkudur."
Ravi (r.a.): İbnu Ömer) Resulullah (sav) buyurdular ki: "Size şerlilerinizi haber vereyim mi? Onlar, tek başlarına yiyenler, kölelerini dövenler, yardımı esirgeyenlerdir."
Ravi (r.a.): Ebu Hureyre) Hz. Ebu Zerr radıyAllahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm: "Üç kişi vardır, Kıyamet gününde Allah onlara ne konuşur, ne nazar eder ne de günahlardan arındırır, onlar için elim bir azab vardır!" buyurdu ve bunu üç kere de tekrar etti. Ben: "Ey Allah' ın Resûlü! Öyleyse onlar büyük zarara ve hüsrana uğramışlardır. Kimdir bunlar?" dedim. Şöyle saydılar: "(Elbisesini kibirle, yerlere kadar salıp) süründüren, yaptığı iyiliği başa kakan, malını yalan yeminlerle reklam eden kimseler!"

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı
"Sana zulmedeni affet. Sana küsene git, sana kötülük yapana iyilik yap! Aleyhine de olsa hakkı söyle!"

Selamün Aleyküm Kardeşim
Eline emeğine yüreğine sağlık MEVLA bu güzlim nasihatlardan istifade etmeyi nasip eylesin inşaALLAH.

Selam ve Baki DUA ile ALLAH a emanet ol

fatos87

Kayıtlı Kullanıcı
allahım tüm müminlere peygamberiimizin huyundan nasip eylesin yüreğinize sağlık

aşkavuslat

Kayıtlı Kullanıcı
Islam güzel ahlaktir...güzellikte iyilikte emsal olmaktir...allah razi olsun güzel paylaşim...

-Yalancı_Dünya-

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm ...
:T Bize sunmuş olduğunuz nasihatlerden nasiplenmek duası ile... HAYIRLI GÜNLER...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt