Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Mutlaka Allah'tan Korkmak Gerekiyor mu? (1 Kullanıcı)

someronurzaloglu

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Mutlaka Allah'tan Korkmak Gerekiyor mu?

Allah herkesin dualarını kabul eylesin.Günahlarımızla sevaplarımızla yaşadığımız şu dünyada Allah'ı unutmamanın önemli bir anektodu oldu güzel öğretin bize.Allah'a emanet ol kardeşim

Nurdamlasi34

Kayıtlı Kullanıcı

elinize saglik.allah razi olsun.

......................................

ibrahimdoganinki

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH (C.C) SİZDEN RAZI OLSUN DEMEKLE BAŞLAMAK İSTİYORUM.ŞU YALANCI DÜNYADA ALLAH(C.C) AŞKIYLA H.Z MUHAMMED (S.A.V) SEVGİSİYLE YANAN SİZ DİN KARDEŞ OLARAK BANA ALLAH'A İMAN GERÇEĞİNİ BANA HATIRLATIP UYARDIĞIN İÇİN ALLAH(C.C)SİZDEN RAZI OLSUN ALLAH(C.C) İMANINI ,SAĞLIĞINI,HUZURUNU ARTTIRSIN VE DAHA ÖNCESİ ZULME MARUZ KALMIŞ HERGÜNÜ HER DAKKASI ACIYLA GEÇEN VE ZORDURUMDA OLAN MÜSLÜMAN DİN KARDEŞLERİMİZE EN KISA ZAMANDA HUZUR ÖZGÜRLÜK İMAN GÜÇ KUVET VERSİN VE O ZALİMLERİ ISLAH EYLESİN ISLAH OLMUYORLARSA KAHHARU PERİŞAN EYLESİN ALLAH (C.C) SUALİMİZİ KOLAY GETİRSİN ALLAH'A EMANET OLUN.

sert

Kayıtlı Kullanıcı

Allah,senden de razı olsun kardeşim

yusufk

Kayıtlı Kullanıcı
RE: İnsan Allah der de, titremez mi?

RE: İnsan Allah der de, titremez mi?

Elbette bu satırları yazarken bende titriyorum. Korkudan değil, O nun hakkında konuşmaya ve yazmaya cüret etmekten. O nu hissetmek, ama anlatamamaktan. O nu hakkıyla dile getirememekten korkuyoruM

Hiçbir tasavvur, Allah ı olduğu gibi algılayamaz. Hiçbir akıl, Allah ı mutlak ve mükemmelliğiyle kavrayamaz. Hiçbir beşeri dil, sahibine Allah ı gereği gibi anlatma imkanı sunmaz. O nun azameti karşısında akıllar dumura uğrar, diller lâl olur, mantık iflas eder, nutk tutulur, sözün soluğu kesilir, kelimelerin nabzı durur.

Peki, bu gerçeği bilmeme rağmen, Allah hakkında burada şu bir kaç satır yazıyı yazmaya beni ikna eden gerekçeler ne?

Allah doğru bilinmeden, tanınmadan, anlaşılmadan, hayatın anlam ve amacının asla anlaşılamayacağı.

İşte bu yüzden Allah demek, anlam demektir. Modern hayat Allah tan uzaklaştıkça anlamdan da uzaklaşmaktadır. Anlamsız bir hayat yük, anlamsız bir insan hiç, anlamsız bir dünya canlı cenazelerin meskun olduğu mezardır.ALLAH fert ve toplum olarak ALLAH aşkını,sevgisini bizlerden eksik etmesin.Onun aşkının yokluğu birçok kavmi helak etmiştir.Bizleri birey ve topluluk olarak onun helakından korusun.Sevgisi hiç eksilmesin AMİN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!B)B)B)B)

sert

Kayıtlı Kullanıcı

Çok güzel yazmışsınız teşekkürler

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. kardeşim allah razı olsun çok doğru ondan korkmak lazım gerçi tasvirde hata olmaz ama onun sevgisi başka şeylere benzetmekte doğru değildir ama ben şöyle düşünüyorum
bir insanı sevdiğimizde onu kaybetmekten korkuyorsak ve ona göre davranıyorsak
allaha olan sevgimizde onun sevgisini kavbetmekten korkarak daha perçimlenmelidir ayrıca onun gazabıda çok büyüktür rahmetide
a.e.o.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt