Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

namaz saatleri hakkında yardım lütfen. (1 Kullanıcı)

n3wbi3

Kayıtlı Kullanıcı
abiler. umarım kızmazsınız.
ben namaz vakitleri hakkında bilgi istiyorum mesela sabah namazı güneş doğduktan sonra kılınmıyormuş. kazası kılınıyormuş güneş doğduktan sonra. bunun gibi tam vakitleri yazarsanız iyi olur şu namaz şu saatler arası kılınır gibi. (namaz satlerinin hep değiştiğini biliyorum çok şükür :) günümüz saatlerine örnek verebilirsiniz.) uzun uzun yazılı olan linkler vermeyin çünkü birilerinin ağzından tam doğruyu duymak istiyorum.

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
RE: namaz saatleri hakkında yardım lütfen.

s.a kardeşim sabah namazı imsak vakti ile güneş doğuncaya kadar olan sürede kılınır.
öğle namazı öğle ve ikindi ezanları arasında kılınır.
ikindi namazı ezanla kerahat vakti denen bir vakit girene kadar kılınır.( kerahat vaktini araştırabilirsin, fazla zamanım olmadığından yazamayacağım kusuruma bakma)
akşam namazı ve yatsı namazı yine ezanlar arasında eda edilebilir.
umarım bilgi verebilmişmdir. yanlışım ve ya eksiğim olduysa uyarılarınızı bekliyorum. selametle....

sadan

Kayıtlı Kullanıcı

S.A Kardeşim. Sabah namazı tan yeri hafif ağarmadan başlar güneş doğana kadar devam eder. Ufukta hafifibir beyazlama olmuşsa sabah olmuştur. Bu günaş doğana kadar devam eder. Güneş doğduğunda yaklaşık 45-60 dakika arası kerahat vaktidir. Namaz kılınamaz. Namazın kazası bu vakitten sonra başlar taki güneş tepeye galinceye kadar sabah namazının kazası kılına bilir.Güneş Tam tepeyi geçtiğinde öğle namazı kılınır. Tam tepede iken kılınmaz. Kerahat vakti girmiş olur. İkindi vekti ise öğle vakti çıktıktan hemen sonra girer. bunu anlamak için gölgenin iki misli olması gerekir. Akşam ise güneş battıktan sonra başlar güneşin aydınlığı bitince namazın vakti bitmiş olur. Güneş tam battığında ise yatsı namazı başlar güneşin doğmasına kadar devam eder. (Sorun? Bazı ülkelerde yazın tam güneş batmaz ufukta hafif kızarıklık devam eder Bu durumda Yatsı namazı nezaman kılınır? Acaba namazın Şartlarından biri eksik olduğunda namaz olurmu? Almanyada Hollandada Veya kuzey kutbunda durum ne olacak.....? ):eek:

Ehrullah

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKÜM GEREKLİ BİLGİLER VERİLMİŞ PAYLAŞIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM SELAM VE DUA İLEB)B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt