Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Nasıl Bre? (1 Kullanıcı)

burak_55

Kayıtlı Kullanıcı
Yavuz Selim Han ve canyoldaşı Hasan Can,Mısır seferine çıkacakları gün kayıkla Üsküdar’a geçerler. Nedendir bilinmez Sultan, yoldaşına takılır:

- "Hasan Can kahvaltı yaptın mı?"

Hasan Can cevap verir:

- "Evet sultanım!"

- "Yumurta seversin değil mi?"

- "Evet sultanım!"

Aradan yıllar geçer. Yollar, muharebeler, insanlar, şehirler... Nihayet Mısır seferi biter, İstanbul’a gelirler. Şimdi yine sandaldadırlar. Ama bu kez yönleri Sarayburnu’nadır. Sultan ansızın Hasan Can’a döner:

- "Nasıl bre?"

Cevap ışık hızıyla gelir:

- "Rafadan sultanım!"

Birlikte düşünmek, beraber hissetmek... ‘Hemhâl olmak’ denilen şey bu olsa gerek.

Hasan Can Hazretleri Bursa Yeşil Türbe haziresinde medfûndur.

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Allahcc razı olsun....BESMELE...SELAM...DUA...

zeynomis

Kayıtlı Kullanıcı
s.aleyküm.Arkadaşlar naılsınız iyimisin çok özlüyorum sizi.Bu ortamı bu omuz omuza verişimizi.İnanın burası sanal bi alem ama dışarda bu şekilde bi kenetlenme malesef göremiyorum.O yüzden buranın kıymetini çok iyi bilelim.Sevgili burak kardeşim emeğine sağlık Allah razı olsun...

FIRAT SÖNÜK

Kayıtlı Kullanıcı
Emegine sağlık

ALLAH razı olsun.

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

burak_55

Kayıtlı Kullanıcı

s.aleyküm.Arkadaşlar naılsınız iyimisin çok özlüyorum sizi.Bu ortamı bu omuz omuza verişimizi.İnanın burası sanal bi alem ama dışarda bu şekilde bi kenetlenme malesef göremiyorum.O yüzden buranın kıymetini çok iyi bilelim.Sevgili burak kardeşim emeğine sağlık Allah razı olsun...

Emegine sağlık

ALLAH razı olsun.

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

Allâh cümlemizden razı olsun.Teşekkürler.

erzsalih

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun emeğine sağlık

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt