Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Namaz kılmamak için bir tercih yap (1 Kullanıcı)

_AYDIN_

Kayıtlı Kullanıcı
NAMAZ KILMAMAK İÇİN BİR TERCİH YAP

Bütün ibadetlerine yerine getirmeye çalışan bir adam varmış. Orucunu tutar, zekatını verir, insanlara yardım elini uzatmaktan hiç geri kalmazmış.

Yalnız bu adamın bir kusuru varmış: Namaz kılmak ona çok ağır gelirmiş, üşenirmiş.
Bir gün varmış gitmiş çok büyük bir hocanın yanına.

Demiş ki: Hocam ne yap et beni şu namazdan kurtar. Namaz kılmamak için ne yapmam gerekse söyle yapayım. Yeter ki şu namazdan kurtulayım demiş.

Hoca:Ya evlat ben hiçbir yerde ne duydum ne işittim bu namazdan kurtuluş yok, borcun kılacaksın demiş.

Adam yalvarmış bul hocam diye. Hoca müddet istemiş adam gitmiş. Aradan haftalar geçmiş, adam gelmiş.

Buldun mu hocam demiş,kurtulacak mıyım?
Hoca: Buldum evladım eğer şu 5 şarttan biri sana uyuyorsa NAMAZ dan mesul değilsin:

1: ÖLÜ İSEN
2: DELİ İSEN
3: ÇOCUK İSEN
4: HAYVAN İSEN
5: KAFİR İSEN

tercih senin...

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum,

Emeğine sağlık kardeşim aynen 5 madde deki gibidir,namaz kılmayanlar acaba bu 5 madde den hangisi olduklarını iyice düşünmeliler ,İYİCE DÜŞÜNMELİLER değilmi !!!!!!!!!!!!

Kaan Erdem

Yönetici
Selamünaleyküm kardeşim;

İma,ikaz ve hatırlatıcı niteliğindeki bu paylaşım için ALLAH celle celaluh razı olsun.Kılmayan dersini almış olur,kılanlarımızda hakkını vermekten geri kalmaz inşaALLAH.

Selam ve yürekten samimi dua'larımla,selametle kalınız kardeşim.

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm kardeşim
Allah razı olsun uyarıcı nitelikte güzel bir paylaşım olmuş emeğine sağlık..
Namaz dinin direği, müminin miracıdır.
Nasıl temelsiz yapı olmazsa namazsızda din olmaz..
Rabbim namazı dosdoğru ve ihlasla kılanlardan eylesin bizleri inşaALLAH..Amin
Allaha emnaet olun
selam ve dua ile...

_AYDIN_

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleykümselam.Allah c.c hazretleri sizlerden razi olsun değerli vaktinizi ayirdiğiniz için. Selam ve dua ile.

PeNYe.Zz

Kayıtlı Kullanıcı
çok doğru burda yazılanlar..allah razı olsun..rabbim hakkıyla namazını kılanlardan eylesin bizleri inşallah

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt