Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Namaz ile ilgili yaşadığım ibretlik bir anım (1 Kullanıcı)

ismaile

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum Sevgili kardeşlerim öncelikle başımdan geçmiş olan bu olayı anlatmam ne kadar doğrudur bilmem ama sırf namazını aksatanlara ibret olsun diye bu anımı sizlerle paylaşmak istiyorum.

bundan yaklışık birkaç hafta öncesiydi.İşten geç gelmiştim yorgun ve uykusuzdum
hemen yattım inşAllah sabah namazına kalkabilirim ümidiyle...
vakit ilerlemiş artık sabah namazı vakti gelmişti.Ben yorgun olduğumdan yüzüstü yatağımda uyuyordum. (dipnot; yüzüstü uyumak iyi değildir sağ tarafa dönük uyumak sünneettir) Neyse sabah ezanı okunmaya başladı
Ben ezanın okunduğunu duyar gibi oldum ama çok yorgundum gözlerimi uyku halinde hafif araladım.
Daha sonra istifimi bozmadan yatmaya devam ettim bi beş- on dakka daha uyuyım ondan sonra kalkar namazımı kılarım dedim içimden..
Ve uyumaya devam ettim vakit hayli ilerlemiş ama daha sabah namazı vakti çıkmamıştı .
Ben uyumaya devam ediyordum yüzüstü yatıyordum.
Yorgun bi halde uyumaya devam ederken bir elin arkamdan yaklaşıp sağ omzumdan sıkıca tutarak beni sallamaya uyandırmak için omzuma baskı uygulamaya başlattığını hissettim.
Önce bunu küçük kardeşim yusuf'un arkama geçerek oyun yaptığını düşündüm
ve 5 -10 saniye aldırmadım ama hala birşey omzumdan tutuyordu ve beni sallamaya devam ediyorud.İçimde hiç bi şekilde korku yoktu
birden zihnimde haydi namaza kalk cümlesini hissttim defalarca daha sonra
Baktım hala bir el omzumdan sallamaya devam ediyor ben kardeşimdir düşüncesiyle hafif doğruldum gözlerimi araladım ve baktım odada benden başka kimse yok
İşte o an tüylerim diken diken oldu ve bir huzur ile kalktım olan biteni anlamıştım ve tamamen kalktığımda aslında bunun benim için bir uyarı yada bir lutuf olduğunu hissttim çünkü bu sayede namaz vakti geçmeden sabah namazımı kıldım

Bu anımı sırf artık namaz konusunda fazla dikkatli olamayan kardeşlerime ibret olsun diye anlatıyorum o an hala şu an yaşıyormuşum gibi aklımda Rabbim inşALLAH namazını aksatmadan hakkıyla kılan kullarından eylesin Amin!

σпця 1905

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razi olsun. bende sabah namazina kalkmaya zorlananlardanim.insallah düzecek..

gunes_deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun olsun kardeşim paylaşımın için.
Gerçekten ibretlik bir olay.

ismaile

Kayıtlı Kullanıcı
Hak Teala hepimizden razı olsun namazını hakkıyla kılan kullarından eylesin inşALLAH

azizislam

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm Selam kardeşim
evet bende sabah namazına kalmaya üşeniyorum :(

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt