Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

neden mutsuzuz (1 Kullanıcı)

MELEKG_GSU

Kayıtlı Kullanıcı
BAKIYORUM ÇEVREME ÇOĞU İNSAN MUTSUZ VE BİR ARAYIŞ
İÇİNDE BENDE ÖYLE HİÇ BİRŞEYİN İSTEDİĞİM GİBİ OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM NEDEN BÖYLE ÇOĞU KİŞİ DÜŞÜNÜYORUM AMA KENDİMİ TATMİN EDECEK BİR CEVAP BULAMIYORUM SİZCE İNSANLARIN GENELİNDE BU MUTSUZLUĞUN NEDENİ NEDİR ? CEVAPLARINIZ BEKLİYORUM ŞİMDİDEN RABBİM HEPİNİZDEN RAZI OLSUN HAKKINIZI HELAL EDİN SELAMETLE!!!:|

yesilbeyaz

Kayıtlı Kullanıcı
RE: neden mutsuzuz

Ben de çok sık yaşıyorum bunu. Güzel bir konuya değinmişsiniz. Allah razı olsun. Ben kendi sıkıntımı manevi boşluğa bağlıyorum. Dini görevlerimi yerine getirmemekten. Çoğu insanın da maneviyatı bulamamasından bence.

susamuru

Kayıtlı Kullanıcı

Ben de yeşilbeyaz kardeşime katılıyorum.Ama dış etkenleride unutmamak lazım.Yani çalışma hayatını.O kadar çok çalışıyoruz ki belki 'çok' abartılı olmuştur fakat o kadar çok başka işlerle meşgul ki aklımız bizi huzura kavuşturacak şeyin nedense sadece ayaklarımızı uzatıp kumandayı da elimize alıp gereksiz ve kafamızı meşgul etmeyecek şeyler izliyerek rahatlamak olduğunu sanıyoruz.Hatta gözler ve kulaklar öyle kapalı ki ciğerimizi dağlaması gereken olayların ya farkında değiliz yada umursamıyoruz.Bana dokunmayan yılan bin yaşasın misali.İslamın gerekleri unutulmuş,gelenek ve ananeler unutulmuş silmişiz aklımızdan.Sonra da meydana çıkıp 'Nerde o eski bayramlar'diyebiliyoruz utanmadan.Yüce Rabbim tüm yaşayanların kalp gözlerini açar inşallah.

yesilbeyaz

Kayıtlı Kullanıcı

Amin. evet benim de demek istediğim bunlardı.

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

bence avrupaya özenti olduğu için eğer avrupanın yaşam şartlarına bakarsak genç sayısı az olanlarda bunalımlardalar sürekli aynı şeyleri yapmaktan alkol alıp hap kullanmaktan hepsi bunalımdalar çünkü inançları dinlerine sahip çıkan yok bizimde onlara özenti milletimiz olduğu için normaldir demekten başka birşey yok biliyorum üzücüma bunlar hep gerçek allah üstecelik genç sayısı az olduğu için orası gelişmiş ülke istanbul da genç sayısı çok olduğu için eğitimin alt saflarda olduğu için Türk evladı kahraman olduğu için geri kalmışlığımız var amamerak etmesinler yavaş yavaş bu açık kapatılıyor bundan bir 10 sene 20 sene sonra tıpkı bizde bir gelişmiş ülke olucaz çünkü artık liselerde şiddet var üniversite gençli perişan sağcılar solcular çatışmasında maşallah nediyeyim Allah ıslah etsin

yesilbeyaz

Kayıtlı Kullanıcı

Azalan gençlikle artan bir gelişmişlik, ne kötü değil mi? İnsanın bu şekilde gelişmişliğe hayır diyesi geliyor. Bu değil ve bu olmamalı.....Özünü kaybetmiş, mutsuz bir gençlik ve sonra mutsuz bir toplum....

yeldegirmeni

Kayıtlı Kullanıcı

muhammed kutsal yazdı:
bence avrupaya özenti olduğu için eğer avrupanın yaşam şartlarına bakarsak genç sayısı az olanlarda bunalımlardalar sürekli aynı şeyleri yapmaktan alkol alıp hap kullanmaktan hepsi bunalımdalar çünkü inançları dinlerine sahip çıkan yok bizimde onlara özenti milletimiz olduğu için normaldir demekten başka birşey yok biliyorum üzücüma bunlar hep gerçek allah üstecelik genç sayısı az olduğu için orası gelişmiş ülke istanbul da genç sayısı çok olduğu için eğitimin alt saflarda olduğu için Türk evladı kahraman olduğu için geri kalmışlığımız var amamerak etmesinler yavaş yavaş bu açık kapatılıyor bundan bir 10 sene 20 sene sonra tıpkı bizde bir gelişmiş ülke olucaz çünkü artık liselerde şiddet var üniversite gençli perişan sağcılar solcular çatışmasında maşallah nediyeyim Allah ıslah etsin

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

MUTSUZUZ ÇÜNKÜ:
NE OLDUĞUMUZU NERDE VE NE İÇİN OLDUĞUMUZU,
KANAAT ETMEYİ, SABRETMEYİ UNUTMUŞUZ!!!!
DÜNYAYA DALMIŞ AHİRETİ UNUTMUŞUZ

MUTSUZUZ ÇÜNKÜ:
HEP ŞİKAYET EDİYORUZ, HEP DAHA FAZLASINI İSTİYORUZ, KIYMET BİLMİYORUZ, ÖNCE KENDİMİZ DİYORUZ HAYAL KIRIKLIĞI YAŞIYORUZ, SORUNLAR KARŞISINDA ÇÖZÜM DEĞİL SUÇLU ARIYORUZ.

A.E.O.

DUN_SURGUNU_YA

Kayıtlı Kullanıcı

fidan yazdı:
MUTSUZUZ ÇÜNKÜ:
NE OLDUĞUMUZU NERDE VE NE İÇİN OLDUĞUMUZU,
KANAAT ETMEYİ, SABRETMEYİ UNUTMUŞUZ!!!!
DÜNYAYA DALMIŞ AHİRETİ UNUTMUŞUZ

MUTSUZUZ ÇÜNKÜ:
HEP ŞİKAYET EDİYORUZ, HEP DAHA FAZLASINI İSTİYORUZ, KIYMET BİLMİYORUZ, ÖNCE KENDİMİZ DİYORUZ HAYAL KIRIKLIĞI YAŞIYORUZ, SORUNLAR KARŞISINDA ÇÖZÜM DEĞİL SUÇLU ARIYORUZ.

A.E.O.

Bende kardeşime katılıyorum.

susamuru

Kayıtlı Kullanıcı

Mutsuzluğa bir sebebim daha var.Tabiki teknoloji.Kesinlikle karşı değilim hayırlı işlere vesile olacaksa.Yoksa sizin gibi kardeşlerimi nerden bulabilirdim?Nasıl sohbet edebilirdik?.Bilmediklerimizi bu kadar derinlemesine nasıl öğrenebilirdik?.Ama kabul edin ki herkes bizim gibi kullanmıyor teknolojinin nimetlerini.Öyle abuk subuk şeyler duyuyorum ki duyan kulaklarım kızarıyor ama söyleyen dil ağzında sakızla 'Amaaan bu işler artık böyle'Nolmuş ki' diyecek kadar arsız olabiliyor.Ve ne yazık ki teknolojiyle uzaklaşıyorlar Allah'ın yarattığı en güzel varlık olan insan olmaktan.Çare ve umutlarını sanal alemde aslında hiç olmadıkları kişileri oynayarak bulmaya çalışıyorlar.Yüce Rabibim tüm yaşayanların kalp gözlerini açar inşallah.

DUN_SURGUNU_YA

Kayıtlı Kullanıcı

susamuru yazdı:
Mutsuzluğa bir sebebim daha var.Tabiki teknoloji.Kesinlikle karşı değilim hayırlı işlere vesile olacaksa.Yoksa sizin gibi kardeşlerimi nerden bulabilirdim?Nasıl sohbet edebilirdik?.Bilmediklerimizi bu kadar derinlemesine nasıl öğrenebilirdik?.Ama kabul edin ki herkes bizim gibi kullanmıyor teknolojinin nimetlerini.Öyle abuk subuk şeyler duyuyorum ki duyan kulaklarım kızarıyor ama söyleyen dil ağzında sakızla 'Amaaan bu işler artık böyle'Nolmuş ki' diyecek kadar arsız olabiliyor.Ve ne yazık ki teknolojiyle uzaklaşıyorlar Allah'ın yarattığı en güzel varlık olan insan olmaktan.Çare ve umutlarını sanal alemde aslında hiç olmadıkları kişileri oynayarak bulmaya çalışıyorlar.Yüce Rabibim tüm yaşayanların kalp gözlerini açar inşallah.

Amin...kardeşim haklısınız. evet ne yazıkki insanlar teknolojiyi ilim irfan öğrenmek içim değil nefislerinin bir aracı olarak kullanıyorlar. Rabbim ıslah etsin, hidayet versin inş.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt