Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

MUSLUMANLAR SOMURTKAN MIDIR? (1 Kullanıcı)

sibel Kayikci

Kayıtlı Kullanıcı
GEcen gun kizim eve pek nesesiz geldi. Sebebini sordugumda bana soyle ozetledi;

"Anne, okul cikisi her zaman gittigim bakkaldan su aldim. Sahibi haciymis. Onun kadar huysuz ve somurtkan bir adam daha var. O da dedemlerin mahallesindeki manifaturaci. O da haciymis. Herkes ona "Haci Amca" diyor. Ama kimsenin onu sevdigini zannetmiyorum. Iceri girdigimde bir selam bile vermiyor, guleryuzlu iken zaten hic gormedim. Insani kucuk gorur gibi, azarlar gibi davranip konusuyor.Bir daha o dukkana gitmeyecegim. NAsilmis gorsun?Sanki baska bakkal yok.

Hem sen degilmiydin "Kizim hicbir sey yapamiyorsan insanlara guler yuzle, tatli dille muamele et . Biz muslumanlara ancak bu yakisir." diyen. Bunlar nasil musluman?"

Bir suru bahaneler uydurmaya calistim o iki haci hakkinda ama kizimi ikna edememistim. Kendine gore yanlis olan bir davranisa karsi tavir koymasi hosuma gitmedi desem yalan olur.

Ufacik bir tebessum bile insana mutluluk veriyor , sadaka veremiyorsak, hayir isleyemiyorsak tebessumlerimizi sevdiklerimizden ve insanlardan esirgemeyelim.Fazlasiyla geri donecektir.

Mutlu bir toplum olalim insaallah....:)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
RE: MUSLUMANLAR SOMURTKAN MIDIR?

kardeşim sana aynen katılıyorum.müslümanlar hareketleriyle de örnek olmalıdır ki, islam böyle yanlış tanınmasın...hele ki böyle küçük yaştan, kötü örneklerle karşılaşıldığı zaman, bu ömür boyu kişide bir önyargı ve kötü zan oluşturabiliyor.bir kişi yüzünden tüm müslümanlara olumsuz bir bakış sergileyebiliyor...ben bunun örneklerini çok yaşadım..hatta bir zamanlar benim de böyle yanlış yaklaşımlarım oldu.ama sonra araştırdıkça anladım ki, kötü olan islam değil, bilinçsiz müslümanlardır...selam ve dua ile

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt