Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

neden müslüman olmalıyım (2 Kullanıcı)

inam_9

Kayıtlı Kullanıcı
1-) bütün dinleri kapsar ve en önemlisi diğer kitaplar insanlar tarafından değiştirilmiştir

2-) tamamen barış dinidir, mesela bir gün cemaat hz. Muhammed'e ya rasulullah hz.Ali'yi neden bukadar sewiyorsun diye sorarlar rasuulullah da ben size sorayım der iyilik yaptığınız size birisi size bi kötülük yapsa ona ne yaparsınız onlarda yine iyilik yaparız der tekrar sorar aynı cevabı verirler 4üncü sorduklarında kötülükte yapmayız ama daha iyilikte yapmayız derler ve hz. Ali'yi çağırtır ona sorar ve oda yine iyilik yaparım der tam 9 kere sorar hepsinde yine iyilik yaparım der ve rasuulullah da işte bu yüzden hz. Ali'yi bukadar sewerim der

3-)size bir şey de ben sorayım anneniz ölümcül bi hastalığa yakalansa ve doktor deseki annenizi iyileştiririm ama bi şartla her gün gelip bir saat ofisimi temizleyeceksin dese kabul etmez misin edersin.. kuranda boyle diyor her saniye bizim ailemizin sewdiklerimizin canı allahın elinde bunlara karşılık sadece bir saat namaz kılın diyor..

4-) allah neden acılara izin veriyor, dielimki 3 kişi bi fabrikada çalışıyoruz ikisi sen ve ben, patron gelse akşam al sana 5 lira bana 10 lira dierine 20 lira verse sen demez misin bana neden bukadar verdin hakkını aramaz mısın ararsın... peki biri durup dururken bana 20 lira sana 5 lira dierine 100 lira verse ona diye bilir misin bana neden bukadar az verdin die diyemezsin isterse elindekini alıp sana hiç vermez onuda bana verir allahada sormaya hakkımız yok biz onun için hiç bir şey yapmadık ve de allah kimseye sen acı çekiceksin bu dünyada demez bu acıları bizler yaratıyoruz allah sadece bunları bizim elimize bırakmış

5-)allaha ibadet iyilik yapmak değldir mesela bi işçiye diebilir misin bu hep ibadet yapar hiç çalmaz hiç beni öldürmez yanından geçene çelme takmaz e tabiki denmez sadece çelme takılan bi insanı kaldırırsan budur ibadet..

6-) hep derler ya e benim kalbim temiz ben hiç bi şii yapmıorum kimsenin namusunda gözüm yok, işte hiç bi şii yapmamakda war sorun zaten, mesela araba kullanırken yol sağa dönerken sen uçurumdan uçsan e ben bir şey yapmadımki, işte sağa dönerken direksyonu sağa döndürcektin uçurum warsa frene basıcaksın, (namaz kılman gerekiyorsa namaz kılacaksın, karşına zina çıkarsa veya yapmaman gereken bir şey çıkarsa frene basıcaksın bu şeytanın en kolay ağına yakaladığı vesvesesidir

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt