Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Namazda ne diyoruz? (1 Kullanıcı)

denizderya35

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar ben namazı kitaplardan okuyarak öğrendimkimse öğretmedi küçükken filan. bir süredirde kılmıyorum. şimdi allah izin verirse yeniden başlıcam kılabildiğim vakitleri kılıcam ama sünnetlerde fatiha+ sure okunuyordu aMA farzlarda sadece fatiha okuyorum sure okumuyorum yanlış mı yapıyorum acaba? nolur birileri cevaplasın. birde ilk namaza başlarken allahu ekber diye eller açıp göğsümüze koyuyoruz ya sonradan birleştiriyoruz elimizi 2. rekatta yeniden allahu ekber diyip elimizi açmaya gerek varmı yoksa direk göğsümüzde birleştirip mi yapayım.

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar ben namazı kitaplardan okuyarak öğrendimkimse öğretmedi küçükken filan. bir süredirde kılmıyorum. şimdi allah izin verirse yeniden başlıcam kılabildiğim vakitleri kılıcam ama sünnetlerde fatiha+ sure okunuyordu aMA farzlarda sadece fatiha okuyorum sure okumuyorum yanlış mı yapıyorum acaba? nolur birileri cevaplasın. birde ilk namaza başlarken allahu ekber diye eller açıp göğsümüze koyuyoruz ya sonradan birleştiriyoruz elimizi 2. rekatta yeniden allahu ekber diyip elimizi açmaya gerek varmı yoksa direk göğsümüzde birleştirip mi yapayım.

selamün aleyküm kardeşim.
4 rekatlik farzların ilk 2 rekatinde Fatiha+sure
son iki rekatinde ise sadece Fatiha okunacak.
2 rekatlik farzlarda(sabah namazının sünneti) Fatiha yı sure ile birlikte okuyacaksınız.

diğer soruya gelince sadece ilk rekatte tekbir alıyoruz.yani 2.rekatte tekbir alıp elleri göğüste birleştirmeye gerek yok.
Allah a emanet olunuz

denizderya35

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim.
4 rekatlik farzların ilk 2 rekatinde Fatiha+sure
son iki rekatinde ise sadece Fatiha okunacak.
2 rekatlik farzlarda(sabah namazının sünneti) Fatiha yı sure ile birlikte okuyacaksınız.

diğer soruya gelince sadece ilk rekatte tekbir alıyoruz.yani 2.rekatte tekbir alıp elleri göğüste birleştirmeye gerek yok.
Allah a emanet olunuz
allah razı olsun kardeşim. çok kafamı kurcalıyordu allaha emanet olun...

leyla-1

Altın Üye
Allah razı olsun kardeşim emeklerinize gönlünüze sağlık Allah bilerek ve idrak edenlerden olmak nasip etsin Rabbim.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt