Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Namaz başına 1000$ versek (1 Kullanıcı)

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı
İnsan bu dünyada yaptığı herşeyin karşılığını hemen ve peşin almak ister.Yaptığı herhangi birşeyin karşılığını hemen almazsa,kızar,küser yada bir daha o işle ilgilenmez.Genel olarak dini olaylarda da bu yapının bozulmadığını görebiliriz.Bir çok insan kıldığı namazın,verdiği zekatın karşılığını hemen alamadığı için ,yeni başladığı ve bir süre sürdürdüğü ibadetlerini yapmaz olur.Sanki ahiret çok uzaktaymış gibi davranır yada yaptıklarının karşılığını ahirette alamayacağını zanneder.Allah`a güvenmemek bu olsa gerek.Oysa Allah, en ufak bir iyiliğin bile ahiret gününde karşılığını göreceğini söylemektedir.Peki ben size şöyle birşey söyleyeyim;insanlara kıldıkları her namaz için 1000$ versek ki böylece insanların istediğini maddi anlamdada olsa karşılığını ödesek ,sizce toplumun ne kadarı namaz kılar?Toplumun ne kadarı namaz sayısının yeterli olmadığını daha çok olması gerektiğini savunur?Kaç kişi sabah namazının zor olmadığını söyler?Kaç kişi namaz kılmak için kendine hergün ortam yaratır?Kaç kişi sevdiğinin,ailesinin,patronunun sözünü takmaz ve namazında sürekli olur?Kaç kişi için hayatında en üzüldüğü şeylerden biri namaz vaktini kaçırmak olur?Kaç kişi hayatını namaza göre düzenler?
1000$ çok ,100$ a bile bunlar namaz ehli olur dediğinizi duyar gibi oluyorum

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Para için namaz kılan insanın namaz kılacağını sanmıyorum sanırım kılıyormuş gibi rol yapsa yeridir,ancak mesele bu değil güzel bir noktaya değinmişsin,müslüman oldukları halde ALLAH ın c.c emrini tutmayan insanlar Şeytanın emrini yerine getirmek için yarışır olmuşlar,ne yazıkki biz namaz kılanlarda HAK TEALA nın kerim kelamında ''Namazlarını DOSDOĞRU KILSINLAR ...'' diye emrettiği kulları değiliz kendi adıma ne kadar sarılmak istesem de 4 rekatcik namaza, en fazla 3 rekat sonra huzurdan temelli ayrılıyorum birde gözümü açıyorum ki sola selam veriyorum.
Namaz kılmayanla sence aramızda ne fark kalıyor ,acaba bu ibadetler değer buluyormudur yüce huzurda birde bu yönünü düşünmek lazım.
Açın okuyun yüce ayetleri namazın geçtiği çoğu yerde DOSDOĞRU KILSINLAR emri vardır ...

OkanDemir

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim çok güzel bir paylaşım ALLAH razı olsun kendime de pay çıkarıyorum ..Ne kadar basit yanılgılara düşüp ne kadar ufak menfaatler için büyük fırsatları kaçırıyoruz ..Rabbim hepimizin günahlarını bağışlasın .

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
selamun aleykum ..
kardeşim . önemli bir konuya dikkat çekmişsiniz ..
fakat bizler kul olarak, müslüman olarak ,
yaptıgımız ibadetleri dünyalık ve ukbalık bir menfeat beklememeksizin yapmak gerektigini idrak etmeliyiz
Cüneyd-i Bağdâdi Hazretleri cennet arzusu ile ibadet edenler için '' cennetin kulları '' ifadesini kullanmıştır .. aynı şekilde .. cehennem azabından korkupta ibadet edenler içinde .. ''cehennemin kulları ' tabirini kullanmıştır...
Dünyevi beklentilerden kurtulamayan, ona kalben sırtını dönemeyenleri de “dünyanın kulları” olarak adlandırmıştır..

oysaki bizim sadece değerli bir hocamızında değindiği gib sadece ' ALLAH'ın kulu olmamız gerekir ..

yaptıgımız ibadetleri hak rızası için yapmalıyız ...

genel olarak vurguladıklarınızda çok haklısınz kardeşim ..

rabbim bizleri iflak olmaz ,uslanmaz ,öğüt alıp düşünmez, nefsimizle baş başa bırakmasın .. ondan başka sığınacak kapımız yok ..

selam ve dualarımla kardeşim ..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt