Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Mutlu bir evlilik için ERKEKLERE 30 tavsiye (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Mutlu bir evlilik için erkeklere 30 tavsiye Bir erkeğin fazla çaba harcamadan eşinden puan kazanması, onunla ilişkisini güzel bir şekilde devam ettirmesi ve evlilikteki sorunların
541.jpg
Bir erkeğin fazla çaba harcamadan eşinden puan kazanması, onunla ilişkisini güzel bir şekilde devam ettirmesi ve evlilikteki sorunların yaşanmaması için bir takım küçük ama aslında çok büyük kurallara dikkat etmesi gerekir. Erkeklerin çoğu bu konularda birçok şeyi bilseler de, küçük şeylerin bir kadın için ne kadar önem taşıdığını fark etmediklerinden, bunları yapma sıkıntısına girmezler.
Bazı erkekler bir ilişkinin başlangıcında bunlara dikkat ettikten sonra bir daha yapmaz olurlar. Kadın sevildiğini bildiği sürece mutlu olur ve sever, erkek sürekli olarak eşine daha fazla sevgi, güven, kabul, onay ve teşvik vermelidir. Şimdi erkekler için çoğumuzun bildiği, mutlaka yapması gereken fakat genelde önemsemediği bazı noktalara değinmeye çalışalım:
1- Eve gelir gelmez selam vererek eşinizi bulun ve ona sarılın.
2- Ona günü hakkında, ne yaptığıyla ilgilendiğinizi gösteren belli sorular sorun.
3- Sizde gününüzün nasıl geçtiğini anlatın fakat kesinlikle üzücü olayları sinirli ve morali bozuk bir şekilde anlatmayın.
4- Kendinizi başkalarını dinlemeye ve onlara sorular sormaya alıştırın.
5- Hadislerde de buyrulduğu gibi hediye vermek sevgiyi çoğaltır, sizde mutlaka eşinize hediyeler alın. Özel günlerin dışında ara sıra sürpriz olarak da ona çiçek getirin.
6- Evinizde bir eksiklikle karşılaştığınızda yumuşak bir şekilde hatırlatın.
7- Eşinizin yanında asla başka kadınları överek konuşmayın ve başkalarının başarılarını onun yüzüne vurmayın.
8- Yakınlarına, akrabalarına özellikle anne ve babasına saygı gösterin, onların hatalarını eşinize mal etmeyin, onları sevdiğinizi gösterin ve bazen de eşinizden önce onları evinize davet edin.
9- Yakınlarıyla görüşmesini engellemeyin, ara sıra siz onları beraberce ziyaret etmeyi önerin.
10- İşten arayıp hatırını sorun, heyecan verici bir olayı paylaşın yâda ona, “seni seviyorum” deyin, eşinize her gün bunu söylemelisiniz. Hz. Resulullah (s.a.a) buyuruyor: bir kadına seni seviyorum dedin mi, bu asla onun aklından çıkmaz.
11- Hiçbir zaman aşağılamaya çalışmayın, özelliklede başkalarının yanında, erkeğin eşine karşı yapmış olduğu saygısızlık ve hakaretler evliliğin bütün güzelliklerini yok edecektir.
12- Onun yanında yakınlarınızla fısıldanmayın.
13- Onu sorunlarını çözmeye çalışmak yerine anlayış gösterin.
14- Eşinize çocuklarınızdan daha fazla önem verin. Çocuklara öncelikle ve en çok ona ilgi gösterdiğinizi belli edin.
15- Kendinizi hiçbir zaman eşinizden üstün görmeyin, ona saygı göstererek görüşlerine ehemmiyet verin. Evlilikte mutluluğun yolu “ben” ve “sen” kelimeleri yerine “biz” deyip, düşünmektedir.
16- Sinirlendiğinde ona anlayış gösterin, üzerine gitmeyin ve sakinleştirmeye çalışın.
17- Duyguları incindiğinde ona anlayış gösterin ve incindiğine üzülüyorum” deyin. Sonra susun, onun sizin anladığınızı hissetmesine fırsat verin.
18- Eğlencelerinizi tek başına veya sürekli başkalarıyla değil de eşiniz ve çocuklarınızla yapın. Misafirliğe gitme önerilerini yorgunluk veya iş bahaneleriyle ertelemeyin.
19- Eğer eşinizle aranızda ailevi, kültürel ve ekonomik yönden farklılıklar varsa bunu hiçbir zaman belli ettirmeyin ve de dile getirmeyin.
20- Görüşüne iltifat edin.
21- Başarmış olduğu işler ufakta olsa, yine de siz onu övün.
22- Eşinize her fırsatta ondan ne kadar güçlü olduğunuzu göstermeye çalışmayın.
23- Kendisi ve yakınları için yapmış olduğunuz harcamaları asla dile getirmeyin. Bırakın hiç haberi olmasın bile.
24- Eşinizi eve hapsetmeyin, kültürel ve toplumsal faaliyetlere katılma imkânını sağlayın veya en azından dışarı çıkarıp gezdirin.
25- Tüm gülüp eğlenmelerinizi iş yerinde ve arkadaşlarınızla harcayıp, arada bırakmayın. Evde eşinizin de sizin onunla gülüp eğlenmenize ihtiyacı var.
26- Ev işlerinde mutlaka ona yardım edin. Siz nasıl ki işte yoruluyorsunuz oda bir o kadar evde yorulmaktadır.
27- Özellikle çok yorgun ve hasta olduğu zamanlarda yemeği siz yapın, bulaşıkları yıkayın ve ev işlerini ona bırakmayın.
28- Geç kaldığınız zaman arayıp haber verin.
29- Ayrılırken onu öpün ve hoşça kal deyin.
30- Bu listeye içinden gelenleri eklemesini isteyin.

Bu dünyanın cefasından sefasına nöbet gelmez,
Gafil olma ilme çalış geçen günler geri gelmez...

SÜLEYMAN HİLMİ TUNAHAN....

*papatyasu

Kayıtlı Kullanıcı
s.a bunları yapan erkek olduğunu zannetmiyorum.malesef :-(

Kaan Erdem

Yönetici
B)Bu dünyanın cefasından sefasına nöbet gelmez,

B)SÜLEYMAN HİLMİ TUNAHAN....B)B)

EBRARNISA

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM HAFİZE HANIM.
30 MADDEYİ ÇOK GÜZEL SIRALAMIŞSINIZ, GÜZEL DE TAVSİYELER ÖNERMİŞSİNİZ...
DÜNYA GEZEGENİNDE BUNLARI UYGULAYAN VAR MI ACABA ???:K :evet
PAYLAŞIMINIZ İÇİN ALLAH RAZI OLSUN...:H

nilgun

Kayıtlı Kullanıcı
S.A arkadaşlar ;
bende katılıyorum keşke yazılanları her erkek yapabilse hayatta hiç kimse boşanmaz ve mutsuz olmazdı. keşke benimde eşim beni azda olsa anlasa şuan onunla küs olmazdım. yok böyle bir erkek. gerçi bayanlarında çok iyi davrandıkları malum ama. neyse Rabbim herkesi hayırlı, ahlaklı,Allah korkusu olan insanlarla karşılaştırsın.

M DENIZ

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm Anacim Sen Naptin Yaaaaa..... Bütün Her şeyi Kadinin Eline Biraktin Bu Evliliği Kurtarmaz Batirir Bu Devirde:D:D:DO Kadar Uzun Boylu Değil.... Sende Her Zaman Erkeklere Yükleniyon Bide Bayanlarin Görevlerini Yazarsan çok Sevinirim.hadi Allah'a(c.c) Emanet Ol Annemmm...:D

r.sezer

Kayıtlı Kullanıcı
Mutlu bir evlilik için erkeklere 30 tavsiye Bir erkeğin fazla çaba harcamadan eşinden puan kazanması, onunla ilişkisini güzel bir şekilde devam ettirmesi ve evlilikteki sorunların
541.jpg
Bir erkeğin fazla çaba harcamadan eşinden puan kazanması, onunla ilişkisini güzel bir şekilde devam ettirmesi ve evlilikteki sorunların yaşanmaması için bir takım küçük ama aslında çok büyük kurallara dikkat etmesi gerekir. Erkeklerin çoğu bu konularda birçok şeyi bilseler de, küçük şeylerin bir kadın için ne kadar önem taşıdığını fark etmediklerinden, bunları yapma sıkıntısına girmezler.
Bazı erkekler bir ilişkinin başlangıcında bunlara dikkat ettikten sonra bir daha yapmaz olurlar. Kadın sevildiğini bildiği sürece mutlu olur ve sever, erkek sürekli olarak eşine daha fazla sevgi, güven, kabul, onay ve teşvik vermelidir. Şimdi erkekler için çoğumuzun bildiği, mutlaka yapması gereken fakat genelde önemsemediği bazı noktalara değinmeye çalışalım:
1- Eve gelir gelmez selam vererek eşinizi bulun ve ona sarılın.
2- Ona günü hakkında, ne yaptığıyla ilgilendiğinizi gösteren belli sorular sorun.
3- Sizde gününüzün nasıl geçtiğini anlatın fakat kesinlikle üzücü olayları sinirli ve morali bozuk bir şekilde anlatmayın.
4- Kendinizi başkalarını dinlemeye ve onlara sorular sormaya alıştırın.
5- Hadislerde de buyrulduğu gibi hediye vermek sevgiyi çoğaltır, sizde mutlaka eşinize hediyeler alın. Özel günlerin dışında ara sıra sürpriz olarak da ona çiçek getirin.
6- Evinizde bir eksiklikle karşılaştığınızda yumuşak bir şekilde hatırlatın.
7- Eşinizin yanında asla başka kadınları överek konuşmayın ve başkalarının başarılarını onun yüzüne vurmayın.
8- Yakınlarına, akrabalarına özellikle anne ve babasına saygı gösterin, onların hatalarını eşinize mal etmeyin, onları sevdiğinizi gösterin ve bazen de eşinizden önce onları evinize davet edin.
9- Yakınlarıyla görüşmesini engellemeyin, ara sıra siz onları beraberce ziyaret etmeyi önerin.
10- İşten arayıp hatırını sorun, heyecan verici bir olayı paylaşın yâda ona, “seni seviyorum” deyin, eşinize her gün bunu söylemelisiniz. Hz. Resulullah (s.a.a) buyuruyor: bir kadına seni seviyorum dedin mi, bu asla onun aklından çıkmaz.
11- Hiçbir zaman aşağılamaya çalışmayın, özelliklede başkalarının yanında, erkeğin eşine karşı yapmış olduğu saygısızlık ve hakaretler evliliğin bütün güzelliklerini yok edecektir.
12- Onun yanında yakınlarınızla fısıldanmayın.
13- Onu sorunlarını çözmeye çalışmak yerine anlayış gösterin.
14- Eşinize çocuklarınızdan daha fazla önem verin. Çocuklara öncelikle ve en çok ona ilgi gösterdiğinizi belli edin.
15- Kendinizi hiçbir zaman eşinizden üstün görmeyin, ona saygı göstererek görüşlerine ehemmiyet verin. Evlilikte mutluluğun yolu “ben” ve “sen” kelimeleri yerine “biz” deyip, düşünmektedir.
16- Sinirlendiğinde ona anlayış gösterin, üzerine gitmeyin ve sakinleştirmeye çalışın.
17- Duyguları incindiğinde ona anlayış gösterin ve incindiğine üzülüyorum” deyin. Sonra susun, onun sizin anladığınızı hissetmesine fırsat verin.
18- Eğlencelerinizi tek başına veya sürekli başkalarıyla değil de eşiniz ve çocuklarınızla yapın. Misafirliğe gitme önerilerini yorgunluk veya iş bahaneleriyle ertelemeyin.
19- Eğer eşinizle aranızda ailevi, kültürel ve ekonomik yönden farklılıklar varsa bunu hiçbir zaman belli ettirmeyin ve de dile getirmeyin.
20- Görüşüne iltifat edin.
21- Başarmış olduğu işler ufakta olsa, yine de siz onu övün.
22- Eşinize her fırsatta ondan ne kadar güçlü olduğunuzu göstermeye çalışmayın.
23- Kendisi ve yakınları için yapmış olduğunuz harcamaları asla dile getirmeyin. Bırakın hiç haberi olmasın bile.
24- Eşinizi eve hapsetmeyin, kültürel ve toplumsal faaliyetlere katılma imkânını sağlayın veya en azından dışarı çıkarıp gezdirin.
25- Tüm gülüp eğlenmelerinizi iş yerinde ve arkadaşlarınızla harcayıp, arada bırakmayın. Evde eşinizin de sizin onunla gülüp eğlenmenize ihtiyacı var.
26- Ev işlerinde mutlaka ona yardım edin. Siz nasıl ki işte yoruluyorsunuz oda bir o kadar evde yorulmaktadır.
27- Özellikle çok yorgun ve hasta olduğu zamanlarda yemeği siz yapın, bulaşıkları yıkayın ve ev işlerini ona bırakmayın.
28- Geç kaldığınız zaman arayıp haber verin.
29- Ayrılırken onu öpün ve hoşça kal deyin.
30- Bu listeye içinden gelenleri eklemesini isteyin.

Bu dünyanın cefasından sefasına nöbet gelmez,

SÜLEYMAN HİLMİ TUNAHAN....
bence böyle erkek yok

M DENIZ

Kayıtlı Kullanıcı
bence böyle erkek yok
SELAMUN ALEYKÜM KARDEŞİM NERDEN BİLİYOSUNUZ OLMADIĞINI. NASIL BU KADAR EMİN OLABİLİRSİNİZ. NADİRDE OLSA VAR BELKİ SİZE RAST GELMEMİŞ OLABİLİR. YADA O ERKEKLERDE BAZI BAYANLARIN YÜZÜNDENDE GÜZEL HUYLARINI KAYBETMİŞ OLSADA HALA VARRRRR..... İNŞALLAH BİTANESİDE SİZE VE SİTEDEKİ DİĞER BEKAR KARDEŞLERİMİZE DENK GELİR İNŞALLAH. HATTA EVLİ OLANLARIN EŞLERİDE BU YÖNDE DEĞİŞİKLİR OLUR.

kursun kalem

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm

Allaha binlerce kere hamdolsun ki böyle hatta bundan dahada fazla meziyetlere sahip bir erkekle aynı yastığa 19 yıldır baş koyuyorum.
Yüce Rabbim herkese bizimki gibi mutlu bir yuva nasip etsin inşaAllah

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm Anacim Sen Naptin Yaaaaa..... Bütün Her şeyi Kadinin Eline Biraktin Bu Evliliği Kurtarmaz Batirir Bu Devirde:D:D:DO Kadar Uzun Boylu Değil.... Sende Her Zaman Erkeklere Yükleniyon Bide Bayanlarin Görevlerini Yazarsan çok Sevinirim.hadi Allah'a(c.c) Emanet Ol Annemmm...:D

Aleyküm selam Murat bayanlar içinde yazdım sadece erkeklere yüklenmek olmaz tek taraflı düşüncede olmaz koca üstüne düşeni ve kadında üstüne düşeni yaparsa hayatta zor olan nesne kalmaz bence yok evlilikler batmasın Peygamber Efendimizin dediği gibi hep kör düğüm gibi sevelim sevilelim A.E.O

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm

Allaha binlerce kere hamdolsun ki böyle hatta bundan dahada fazla meziyetlere sahip bir erkekle aynı yastığa 19 yıldır baş koyuyorum.
Yüce Rabbim herkese bizimki gibi mutlu bir yuva nasip etsin inşaAllah

ALEYKÜMSELAM DEMEKKİ OLUYORMUŞ BİZDE 37 SENEDİR AYNI YASTIĞA BAŞ KOYUYORUZ ALLAHA ŞÜKÜR SELAMETLE:H

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMUN ALEYKÜM KARDEŞİM NERDEN BİLİYOSUNUZ OLMADIĞINI. NASIL BU KADAR EMİN OLABİLİRSİNİZ. NADİRDE OLSA VAR BELKİ SİZE RAST GELMEMİŞ OLABİLİR. YADA O ERKEKLERDE BAZI BAYANLARIN YÜZÜNDENDE GÜZEL HUYLARINI KAYBETMİŞ OLSADA HALA VARRRRR..... İNŞALLAH BİTANESİDE SİZE VE SİTEDEKİ DİĞER BEKAR KARDEŞLERİMİZE DENK GELİR İNŞALLAH. HATTA EVLİ OLANLARIN EŞLERİDE BU YÖNDE DEĞİŞİKLİR OLUR.

MURAT DEDİĞİN GİBİ TEK TARAFLI HİÇ BİR ŞEY OLMAZ KARŞINDAKİ ANLAMADIKTAN SONRA AĞZINLA KUŞ TUTSAN HAVA :evet

kursun kalem

Kayıtlı Kullanıcı
ALEYKÜMSELAM DEMEKKİ OLUYORMUŞ BİZDE 37 SENEDİR AYNI YASTIĞA BAŞ KOYUYORUZ ALLAHA ŞÜKÜR SELAMETLE:H

maşaAllah. Allah mutluluğunuzu daim etsin.

buradanda anlıyorumki Hafize hanım biz eskiler sanırım eş konusunda daha şanslıyız. Şimdiki gençlerin işi çok zor. Rabbim hepsine hayırlı yuvalar nasip etsin.
Allah iyi insanları hep iyilerle karşılaştırsın .

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
maşaAllah. Allah mutluluğunuzu daim etsin.

buradanda anlıyorumki Hafize hanım biz eskiler sanırım eş konusunda daha şanslıyız. Şimdiki gençlerin işi çok zor. Rabbim hepsine hayırlı yuvalar nasip etsin.
Allah iyi insanları hep iyilerle karşılaştırsın .

Bizim zamanımızda evlendinmi o evden ölün çıkar derlerdi hiçmi sıkıntılar görmedik ama herşeyleri hiç sorun yapmadık ağlasanda üzülsende anneye babaya duyurmazdık ama şimdi anne babada bilhassa anneler çocuklarının evliliğin içindeler :H

M DENIZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bizim zamanımızda evlendinmi o evden ölün çıkar derlerdi hiçmi sıkıntılar görmedik ama herşeyleri hiç sorun yapmadık ağlasanda üzülsende anneye babaya duyurmazdık ama şimdi anne babada bilhassa anneler çocuklarının evliliğin içindeler :H

EVET ANNEM AYNEN DEDİĞİN GİBİ ESKİ ANNE BABALAR EVLATLARINA NASİHATTE BULUNURKEN O EVDEN ARTIK ÖLÜN ÇIKAR, BUNDAN SONRA ANNEN BABAN EŞİNİN ANNESİ BABASI BİZ NASILSAK ARTIK ONLAR SANA ÖYLE. HÖRMETTE SAYGIDA KUSUR ETME. VB... ŞİMDİ SANKİ SAVAŞA HAZIRLIYOLAR.
AMAN KIZIM EŞİN HÖT DESE ÇIK GEL KİMSENİN ANNESİNE BABASINA BAKMAK ZORUNDA DEĞİLSİN, BEN SENİ KÖLE DİYE VERMİYOM, SENDE ÇALIŞ PARANI KAZAN O EVE PARAN GİRERSE SÖZÜN GEÇER VB... BUNLAR SADECE EVLİLİĞİ SÜRDÜRMEK YERİNE O AİLENİN KÖKÜNE SAATLİ BOMBA KOMAK GİBİ BİŞEY. UZUN SÜRMEZ YANİ EN KISA ZAMANDA PATLAR VE AİLE DİYE BİŞEY KALMAZ. İŞİN KÖTÜSÜ DİĞER GENÇLERİMİZİNDE GÖZÜNÜ KORKUTUYO VE ÇOĞUNLUĞU EVLENMEKTEN KAÇIYO. RABBİM HAKKIMIZDA HAYIRLISINI VERSİN. HAYIRLI EVLATLAR YETİŞTİRMEYİ NASİP ETSİN.

hyalcin_67

Kayıtlı Kullanıcı
çok sağol ALLAH ın izniyle inşallah evlendiğimde bunları uygulamaya özen gösterecem ALLAHa emanet olun

baba431

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm hafize ana emeğine yüreğine sağlık gerçekten çok güzel öğütler yazmışsın belki inanmıyacaksınız ama bende bu özellikleri taşıyorum.
ama evlenince taşımaya devam edecekmiyim bilmiyorum :):):)
neyse kalın sağlıcakla ALLAH'a emanet olun :)

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm hafize anne saol çok güzl bi paylaşım olmuş böyle erkeklerin olmadığını düşünenlere şaşıyorum :( benim tanıdığım bi çok kişi var vee bendee ADAYIm :D evlenince Eşimi ALLAH rızası için gözüm gibi bakıp seveceğim Allaha emanet olun ...

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm hafize ana emeğine yüreğine sağlık gerçekten çok güzel öğütler yazmışsın belki inanmıyacaksınız ama bende bu özellikleri taşıyorum.
ama evlenince taşımaya devam edecekmiyim bilmiyorum :):):)
neyse kalın sağlıcakla ALLAH'a emanet olun :)

Aleykümselam niye inanmıyayım tabiki öylesindir CenabıAllahım karşına senin gibi birisini çıkartır mutlu olursun inş

sudegul

Kayıtlı Kullanıcı
ah keskeeee :(

ah keskeeee :(

Selamun aleykum cumleten..

Ne guzel seyper paylasmisiniz herkesin dusuncesi bir degil bu konuda goruyorum ama inanin bunlari yapan erkeklerde var. benim babam bu yazilanlarin cogunu yapar ve 30 senedir evliler Allah bozmasin insallah..

Ama sira bana gelince... Ben 1 senelik evli simdi 7 aylik hamileyim ilk cocuguma Allah kismet ederse Onun izniyle oglum olucak.. Bu yazanlarin hepsini benim esim yapiyor ama tam tersini.. Hor gormek, asalamak, baskalariyla kiyaslamak, baskalarini ovmek beni kucuk gormek, hicbiseyi begenmemek, kendinin daha ustun daha iyi oldugunu vurgulamak, ev isi su yana kalsin 1 metre yerden kalkipta sigarasini almayan, 7 aylik hamile olduguma ragmen gunlerce agridan sizidan kivranmama ragmen hic biseye elini surmeyen ustune bana neden yemek yok niye sunu yapmadin niye bunu yapmadin diyen elbiselerini oylece kaldirip atan beni sadece kole hizmetci gibi goren esim butun bunlar yetmedigi gibi ustune bana ve daha dogmamis cocuguna beddua eden biri.. Bu nasihatleri yapanlari gorup duydukca imreniyor sabahlara kadar agliyorum Allah'ima siginiyorum sadece. Butun bunlari neden yaptigini anlamiyorum halbuki ben titizin otesi yemegimde ev isimde kiyafetimde ve esimin kiyafetinde olsun, ondan izinsiz hicbisey yapmayan, sozunden cikmayan ailesine kendinden daha cok saygi sevgiu gosteren biriyim...
Sabrin sonu selamettir diyor katlaniyor agrilar sizilar icinde yinede herseyini yapiyor sadece Allah'ima siginip ondan kocama hidayet bana sabirlar diliyorum..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt