Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

namaz için tevbe (2 Kullanıcı)

• Konuyu başlatan hado77
  • Başlangıç tarihi
H

hado77

selamün aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü

namaz kılmamak büyük günahlardan unutmak ve uyumak gibi 2 geçerliye yakın sebebi var. namaz kılmaya başlayıp aksatan veya uykuya dalıp sabah namazı kılamayan veya teheccüde kalkamayan duha evvabin abdest veya tehiyetül mesciti aksatan arkadaşlar varsa birlikte tevbe edip özellikle teheccüd ve diğer nafileler için duacı olalım. bakalım RAB(cc) böyle bir birliktelik içinde olanlara nasıl tecelli ediyor. ALLAH(cc) yar ve yardımcımız olsun. rızası çerçevesinde iş yaptırsın.sağlıcakla kalın.

H

hado77

selamün aleyküm

gece teheccüde kalkamayacağım endişesiyle 4 rekat gece namazı kıldım.
hayırlı akşamlar.

H

hado77

selamün aleyküm

sabah namazını vaktinde fakat camiye gitmeden tek başına kıldım.

H

hado77

selamün aleyküm

dün gece yorgun geldim. uyku bastırdı akşamdan sonra yatsıyı ve sabah namazını kaçırdım. bu sabah duhamı kıldım.

estağfirullah el azim el kerim elllezi la ilahe illahu el hayyel kayyumu ve etübü ileyk

H

hado77

selamün aleyküm

akşamdan sonra 6 rekat evvabin ve vakit namazlar camide kılındı elhamdülillah. abdest ve tehyitetül mescit namazları da aksatılmadı. hayırlı akşamlar.

H

hado77

selamün aleyküm

sabah namazının vaktinde fakat evde kıldım camiye gidemedim.

H

hado77

selamün aleyküm

6 rekat duha, abdest, tehiyetül mescit ve en az 4 rekat tevbe namazı kılındı.

H

hado77

selamün aleyküm

6 rekat evvabin ve vakit namazları cemaatle kılındı.

H

hado77

selamün aleyküm

sabah namazı kaza edildi. estağfirullahel azim el kerim er rahim ellezi la ilahe illa hu el hayyel kayyumu ve etübü ileyk. abdest, duha, hacet namazı, cenaze ve meyyit için iki rekat tevbe namazı kılındı.

ufuk1335

Kayıtlı Kullanıcı
Kardesım ınsallah bananada nasıb olur ...

H

hado77

selamün aleyküm

ufuk1335 kardeşim senin için tevbe edeceğim, inşaallah en kısa zamanda namaza başlarsın. hanefi mezhebine göre namaz kılmayan hapsedilir aç bırakılır, ve ikaza rağmen namaza başlamazsa katli caiz(Vacib) olur. bu yüzden dehal tevbe etmeli, evde veya uygun bir yerde bir müddet tek başına kalmalı ve oruç tutmalısın. ALLAH(cc) kuluna görünmeyen yerden yaklaşır ve yukarıda cezayı senin itikadın doğrultusunda hak kılar ölümden beter eder. ALLAH(cc) ten kaçamazsın. ebedi bir hayatın var. bu namazı ALLAH(cc) mutluka kıldırııyor, kıldıracak, isteyerek gelenlerden olmak lazım. ben namazsız geçen günlerimi beynimin gayyalarında geçirdim. sen öyle olma. RABBİM(cc) günahımı affetsin.

estağfirullahel azim el kerim er rahim ellezi la ilahe illa hu el hayyel kayyumu ve etübü ileyk.
estağfirullahel azim el kerim er rahim ellezi la ilahe illa hu el hayyel kayyumu ve etübü ileyk.
estağfirullahel azim el kerim er rahim ellezi la ilahe illa hu el hayyel kayyumu ve etübe ileyk.

H

hado77

selamün aleyküm

6 rekat evvabin ve diğer namazlar camide kılındı.

Mümin_42

Kayıtlı Kullanıcı
Değerli vaktimizi nafile namazlarla doldurmak yerine, bilerek veya bilmeyerek kazaya kalmış namazlarımızı eda etsek, daha yerinde bir davranış olmaz mı?

H

hado77

selamün aleyküm

abdest, ufuk 1335 için tevbe 2 rekat da şükür namazı kılındı.
mümin42 kardeşim dediğinde haklısın. yalnız nafile namaz farzı azaltmıyor. destekliyor. kaza namazı farzdır.diğerleri nafile. ama sırf kaza kılmak yerine aradaki boşlukları nafilelerle süslemek de oldukça faydalı oluyor. hem sıkıntıyı kaldırıyor hem de talep etme yeteneğimi güçlendiriyor.dünyevi taleplerimi nafilelerle talep edebiliyorum. ilgin için RAB(cc) senden razı olsun.

H

hado77

selamün aleyküm
sabah namazı camide, 2 şer rekat abdest ve tehiyetül mescit namazı da kılındı.

H

hado77

selamün aleyküm
öğlen camide kılındı. öğlenin son 2 rekatini 4 e tamamlayıp kılıyorum. 2 rekat tehiyetül mescit ve eve gelince 2 rekat tehiyetül menzil kılındı.

H

hado77

selamün aleyküm

6 rekat evvabin kılındı bütün vakit namazları camide kılındı.

H

hado77

selamün aleyküm

sabah namazına kalktım fakat yorgundum evde kılarım diye yattım namaz kaçtı. 2 rekat tevbe namazı 2 rekat abdest namazı 6 rekat duha kılındı.

estağfirullahel azim el kerim er rahim ellezi la ilahe illa hu el hayyel kayyumu ve etübü ileyk

H

hado77

selamün aleyküm
2 rekat abdest, 2 rekat tevbe, 2 rekat şükür 8 rekat teheccüd namazı kılındı. akşamdan sorna 6 rekat evvabine devam.

H

hado77

selamün aleyküm
abdest ve tehiyetül mescit ile sabah namazı camide kılındı.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt