Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Mutluluk ... (sizce nedir ? ) (1 Kullanıcı)

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
mutl1fi3.jpg

mutl2xt9.jpg

mutl3eh3.jpg

mutl4hq1.jpg

Mutluluk sizce nedir?
Bir araba sahibi olmak mı? Ya da bir ev ? Yoksa evlenince mi mutlu olacağınızı düşünüyorsunuz? İyi bir işe ne dersiniz?
Mutluluk yolculuğunun değerli yolcuları;
Düşünün o çok istediğiniz, uğruna gecenizi gündüzünüze katarak elde ettiğiniz ve "o benim olursa en mutlu ben olurum" dediğiniz hedeflerinizi...
O çok istediğimiz elbiseyialdınız sırtınızdan düşmedi. Bir gün, iki gün , üç gün... Ya sonra? Bitti! Artık vitrinde gördüğümüz o deri ayakkabı var aklımızda... Bir alabilsek başka ne isteriz ki? Ama onun da sonu aynı son, o bitecek. Bu sefer bir başkası..
Nefsimiz arsız bir çocuk gibi önce birşey istiyor, ona istediğini verene kadar onun için çıldırıyor ama elde edince tüm arzusu hevesi bir süre sonra sönüveriyor. Artık yeni bir şey istiyor. "Onunla mutlu olacakmış!???"
Hayat böyle değil mi "Mutluluk Yolculuğu"nun değerli yolcuları? Önce bir liseyi bitireyim diplomayı alayım diyoruz, sonra bir de üniversite sınavını kazanayım, 4 yıllık bölüme kapağı atayım istiyoruz. Uğraşıyoruz didiniyoruz. Güç bela giriyoruz üniversiteye.
Şu vizeler bir bitse rahatlayacağız. Vizeler biter. Bu sefer de finaller. Vizeydi finaldi derken bir mezun olsak..
Mezun da olduk; Ah bir işe girsem benden mutlusu yok!
İşe girdik ; "Bi terfi edemedik yahu şu patron bir zam verse daha ne isterim ki?"
O da oldu. Güzel, hayat tıkırında gidiyor. Evlenince mutlu olacağım; Evlendik.
Bir çocuğum olursa mutlu olacağım; kızımız oldu. (Allah bağışlasın...)
Ama, bir oğlum olsun bak! Dünyalar benim olacak.
Var ya! Şu bizim oğlan bir Anadolu lisesi sınavlarını kazansın, çok MUTLU olacağım.
Varımızla yoğumuzla gece gündüz demeden daha rahat, daha lüx bir hayat için çırpındık. Evladımız üniversiteyi hayırlısıyla bir bitirsin, eli ekmek tutsun gayri rahatım sonrası.
Tamam o da oldu.
Ah! Evladımın bir mürrüvetini görsem; Allah'tan başka ne isterim ki?"torun" ?
....seneler geçer.
Hayat, kadın için çamaşır, bulaşık, yemek, temizlik, iş çemberinde dönerken adam sabah 8:00 akşam 5:00 mesaisinde. Gelince yemek, biraz televizyon ve uyku. Bu kısır döngüde, mutluluk seraplarının peşinde koşarken zaman avuçlarımızdan apansızca kayıp gitmiş. Ve bir de bakmışız ki son istasyondayız...
Ne gençliğimizden ne dinçliğimizden eser kalmamış. Arkamıza dönüp baktığımızda, geride kalmış 70 yıl... Ama elde avuçta, ulaşılamamış bir "mutluluk" adresi...
Hayatınızın gidişatı böyleyse, son istasyona vardığınızda ben aslında "MUTLULUĞU" arıyordum demek için çok geç olmadan, mutluluk seraplarının peşinden koşmayı bırakıp mutluluğu gerçekten olduğu yerde aramanın ve bu koşuşturmada içerisinde her gün bizim için doğan güneşin ışıltılarının artık farkına varmanın zamanı gelmedi mi sizce de? Ne dersiniz?
O zaman, gelin sizi monoton hayatınızın içinden alıp, mutluluğun olduğu diyara götürelim.

tevbeYA-HAK

Kayıtlı Kullanıcı
göremeyeceğimiz ya da farkedemeyecemiz kadar küçük sandığımız ,aslında hiç birşeye değişilmeyecek kadar önemli olan şeyleri görür hale gelmektir...önemsemektir...allah razı olsun....çok güzel bir paylaşım olmuş....

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı
esselamü aleyküm kardeşimm
çok güzel:A:A....halimize sonsuz şükürler olsun...
Allah razı olsun ... selam ve dua ile ... hayırlı cumalar...B)

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
Çok anlamlıydı emeğine sağlık anlayana çok şey ifade eder. Elimizdeki değerlerin farkında olmalıyız kaybetince tüh dememek için bu konuda iyi bir ders almşıtım zaten
Selametle:H

Ümmü-Seleme

Kayıtlı Kullanıcı
cok güzel bir paylasim RABBİM RAZI OLSUN.. gercekten cok sey ifade ediyor..halimize sükretmemiz gerekiyor.. RABBİM SANA SONSUZ SÜKÜRLER OLSUN...

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm ellerine sağlık elimizdeki nimetlerin kıymetini bilmeyiz aslında düşünsek asıl mutuluk elindekiyle yetinmek...
hayırllı akşamlar
Rabbimize emanet ol:H

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşim ne güzel bir paylaşımdı rabbim razı olsun senden
rabbimize emanetsin inşallah
selam ve dua ile
<<B)>>

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm Allah sizlerdende razı olsun inşallah ... ( bu dünyanın işi bitmez Mutlu olmak için ne bekleyebiliriz ki ... )

Mutluluk,şükretmeyi bilmektir...
Şükrü bilmeyen insan ne yaparsa yapsın
mutlu olamaz

Allaha Emanet olun Selam ve dua ile ... B)​

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt