Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Namaz için yardım (1 Kullanıcı)

ali78ali

Kayıtlı Kullanıcı
sevgili kardeşlerim sizelerden iki konuda yardım istiyorum
1- ben namaz kılmaya yeni başladım, bilgidigim dualar subhaneke, fatiha, kevser, kulfuallahu ahad, etteyihatu, rabbena atena, Allahumme salli ve barik duaları, bunlardan başka dua bilmiyorum, fatiha duasından sonra okunması gereken dualardan sadece iki tanesini biliyorum, yani 4 rekatda bür duayı iki defa okumak zorunda kalıyorum,
sorum bu şekilde kıldığım nazamlar kabul olurmu,

2- teheccüd namazini iki rakatlık bölümlerle kılıyorum, ilk iki rekatta "Niyet ettim ALLAH rızası için teheccid namazı kılmaya" diyerek başlıyorum. bu iki rekatlık kısım bittikten sonra diğer iki rekata başlamak için nasıl niyet etmem gerekiyor,

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. ALLAH razı olsun.

holalı

Kayıtlı Kullanıcı
Değerli kardeşim öncelikle şimdilik kılmış olduğunuz namazlar Allahın izniyle kabuldür inşallah.Ama ezberlemek zor değil en kısa zamanda diğerlerinide ezberleyin.İkinci soruya gelince 2. rekatta da aynı niyeti yapabilirsiniz lakin 4 rekat kılarsanızda olur ayırmadan yani.İNşallah derman olmuşumdur.Rabbim yardımcınız olsun inşallah

ali78ali

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun kardesim, tesekkur ederim, biraz olsun rahatladim. ALLAH cümlemizin ibadetini kabullerin en güzeliyle kabul buyursun.

isranurr

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm

Bende Sizin Gibi Başlamiştim Namaza Bayaği Bir Bilmediğim Sure Vardi önceleri Bildiklerimle Kiliyodum Ama Bir Yandanda Sürekli Ezber Yapmaya Başladim Cep Telime Kaydettim Sureleri Ezberleyince O Sureleri Okumak çok Mutluluk Veriyo Insana.şu Anki Namaziniz Allah Katinda Kabul Ediliyodur Mutlaka öenmli Olan Halis Bir Kalple Allaha Yönelmektir.ama Bir Yandanda Ezber Yapmaya Başlayin Dediğim Gibi Cep Teline Kaydedin Geceelri Takiliyo Insanin Kafasina Hemen Cebi Açip Bakiyosun çok Basit.allah Yardimciniz Olsun.hayirli Akşamlar

Maviufuk

Kayıtlı Kullanıcı
S.Aleyküm Güzel kardeşim Hoşgeldin aramıza üyeliğin daimi ve feyizli olur inşallah. Ameller niyetlere göredir,insallah halis kalple Rabine yönelen her kulun duasida ibadetide kabul olunur önemli olan neyetimizdir ve sonra baslangıç yolun yarisidir ilerde göreceksinki taşlar tek tek yerine oturacak ve huzura yavaş yavaş nail olacaksın inşallah bildiklerinle namazını kıl bilmediklerinide yavaş yavaş ögrenmeye bak Allah yardımcın olsun.

Güle Kokusunu Veren Rabime Emanet Ol.

tayfun_islam

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM Kardeşim Teheccüd Namazını Yanlış Hatırlamıyorsam Peygamber Efendimiz S.A.V İkişer Rekat Kılarmış. Aklında Bulunsun Allaha Emanet Ol.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt