Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Nasipten Ötesi Yok (2 Kullanıcı)

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
Gencin birisi Kâbe'de hep, "Ey dogrularin yardimcisi olan Allahim, ey haramdan sakinanlarin yardimcisi olan Allahim, sana hamdü sena ederim" diye dua eder.
Bu durum herkesin dikkatini çeker.

Birisi, (Neden hep ayni duayi yapiyorsun, baska bir sey bilmiyor musun?) der. O da anlatir:
-7-8 sene önce yine Kâbe'de iken içi altin dolu bir torba buldum. Tam 1000 altin vardi. Içimden bir ses (Bu altinlarla, sunlari sunlari yaparsin) diyordu.
Hayir dedim kendi kendime, bu benim degil, baskasinin mali, kullanmam haram olur dedim.

Bu sirada birisi, "söyle bir torba bulan var mi?" diye bagiriyordu. Çagirdim onu, nasil bir torbaydi, içinde ne vardi diye sordum. Torbayi tarif etti ve
içinde 1000 altin vardi dedi. Al öyleyse torbani diyerek verdim. Adam torbayi açip içinden bana 30 altin verdi.

Pazara gittim. Temiz yüzlü genç bir esiri överek satiyorlardi.Gencin temizligi dikkatimi çekti.

Yanlarina gittim, bu köle için ne istiyorsunuz dedim. 30 altin dediler. Adamdan aldigim 30 altini verip genci satin aldim.Bir iki yil geçti.
Genç çok çaliskan, çok edepli idi. Onu aldigima çok memnun olmustum. Bir gün onunla giderken karsidan iki üç kisi geliyordu. Genç bana dedi ki,

-Efendim, ben Fas emirinin ogluyum. Bu gelenler babamin adamlari. Beni buldular. Senden beni satin almak isterler. Sen iyi bir insansin,
onlara 30 bin altindan asagiya satma) dedi.O kisiler yanima geldi, bu esiri bize satar misin dediler. Satarim dedim. 60 altin
verelim dediler. Olmaz dedim. Iyi ama sen bunu 30 altina almadin mi? Biz sana iki mislini veriyoruz
dediler. Öyleyse gidin pazardan alin dedim. Artira artira 20 bin altina kadar çiktilar. 30 binden asagi olmaz dedim.

Çaresiz kabul ettiler. Altinlari verip, genci alip gittiler. Ben o 30 bin altinla isyerleri açtim, ticaret yaptim, daha çok zengin oldum.

Bir gün bana arkadaslar, "çok zengin bir ailenin iyi bir kizi var.Babasi yeni vefat etti. Onunla seni evlendirelim" dediler.
Ben de "olur" dedim.

Nikah kiyildi. Deve yükleri çeyizini getirdiler. Çeyiz arasinda bir torba dikkatimi çekti. Kiza, "bu
nedir" dedim. "Içinde 970 altin var, babam Kâbe'de bunu kaybetmis, bulan gence 30 unu vermis. Kalanini da
bana hediye etti, çeyizine koyarsin dedi".

Demekki buldugum altinlar benim rizkim imis, vermese idim haram yoldan gelecekti, simdi helal yoldan yine bana geldi.
Bana yardim edip haramlardan koruyan, nice nimetler ihsan eden yüce Rabbime hamd ederim.

Aci da olsa, dogrulari söyleyiniz. ( hadis i serif )
Takdirden ötesi yok... Nasipten ötesi yok...

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
çok etkileyiciydi emeğinize sağlık...

GEVHER

Yönetici
"Ey dogrularin yardimcisi olan Allahim,
ey haramdan sakinanlarin yardimcisi olan Allahim,
sana hamdü sena ederim"

Allah razı olsun paylaşımınız için ..
Anlayan ve uygulayanlardan oluruz inşallah.

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm Hocam. Emeğinize sağlık ALLAH razı olsun.
Çok etkileyici bir kıssa hakikaten. ALLAHIM bizleri doğru yoldan, helal yoldan rızık kazanan kullarından eylesin...

ALLAHa emanet olunuz sayın hocam
selam ve dua ile...

Delete

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatüh.

Allahü teâlânın yarattıklarında, verdiklerinde ve gönderdiği her şeyde, bir hayır vardır. Allahü teâlânın vermesi gibi, alması da hayırlıdır. Verdiği zaman hayırlı olduğu gibi, aldığı zaman da, hayırlıdır.

Müminin başına gelen her şey, onun iyiliğinedir. Bir nimete kavuştuğu zaman şükreder, böylece şükredenlerden olur. Bir sıkıntı, bela geldiği zaman da sabreder ve böylece sabredenlerden olur.

Allah razı olsun kardeşim,
Emeğinize sağlık, Allah'a emanet olun,
Selam ve baki dua ile kalın.

motor1hr9.gif
93270140eb0.gif
97906724wb4.gif

gif078tw8jw5.gif

Kedi, aslangiller familyasındandır. Ama 40 tane kedi bir araya gelse, bir tane aslan etmez.

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
sana hamdü sena ederim"

Allah razı olsun paylaşımınız için ..
Anlayan ve uygulayanlardan oluruz inşallah.

AMİN,
sizden de ALLAH razı olsun,selametle.

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm Hocam. Emeğinize sağlık ALLAH razı olsun.
Çok etkileyici bir kıssa hakikaten. ALLAHIM bizleri doğru yoldan, helal yoldan rızık kazanan kullarından eylesin...

ALLAHa emanet olunuz sayın hocam
selam ve dua ile...

aleykümselam değerli hocamız,ALLAH razı olsun.
AMİN hocam İNŞAALLAH.
ALLAH a emanet olun,selam ve dua ile.

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatüh.

Allahü teâlânın yarattıklarında, verdiklerinde ve gönderdiği her şeyde, bir hayır vardır. Allahü teâlânın vermesi gibi, alması da hayırlıdır. Verdiği zaman hayırlı olduğu gibi, aldığı zaman da, hayırlıdır.

Müminin başına gelen her şey, onun iyiliğinedir. Bir nimete kavuştuğu zaman şükreder, böylece şükredenlerden olur. Bir sıkıntı, bela geldiği zaman da sabreder ve böylece sabredenlerden olur.

Allah razı olsun kardeşim,
Emeğinize sağlık, Allah'a emanet olun,
Selam ve baki dua ile kalın.

motor1hr9.gif
93270140eb0.gif
97906724wb4.gif

gif078tw8jw5.gif

Kedi, aslangiller familyasındandır. Ama 40 tane kedi bir araya gelse, bir tane aslan etmez.

aleykümselam kardeşim,
ALLAH razı olsun,
selam ve dua ile.

..::BOZKURT::..

Kayıtlı Kullanıcı
sana hamdü sena ederim"

Allah razı olsun çok güzel paylaşım İnşallah idrak edenlerden oluruz...

yarensin

Kayıtlı Kullanıcı
Harika bir şey yüce allah bizi haramdan korusun

BaFrALı AhMeT

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ahmetcy.tr.gg
s.a

s.a

ALLAH razı olsun.Çok güzel bir paylaşımdı.İnş.bizlerde helal yiyen kişilerden oluruz inş.harama uzanmayız.Selametle...

ESİLA NUR

Kayıtlı Kullanıcı
Emeğinize sağlık .Rabbim razı olsun B)

CANAN25

Kayıtlı Kullanıcı
gerçekten çok anlam dolu bir yazıydı.Rabbim bizleride haramdan korusun rızık neyse odur. Az olsun ama helalinden olsun

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun kardeşim hayırlı akşamlar

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt