Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

NEDEN ÖMRÜ ÜÇ SANİYELİK BİR İNSAN KENDİSİ GİBİ BAŞKA BİR İNSANI HATALARINDAN DOLAYI AFFETMEZ VE YARG (1 Kullanıcı)

c1-ay

Kayıtlı Kullanıcı
NEDEN ÖMRÜ ÜÇ SANİYELİK BİR İNSAN KENDİSİ GİBİ BAŞKA BİR İNSANI HATALARINDAN DOLAYI AFFETMEZ VE YARG

Her insan hata yapar önemli olan gerçeği görmek ve yaptığı hatadan dolayı tövbe edip bir daha o hatayı yapmamak için Allah'a dua etmek, yakarmak.Ne yazık ki çoğu insan kendini öyle yüksekten görürki affetme tenezzülünde bile bulunmaz ve hiç düşünmez bu yeri ve göğü yaratan Rabbim'in affı, bağışlaması o kadar büyükkİ "ben kim oluyorumda benim gibi bu dünyada ömrü üç saniyelik olan bir insanı affetmiyorum ve yaşadıklarından dolayı yargılıyorum diye düşünme gafletinde bile bulunmaz.

Biz insan olarak biliyoruzki bu dünyada bir sınavdayız ve bu sınavda iyi kötü çok şeyle karşılaşıyoruz bilerek yada bilmeyerek hata yapıyoruz.İyi ve kötü olan herşey Allah'tan geliyor çünkü bizi deniyor .Bizim yapmamız gereken tek şey yaptığımız hatalar , yanlışlar sonucunda doğruyu görebilmek ( bu doğru hakyoludur ) ve tekrar yapmamak pişman olmak ders almak ve en önemliside yaşanılan hatalar sonucunda üzülürüz pişmanlık acısı çekeriz bu kederlerin sonunda Allah'tan ümidimimizi, dualarımızı, inancımızı, tövbemizi kesmemeliyiz, yitirmemeliyiz doğrusuda budur.

Dilerim Rabbim'den günahlarım varsa affetsin beni doğru kullarından nasip etsin doğru yoldan ayırmasın, ibadetimi eksiksiz yerine getirmemi nasip etsin, dualarımı kabul etsin, hikmetini, affını üzerimden esirgemesin ve dilerim Rabbim'den herkesin gönlüne göre hayırlı olan ne ise onu nasip eder inşallah.

Allah'a emanet olun...B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt