Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Necla Nazır’ı dine döndüren rüya (1 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Türk sinemasının ünlü oyuncusu Necla Nazır, iç dünyasında kopan fırtınayı ve tasavvufa yönelişini anlattı. Nazır’a göre başörtüsü dinin olmazsa olmazı. İşte bir rüya ile başlayan öykü

Yeni Şafaktan Ayşe Olguna konuşan ünlü oyuncu Necla Nazır, tasavvufa nasıl adım anlattığını anlattı. İşte ünlü oyuncunun açıklamaları...

Fatiha okumadan kızımı evden asla çıkarmam

Yeşilçamın utangaç liseli kızı Necla Nazır, şimdi kızını büyüten bir anne. Ve bir anne olarak görevini Onu Allah sevgisiyle büyütmeye çalışıyorum diye dile getiriyor.
Henüz 16 yaşındayken sinema güzeli olarak tanıdık onu. Ardından Yeşilçamın güzel ve masum yüzlerinden biri haline geldi. Bir fabrikada işçi olarak çalışırken bir anda Türk halkının gönlüne yerleşen genç oyuncu, bu şöhrete hiç alışamadı. Düşünen ve hisseden bir genç kız olarak, yaldızlı dünyanın arkasında yaşananları içine sindiremeyince tercihini annelikten yana kullandı.

RÜYANIN İZİNDE

Kızı Tuğçeyi dünyaya getirdikten sonra tasavvufla tanışan Necla Nazır, önce Kuranı Kerim okumayı öğrenmiş, ardından namaz kılmaya başlamış. Bunun nedenini, küçük yaştan beri görmeye başladığı mistik rüyaların izinde gitmesine bağladığını anlatıyor. Sinemanın renkli hayatının kendisini içine almadığını, sadece geçim derdiğiyle o ortamda bulunduğunu söyleyen Nazır, bunun sebebini de çocukluğundan beri düşkün olduğu evliyaların manevi etkisiyle açıklıyor Ünlü olduğum ilk zamanlarda bir rüya görmüştüm. Ayakları yeryüzünde, başı gökyüzüne uzanan bir adam elimden tutup beni yukarı çekti. Siz kimsiniz? dedim. Zamanı gelince öğreneceksin dedi. Sinemayı bıraktığımda rüyamda bahsedilen zaman gelmişti.

Kızı Tuğçeden örnek vererek, anne-babaların, çocuklarını kötülükten korumak için öncelikle onlara dini bilgilerini doğru ve yeterli bir şekilde vermeleri gerektiğini vurguluyan Nazır şöyle konuşuyor: Her pazar çocuklarının ellerinden tutup kiliseye giden Avrupalılar gibi bizim de çocuklarımızın elinden tutup camilere ****ürmemiz gerek. Çocuklarımıza Allahı sevdirirsek onları ancak o zaman kötülüklerden korumuş oluruz. Kendi öz kimliklerinden ve manevi bağlarından kopmalarını engellemiş oluruz.

Kızı Tuğçeyi hem dini hem de kültürel değerlerimizin ışığında bir eğitimden geçirdiğini, onu iyi bir kul olarak yetiştirme gayretinde olduğunu ifade eden Nazır, Elhamdülillah anne olarak bu konuda üzerime düşeni yaptığıma inanıyorum. Okula gönderirken Fatiha ve Ayet-el Kürsi okumadan evden çıkarmam diyor.

EŞARP DA OLUR ŞAPKA DA

Kuranı anlayarak okursan örtünmen gerektiğini anlarsın diye konuşan Nazır, yaşadığı bütün bu değişimi Bunlar benim fıtratımda vardı diye açıklıyor. Saçını göstermeyecek şekilde örtündüğünü ama gittiği ortama göre saçlarını bazen eşarpla bazen de şapkayla kapattığını söyleyen Nazır, tesettüre uygun kıyafet bulmada zorlanınca kendi kreasyonunu kendisinin oluşturduğunu ifade ediyor. Nazır, bir noktaya da dikkat çekiyor: Örtüyü aynı zamanda kalbe de çekip, kalbi kötülüklere karşı korumak gerekiyor. Yenisafak

Not Ünlü olduğum ilk zamanlarda bir rüya görmüştüm. Ayakları yeryüzünde, başı gökyüzüne uzanan bir adam elimden tutup beni yukarı çekti. Siz kimsiniz? dedim. Zamanı gelince öğreneceksin dedi.

elzem

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Necla Nazır’ı dine döndüren rüya

VALLA ABLA ÖYLE BİR RÜYAKİ İNSANI ÜRKÜTÜYO DOĞRUSU RABBİM TÜM KULLARINI
YOLA GTİRİR İNŞLH BU ÖNEMLİ KONUYU DA PAYLAŞTIĞINIZ İÇİN ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN

sert

Kayıtlı Kullanıcı

Bunu bir televizyon programında da izlemiştim.Sanırım rüyasında melekler,kendisini ameliyat etmiş ve uyandığında o sorunu tamamen ortadan kalkmıştı.

konak

Kayıtlı Kullanıcı

Çok ilginç ve özel bir mesaj bizlerle paylaştığınız için Allah razı olsun.
Rabbim bizlere de yürekten O'na kulluk etmeyi daim kılsın.
Selam ve dua ile.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

konak yazdı:
Çok ilginç ve özel bir mesaj bizlerle paylaştığınız için Allah razı olsun.
Rabbim bizlere de yürekten O'na kulluk etmeyi daim kılsın.
Selam ve dua ile.
RABBİM CÜMLEMİZDEN RAZI OLSUN DUANIZADA BİNLERCE KERRE AMİN KARDEŞİM RABBİM BU DOĞRU YOLDAN AYIRMASIN SELAM VE DUA İLE

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

MAŞALLLAH RABBİM KISMET ETMİŞ ODA FARKINA VARMIŞ.RABBİM DAİM ETSİN İNŞ.ABLA NECLA NAZIR KİM YA?MERAK ETTİM

bezmi safa

Kayıtlı Kullanıcı

FATMA_ERGUN yazdı:
MAŞALLLAH RABBİM KISMET ETMİŞ ODA FARKINA VARMIŞ.RABBİM DAİM ETSİN İNŞ.ABLA NECLA NAZIR KİM YA?MERAK ETTİM

FATMACIĞIM YARDIMCI OLSAM ZERDA ABLACIĞIM YAZINI GÖRMEDİ GALİBA BEN YARDIMCI OLMAK İSTİYORUM ZERDA ABLAMIN AFFINA SIĞINARAK FERDİ TAYFURUN EŞİ Bİ KAÇ SENE ÖNCE KANALIN BİRİNDE DİZİSİ VARDI ESKİ DÖNEMLERİN ÜNLÜ OYUNCUSU

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

FATMA_ERGUN yazdı:
amin inş değerli kardeşim necla nazır eski türk filmi sanatçısıdır

takan

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH İSTEDİKTEN SONRA OLMAZLAR OLUR NECLA NAZIR BİLE DOĞRU YOLU BULDU İSE YOLA GELMEYECEK KİŞİ YOKTUR BENCE.

FATMA HANIM NECLA NAZIR FERDİ TAYFUR UN EŞİ BİLGİLERİNİZE. GERÇİ SORUYU BAŞKASINA SORDUNUZ AMA BEN 3. KİŞİ OLDUM.A.E.O

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

takan yazdı:
ALLAH İSTEDİKTEN SONRA OLMAZLAR OLUR NECLA NAZIR BİLE DOĞRU YOLU BULDU İSE YOLA GELMEYECEK KİŞİ YOKTUR BENCE.

FATMA HANIM NECLA NAZIR FERDİ TAYFUR UN EŞİ BİLGİLERİNİZE. GERÇİ SORUYU BAŞKASINA SORDUNUZ AMA BEN 3. KİŞİ OLDUM.A.E.O
tşk kardeşim tamamladınız

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

:)MAŞŞALLAH BENDE VARYA HİÇ BİR ŞEY BİLMİYORUM HA.AMA BAKMAM LAZIM BEN TANIMAM.FERDİ TAYFURU TAKİP EDİM Bİ.AYŞE GELİN ,TAKAN BEY, ZERDA ABLA ,TEŞEKKÜR EDERİM.

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. ablacım allah razı olsun bu güzel paylaşım için
yanlız ben bir kaç ay önce necla nazırın yeniden saçını açtığını falan duymuştum çok üzülmüştüm ama şuan pek görünmüyor acabs doğrumuydu ?
a.e.o.

bezmi safa

Kayıtlı Kullanıcı

FATMA_ERGUN yazdı:
:)MAŞŞALLAH BENDE VARYA HİÇ BİR ŞEY BİLMİYORUM HA.AMA BAKMAM LAZIM BEN TANIMAM.FERDİ TAYFURU TAKİP EDİM Bİ.AYŞE GELİN ,TAKAN BEY, ZERDA ABLA ,TEŞEKKÜR EDERİM.

FATMA BANA DUA ET GERÇEKTEN ÇOK DUA ET OKADAR ZOR Bİ DURUMDAYIZKİ MUSTAFAM DA BENDE:(

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

bezmi safa yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:

FATMA BANA DUA ET GERÇEKTEN ÇOK DUA ET OKADAR ZOR Bİ DURUMDAYIZKİ MUSTAFAM DA BENDE:(

DUALARIMDASIN.İNŞ HAYIRLISI DİYELİM AMA SIKMA CANINI RABBİM YUVA KURANLARIN YARDIMCISIDIR.GELİP ALALIM SENİ DİYECEM YOK DİYECEKSİN.SAYENDE BENDE GEZMİŞ OLURUM.CANIMYA HAYIRLISI.HAYIRLIYSA OLSUN HAYIRSIZSA OLMASIN.SIKMAYIN CANINIZI.

bezmi safa

Kayıtlı Kullanıcı

FATMA_ERGUN yazdı:
bezmi safa yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:

DUALARIMDASIN.İNŞ HAYIRLISI DİYELİM AMA SIKMA CANINI RABBİM YUVA KURANLARIN YARDIMCISIDIR.GELİP ALALIM SENİ DİYECEM YOK DİYECEKSİN.SAYENDE BENDE GEZMİŞ OLURUM.CANIMYA HAYIRLISI.HAYIRLIYSA OLSUN HAYIRSIZSA OLMASIN.SIKMAYIN CANINIZI.

KENDİME ÜZÜLMEM CANIMI SIKMAM RABBİMDEN GELDİ DER HAMDEDERİM AMA MUSTAFAYA GELİNCE ONUN ÜZÜLMESİ VE YIPRANMASI BENİ DAHA ÜZÜYOR ONUN ÇABASI EMEĞİ KARŞISINDA HİÇ BİŞEY YAPMAMAK RABBİM HAYILISINI VERSİN HAYIRSIZSADA BANA ONU ONU BANA HAYIRLI KILAR İNŞALLAH

takan

Kayıtlı Kullanıcı

FATMA_ERGUN yazdı:

RİCA EDERİM

konak

Kayıtlı Kullanıcı

Rabbimin ol demesiyle olmayacak birşey yok ki. Rabbim bizlere de imanlı Kur'an'lı bir yaşam nasip etsin.
Selam ve dua ile.

Ahmed_1907

Kayıtlı Kullanıcı

ne kadar güzel Allah'ım hepimizi böyle güzel bir olayle kendi yoluna çeksin inşallah.

34ufk95

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN,ALLAH HİDAYATE ERDİRMEK İSTEMEDİGİ KULLARININ KALBİNİ,KULAKLARINI MÜHÜRLER VE GÖZLERİNİ PERDELER,YÜCE ALLAH MÜHÜRÜ VE PERDEYİ KALDIRMAZSSA KİMSE KALDIRAMAZ,EGER YÜCE ALLAH MÜHÜRÜ VE PERDEYİ KALDIRIRSA KİMSE YERİNE KOYAMAZ.ALLAHA EMANET OLUN...!!!

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt