Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Nasıl Dua Etmeli ? (1 Kullanıcı)

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
Peygamber efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem), tüyleri yolunmuş kuş yavrusu gibi olmuş bir hastanın ziyaretine gidip:

«Sen Allahü teâlâ'ya bir şeyle duâ ettin mi? Yâhud ondan bir şey istedin mi?» diye sordu.

O kimse, «Ben Allahü teâlâya, eğer bana ahirette azâb edeceksen, o azabı hemen ver, dünyada çekeyim dedim» diye cevab verdi.

Peygamber efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem), «Sübhânallah, işte ona bu halde takât getiremezsin. Sen ne için: «Rabbena âtinâ fiddünya hasenetev ve fil'âhireti hasenetev ve kınâ azâbennâr, diyerek Allahü Teala'ya duada bulunmadın, dünya ve âhiretin hayırlısını istemedin» buyurdu.

O esnâda Resulullah (s.a.v.) ona bu dua ile dua etti. Şifâ buldu, diye beyân olunmuştur.

yarensin

Kayıtlı Kullanıcı
merhaba hayırlı cumalar vefalııı arkadaşşş güzel bir paylaşımmmm....emeğine sağlık

yarensin

Kayıtlı Kullanıcı
Hadi allah hayırlı etsinnn inşallahh...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt