Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Neden cehennemin çoğu kadınla dolu (1 Kullanıcı)

garipkalp

Kayıtlı Kullanıcı
Yâ Resûlâllâh, (namaz içinde) durduğun yerden (görmediğimiz) bir şeye elinle uzandığını gördük sonra (yine namaz içinde irkilip geri geri geldiğini) gördük. Nebiyy-i Ekrem salla`llâhu aleyhi ve sellem:

"(Evet) ben cenneti gördüm ve bir (üzüm) salkımına elimle uzandım. Eğer o salkımı ben ele geçirebilseydim dünyâ bâkî kaldıkça ondan yerdiniz (de tükenmezdi). Âteş (-i cahîm) i de gördüm (lâkin) ömrümde bugün gördüğüm kadar çirkin, berbat hiçbir manzara görmemiştim. Cehennem`in ekser ahâlîsini de kadınlar olarak gördüm" buyurdu.

"Yâ Resûlallâh, ne sebeble (kadınlar buna müstahak oluyorlar?)" diye sordular. (Cevâben:) "Küfürleri sebebiyle" buyurdu. "Allâh`a îmân mı etmiyorlar?" (diye tekrar sordular). "Kocalarına karşı (küfrân-ı ni`met nankörlük) ederler. İyiliğe karşı (küfrân-ı ni`met nankörlük) ederler. (İçlerinden) birine dünyâ dünyâ oldukça iyilik etsen de sonra senden (marzîsine muhâlif ufacık) bir şey görse (hemen) senden hiçbir hayır görmedim ki der" buyurdu.(Müslim kütibi sitte)

suda

Kayıtlı Kullanıcı
bence erkeklerde bir okadar cehennemlik

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
http://forum.islamiyet.gen.tr/islam...52-cehennemin-cogunlugu-kadinlardirneden.html

Kadınlara atılan iftira, ''Eşini razı eden cennetliktir''bunun adı köleliktir.
Asıl olan Hakkın rızası önce...
Cehennemliğe gelince eşitlik her ikisinde...
Şeytan yoldan çıkarsa , şeytanın suçumu? senin suçun mu?
Hem kadının aklı yok derler, ne komik erkekler zayıf derler, ee insaf edin beyler çelişkili ifade bu akıl ne der????
Gerçek inananlarda bu ifadeler ne gezer???
Birde hadisler ellerinde gezer...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Bir büyüğümüzün buyurduğu;
Kadınlar Namaz kılıp ,İffetlerini korurlarsa VELİ olurlar...

Başka bir büyüğümüz...
Maalesef kadınlarımıza başınız açık olabilir dedik...Onlar tuttular...Açılıp ,saçıldılar...

Nefisleri kuvvetli,Sır dolu ..
Allah C.C. 'nun sırrı emaneti kadınlarımızdır...

Erkekleri köle eden kendileri hizmetçi...
Cennet ayakları altında olan....

Namazdan sonra en çok sevilen ...

Yaratılmaları dahi SIR 'olan...Latif NUR kadınlarımız...

El-Endulusi

Kayıtlı Kullanıcı
Ya hemende savunmaya gecmeyin. Yani bir adami veli yapan kadinlarda var. Bir kissada soyle anlatilir. Risalelerin birinde okumustum. Allah c.c.'in veli kullarindan birine bir arkadasi ziyarete gelir. Bakar ki bu veli kul ev isleri yapmakda eside habire kendisine eziyet etmekde. Arkadasi bir bos zamaninda derki; ya nicin bosanmiyorsunda bu cileyi hergun cekiyorsun. Veli cevap verir ben bu mertebelere nasil geldim saniyorsun.

Unutmayin ki firavunu doguran bir anadir (kadin) fakat Hz.Muhammed Mustafa s.a.v Efendimizi de doguran bir anadir. Erkekler de firavun gibi karun gibi ebu cehil gibilerini doguran bir kadindir fakat Peygamberleri a.s Velileri k.s. arifleri alimleri imamlari Rahimehullah doguran da kadinlardir.

Herseyin bir iyisi oldugu gibi birde kotusu vardir. Kadinlarin duygulari cok cogun yasadiklari icin erkeklere gore zayif kalabilirler, fakat erkeklerin kadinlara gore zayif ve yenik dustukleri yerler vardir. Islam Tarihinde bir Rabiatul Adeviyye annemize kuddise sirruh Hasan-i Basri r.a. gibi tabeinin buyuklerinden biri bile buyuk hayranlik duymustur.

Eyvallah

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Doğrudur ama bu bize iyilik değil ki...Kötü kadın adamı veli eder e gelmiş konu
Öyle bende nerdeyse öyle oluyordum, kötü adam kadını veli eder, sabrederse eğer
Kadın şiirimi okudunuz mu?
Bir elmanın yarısı, birbirni tamamlarsa eğer, cennet yeryüzüne iner...
Varmı öyle cennet???
Neden küçümsenir kadın??? Kur-anda bir ifade yok ki kadını küçümseyen..
Maksat üzüm yemek bağcıyı dövmek değilse, yiğidi döv ama hakkını yeme...
Rabbim değildir, kadını ikinci sınıf insan eden, erkekdir kendini üstün gören

Kadın

Adini mi yazdin?
Kaderini mi yazdin?
Eğer kadin olmasaydin,
Ol diye, rahmine ses alamazdin.

Eşit ol, haktan yana
Şevkat ver ol, ana
Her çileyi çeker ama
Kadin sen kaderini mi yazdin?

Kimi der damarlarimda dolastin
Kimi der gül kokunu nerden aldin?
Sevgi olmayinca, çiçek gibi solardin

Sevgi kokunu ver onlara
Yine yetmez, sofra kur dostlara
Aç olan doyar ama
Zorlama tok olanlara

Tek gezersin sorarlar
Çifti nerde diye ararlar
Kadin anla!
Bu piyesi iyi oyna
Ilk rolü sen kaptin ama
Adem anladi zamanla

İstersin, daha yetmez dersin,
Hazine açik, daha ne beklersin
Aç gözlü olma!
Adem çalisir sen istersin
Ağlayinca, çabuk elde edersin
Bulmaca gibisin ama
Adem isterse çözülür gidersin.

El-Endulusi

Kayıtlı Kullanıcı
Konu kotu kadin meselesi degil, o kadin kotu degildi fakat dedim ya duygulari erkeklere gore yogun yasadiklari icin bazi seyleri goremeyebilirler. Kadini kim kucumseyebilir ki hele Allah c.c. ilmi kelaminda sadece bir bolumu kadinlara ayirmissa. (Bakiniz Nisa Suresi) Simdi yalan soyliycek de degilim ben o menkibeyi okudugum her zaman tebessum ederim anneme de cok anlatirim bunu :)

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Hz. Muhammede Atfedilen Kadınlarla ilgili Uydurma Hadisler

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlunun Hazreti Muhammede atfedilen ancak doğruluğu belli olmadığı için temizleneceğini söylediği, özellikle de kadına yönelik şiddeti meşru gösteren hadislerin bir bölümü belli oldu.

Diyanet’in kadını aşağılayan hadislerin temizlenmesi çalışmasına kadın ilahiyatçılardan da büyük destek geldi. Kadınlara yönelik şiddeti, ayrımcılığı, küçümsemeyi onaylayan hadisler olarak gösterilen ve ayıklanması istenen sözlerin bazıları şöyle

İsrailoğulları olmasaydı et kokmazdı; Havva olmasaydı kadınlar erkeklere ihanet etmezdi.

Kadınlar kaburga kemiğinden yaratılmıştır, onları düzeltmeye uğraşmayın. Onlardan eğrilikleriyle yararlanın.

Eğer kadın, eşi istekli olduğu halde ona cevap vermezse, cehennemdeki yerini hazırlasın.

Kocanın vücudu irin ile kaplı dahi olsa ve karısı onu yala***** temizlese yine de kocasının hakkını ödemiş olmaz.

Ey kadınlar! Eğer kocalarınızın size olan haklarını bilseydiniz, ayaklarının tozunu yüzlerinizle silerdiniz.

Kadınların dinleri ve akılları ek******.

Kadınlar arasında iyi kadın, yüz tane karga arasında alaca bir karga gibidir.

Cehennem halkının çoğunun kadınlardan olduğunu gördüm.
Bir kadın, kocası kendisinden razı olduğu halde ölürse cennete girer.

Kadınların hayırlısı, erkeklerin yaramazlıklarına, kötü huylarına sabredendir, bu sabır onların cennete girmesine sebeptir.

Uğursuzluk üç şeyde vardır: Kadında, evde ve atta.

Dövme yapan ve yaptırana, yüzdeki tüyleri aldıran ve estetik için dişlerini seyrelttiren kadınlara Allah lanet etsin.

En büyük tepki Hz. Ayşedendi
Prof. Dr. Beyza Bilgin (Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi eski Dekanı): Kadına yönelik şiddetin meşrulaştırılmasında gelenek, eğitim, kültürün yanısıra din de ister istemez rol alıyor. Özellikle Hz. Muhammede atfedilen uydurma hadisler, kadına yönelik şiddetin ve ayrımcılığın sürdürülmesinde gerekçe olarak gösteriliyor. Bu noktada, Diyanet’in bir referans kitap hazırlığı içinde olması, uydurma hadislerden kurtulunması adına çok önemli. Hz. Muhammed’e atfedilen sözlere yönelik en büyük itiraz Hz. Ayşeden gelmiş. Ebu Hureyye, peygamberin, Namaz kılarken önünüzden eşek, kara köpek ve kadın geçerse namazınız bozulur diye konuştuğunu rivayet eder. Hz.Ayşe, bu rivayete büyük tepki gösteriyor ve Hureyyeyi ayıplıyor, peygamberin böyle bir sözünün olmadığını savunuyor. Ancak bu ve buna benzer yüzlerce söz, peygamberin hadisi olarak kabul ediliyor.

Şiddeti savunan peygamber olamaz Dr. Hidayet Tuksal Hadislere baktığınız zaman iki tür peygamberle karşılaşıyoruz. Bir tarafta kadınlara karşı son derece nazik ve kibar; diğer tarafta ise şiddet dolu, ayrımcı, aşağılayan bir peygamber. Ben, kadınlara yönelik şiddeti savunan ve onları aşağılayan bir peygamberin olamayacağına inanıyorum. Bu nedenle malum hadislere itibar edilmemesini savunuyorum. Bu hadislerin de uydurma, yanlış olduğu bilimsel metotlarla ispatlandı. Bu noktada Diyanet’in çalışması çok yaralı olacaktır.

Nebiye atf ile binlerce herze uydurdun.
Yıktın da dini mübini yeni bir din kurdun.
Doğrudan Kuran'dan alarak ilhamı.
Asrın idrakine söyletmeliyiz İslam'ı.
Mehmet Akif Ersoy.

El-Endulusi

Kayıtlı Kullanıcı
Hz. Muhammede Atfedilen Kadınlarla ilgili Uydurma Hadisler

Kadınlar kaburga kemiğinden yaratılmıştır, onları düzeltmeye uğraşmayın. Onlardan eğrilikleriyle yararlanın.

Selamun aleykum simdi muhalefet gibi alinmasin bu mesaj fakat konu diyanet olunca soyldikleri sozlere itimatli yaklasmak gerekiyor. Simdi diyanetin uydurma diye verdikleri bazi hadisleri hatirliyorum simdi kutubu sitteden kontril ettim birkacini buldum.Yukaridaki hadisin asli soyle

" Ebu Hüreyre (R.a) anlatıyor: "Resulullah (S.a.v) buyurdular ki: "Kadınlara hayırhah olun, zira kadın bir eyeği kemiğinden yaratılmıştır. Eyeği kemiğinin en eğri yeri yukarı kısmıdır. Onu doğrultmaya kalkarsan kırarsın. Kendi haline bırakırsan eğri halde kalır. Öyleyse kadınlara hayarhah olun."

Bu hadis (benim verdigim) butun sahih hadis imamlarinda muvcuttur.

Eğer kadın, eşi istekli olduğu halde ona cevap vermezse, cehennemdeki yerini hazırlasın.

Bu hadisi de buldum. fakat lafiz farkliligi var hadisin aslinda cehhennemdeki yerini hazirlasin kismi yoktur. Meleklerin gadabi baska rivayetde laneti mevcuttur. Aktariyorum

Ebu Hüreyre (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Nefsim kudret elinde olan Zât-ı Zülcelâl'e yemin ederim, bir erkek hanımını yatağa davet ettiğinde kadın imtina edip gelmezse, kocası ondan râzı oluncaya kadar semada olan (melekler) ona gadab ederler.''

Bir başka rivâyette şöyle denmiştir: "Erkek, kadınını yatağına çağırır, kadın da gelmeye yanaşmaz, erkek öfkelenmiş olarak sabahlarsa, melekler sabaha kadar -bir rivayette yatağa gelinceye kadar- kadına lânet okurlar.''

Bir başka rivâyette: "Kadın küskünlükle kocasının yatağından ayrı olarak sabahlarsa, melekler onu lânetler" denmiştir.

Bu hadisde gene Imam Buhari, Muslim ve Ebu Davutdan sahihtir.

Bir kadın, kocası kendisinden razı olduğu halde ölürse cennete girer.

Bu hadis farkli bir lafizla sahihtir. Imam Tirmizi mevcuttur.

Ümmü Seleme (radıyallahu anhâ) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Hangi kadın, kocası kendisinden razı olarak vefat ederse, cennete girer.''

Dövme yapan ve yaptırana, yüzdeki tüyleri aldıran ve estetik için dişlerini seyrelttiren kadınlara Allah lanet etsin.

Bu hadisde biraz eksik olarak sahih kabul edilebilir fakat Hadisin aslinda Allah c.c. laneti degil Rasulullah s.a.v yasakladigi 10 sey arasinda yukarida sayilanlarda vardir..

Imam Ebudavud, Ibni Mace ve nesai rivayetinde hadisin asli soyle:

"Ebü'l-Husayn el-Heysem İbnu Şefi anlatıyor: "Ben ve künyesi Ebu Âmir olan Meâfirli bir arkadaşım İliya (da denen Kudüs)'da namaz kılmak üzere beraberce yola çıktık. Onlara kıssa anlatan büyükleri, Ezd kabilesine mensup Ebü Reyhâne künyesini taşıyan bir Sahâbi idi.

Ebü'l-Hüsayn der ki: "Arkadaşım benden önce mescide vardı. Sonra da ben geldim ve yanına oturdum. Bana: "Ebü Reyhâne'nin anlattığına yetiştin mi?" dedi. "Hayır!" diye cevap verince: "Ben onun anlattığını dinledim, diyordu ki: "Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm) on şeyi yasakladı:

Dişleri törpüleyip inceltmek, dövme yapmak, (erkeklerin saç ve sakallarındaki akları, kadınların yüzlerindeki tüyleri) yolması, kadının kadınla, erkeğin erkekle aynı örtü altında arada bir mânia olmadan yatması, erkeğin Acemler gibi elbisesinin alt kısmına ipek şerit ilâve etmesi, yine Acemler gibi omuzlarına alem olarak (dört parmak genişliğinden fazla) ipek koyması, yağmacılık yapması; saltanat sahibi olmayanın (Acemlerin ziyyi (süsü) durumunda olan) kaplan (derisinin) üzerine oturması ve yüzük takması."

Fakat baska hadislerde mesela Hz. Ebü Hüreyre (radıyallâhu anh) anlatıyor: "Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm) şöyle buyurdular:

"İğreti saç takana da, taktırana da, bedene dövme yapana da, yaptırana da AIIah lânet etsin!"

Bu hadis Imam Buhari, Muslim ve necai de mevcuttur.

gene baska hadisde

İbnu Abbâs (radıyallâhu anhümâ) dedi ki: "İğreti saç takan, taktıran; kaşları incelten, kaşlarını incelttiren, dövme yapan ve dövme yaptıran lanetlenmiştir."

Buda Imam Ebudavud rivayetidir.

SImdi bu hadislerin soylenis sebepleri elbetteki vardir ama bunun manasi bu butun kadinlar icin demek degildir. Keza Sahih hadislerde erkekler icinde hadisler vardir bununda soylenis sebepleri vardir ve bunun manasida butun erkekler icin gecerli demek degildir. Yani mesela dovme hadisi var diye butun kadinlar ayni degildir. Fakat dovme yaptiran varsa bu hadis onu icerir keza dovme yaptirir fakat sonra pisman olur tevbe kapisi her zaman aciktir.

Ben muhalef olmak icin yazmadim bunlari fakat baska bir konuya dikkat cekmek isterim. Konu diyanet. Uydurma diye verdigi hadisler (bazilarini yazdim digerlerini bilmedigim icin fikir veremiyorum) lafiz farkliligi olsa da sahihdir. Diyanet icinde bazi hocalar (yenilikci kesim) din uzerine toplantilar yapmaktalar (Zaten diyanetden sorumlu bakanin sozu vardir Kuran da bulunan bazi hukumlerin gunumuz sartlarina uymuyor diye) ve dini (yani Islami) gunumuz sartlarina degistirmek gayretindeler. Bunuda 3 ayirmislar Kuran Hadis ictihad. Hadislere basladilar (kimine zayif kimine uydurma) Kuran uzerinde de calismalar yapiyorlar (tefsirler yaziyorlar suleyman atesin tefsiri gibi)

Simdi bir kesime guzel ve sirin gozukulecek diye Allah Rasulunun s.a.v hadisleri (bazi hadisleri) zayif veya uydurma deyip silinemez heleki bu feminist bir yaklasimla olucak bir is degildir. Evet Allah Rasulu s.a.v hicbir zaman siddete goz yummadi fakat soyledigi hadisleri de soylemedi yada uydurma demek haksizliktir. Simdi bu proflarin soyledi hadis Amr İbnu'I-Ahvas (r.a) rivayetinde Imam Tirmizi nakledilen hadistir. Ama orda da hadisin tamamina bakmak lazim

"Resulullah (S.a.v) buyurdular ki: "Kadınlara karşı hayırhah olun. Çünkü onlar sizin yanınızda esirler gibidirler. Onlara iyi davranmaktan başka bir hakkınız yok, yeter ki onlar açık bir çirkinlik işlemesinler. Eğer işlerlerse yatakta yalnız bırakın ve şiddetli olmayacak şekilde dövün. Size itaat ederlerse haklarında aşırı gitmeye bahane aramayın. Bilesiniz, kadınlarınız üzerinde hakkınız var, kadınlarınızın da sizin üzerinizde hakkı var. Onlar üzerindeki hakkınız, yatağınızı istemediklerinize çiğnetmemeleridir. İstemediklerinizi evlerinize almamalarıdır. Bilesiniz onların sizin üzerinizdeki hakları, onlara giyecek ve yiyeceklerinde iyi davranmanızdır.''

Simdi boyle bir hadis var diye bu siddete bir kapi acmiyor bilhakis bu 2 taraf icinde bir uyaridir. Zaten Insanlar Kurani ve hadisleri iyi anlasalar kimsenin siddet yapmasina gerek kalmiycak. Asri Saadet de (Tabiin tebei tabiin) kac tane aileici siddet rivayeti gelmistir bu bile Allah Rasulunun s.a.v siddeti hicbir zaman sevmedigine delildir. Fakat simdi siddeti sevmiyor diyede soyledigi hadislere de uydurma denmez. Heleki bu diyanet ve ilahiyet cikisli prof.larsa bunu 2 kere dusunmek lazim. (Tabi sozde meclisden disari 2 kurumda da ehli sunnet kisiler bulunmaktadir)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt