Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Nedir Bize Seni Unutturan? (1 Kullanıcı)

tolgacelebi

Kayıtlı Kullanıcı
Hamd Alemlerim Rabbi olan Allah-u Teala’ya aittir.

Yüce Rabbim, bize sayısız nimetler verirken, nedir bize seni unutturan? Oysaki sana söz vermemiş miydik? “Sen bizim Rabbimizsin, Hazreti Muhammed senin kulun ve Rasûlündür” diye.

Neydi bizim bu halimiz? Sözümüzden mi döndük? HAŞA. Senin dışında başka Rab mi edindik? HAŞA. Bize senden daha güzel bir şey mi var bu yalan dünyada? Geçici zevkler, oyun, eğlene bize fayda mı verecek ahirette?

Evliyaullah dermiş ki: “Neyleyim cenneti, bana SENİ gerek SENİ.” Bir zamanlar neden böyle dediklerini anlayamazdım. Ne güzel cennet işte, neden istemiyorlar ki? Müminin mükafatıydı oysa cennet. Ama şimdi anlıyorum neden böyle dediklerini. Senin rızanı kazanmak her şeyin ötesinde, tarif edilemez bir nimet. Bize dünyada verdiğin sonsuz nimetlerin yanında en mükemmeli, en güzeli, en çok şükredilmesi gerekeni.

Allah’ım seni hakkıyla bilmek istiyorum, tanımak istiyorum. Hidayet istiyorum Senen. Ben senin aciz ve günahkar kulunum. Ama seni çok seviyorum. Şah damarımdan daha yakınsın biz kullarına. Biz seni bırakıp gaflete dalıyoruz.

Allah’ım affet bizleri, tövbemizi kabul buyur. bizi sensiz bırakma, Seni daha daha çok sevmeyi ve hep seninle olmayı nasip et.

Neyleyim cenneti, bana SENİ gerek SENİ...

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Neyleyim cenneti, bana SENİ gerek SENİ...

ALLAH RAZI OLSUN.
ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIM OLMUŞ.
EMEĞİNİZE YÜREĞİNİZE SAĞLIK.
SELAMETLE KALIN.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt