Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Nasihat , Ikaz ve Hatırlatma...! (1 Kullanıcı)

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
“ Bütün mü’minler kardeştirler.” (49 Hucurat 10)

“Allah Nuh (a.s.)’dan haber vererek şöyle buyuruyor: “... Ben size öğütler veriyorum.” (7 Araf 62)

“... Size dürüst ve güvenilir öğütler veriyorum.” (7 Araf 68)

Ebu Rukayye Temim İbn-i Evs ed-Dârî (Allah Ondan razı olsun)’den rivayet edildiğine göre peygamber (sallallahu aleyhi vesellem): “Din nasihattır”, buyurdu. Biz de kendisine :
-Kimin için nasihattır? dedik. Peygamberimiz (sallallahu aleyhi vesellem)’de:
-Allah için, kitabı için, Rasulü için, mü’minlerin yöneticileri ve tüm müslümanlar içindir, buyurdu. (Müslim, İman 95)

Cerir İbn-i Abdullah (Allah Ondan razı olsun) şöyle demiştir: Rasulullah (sallallahu aleyhi vesellem)’e namazı her an devam ve duyarlılık üzere kılacağıma, zekatı hakkıyla vereceğime ve tüm müslümanlara her zaman nasihatte bulunacağıma dair anlaşıp siyasi otoritesini kabul edip elini sıkmıştım. (Buhari, İman, 42, Müslim, iman 97)

Enes (Allah Ondan razı olsun)’den rivayet edildiğine göre peygamber (sallallahu aleyhi vesellem) şöyle buyurdular: “Sizden biriniz kendisi için arzu edip istediği şeyi din kardeşi için de arzu edip istemedikçe iman etmiş olamaz.” (Buhari, İman, 7, Müslim, İman 71)

Bizlere hayır dua desteği veren kardeşlerimizden ALLAH razı olsun.Duamız; Yüce ALLAH'tan çalışmalarımızın ilim erbabına yararlı kılmasıdır..Gayret bizden, muvaffakiyet ALLAH'tandır.

Esselâmü aleyküm ve rahmetullàhi ve berekâtühû!.​

yarensin

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykum selam ve rahmetullahı ve barekatuh
ALLAH razı olsun...rabbim sevabınızı kat kat versin...​

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
“Din nasihattır”, buyurdu. Biz de kendisine :
-Kimin için nasihattır? dedik. Peygamberimiz (sallallahu aleyhi vesellem)’de:
-ALLAH için, kitabı için, Rasulü için, mü’minlerin yöneticileri ve tüm müslümanlar içindir, buyurdu. (Müslim, İman 95)

Selamun aleykum güzel kardeşim.Allah razı olsun.Nasihata herdaim ihtiyacımız var.Nasihat alan, ikazları kulak arkası etmeyen insanlardan oluruz.Selametle kalın.B)

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun...

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam kardeşim..
ALLAH razı olsun bu kıymetli nasihatten dolayı..paylaştığınız için bizlerle teşekkürler..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt