Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Müslümanlar için özel otomobil (1 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Kıbleyi bulan gelişmiş pusulalar, Kur’an-ı Kerim bölmesi, namaz vakitlerini bildiren yol bilgisayarı... Malezyalı otomobil firması İslam ülkeleri için özel bir otomobil tasarlıyor.

84842.jpg

Malezyalı otomobil firması Perusahaan Otomobil Nasional Sdn Bhd (Proton), Türkiye ve İran ile ortaklaşa İslam’a uygun fonksiyonlar içeren arabalar üreteceklerini açıkladı.

Hedef kitlesini Müslüman kesimin oluşturacağı yeni arabalarda kıbleyi bulan gelişmiş pusulalar, Kur’an-ı Kerim yerleştirmek için özel bölmeler, namaz vakitlerini bildiren yol bilgisayarı gibi ilginç özellikler bulunacak. İslami arabalar Malezya, İran ve Türkiye ortaklığındaki bir girişim ile üretilecek. Ülkenin otomotiv devlerinden Proton’un üst düzey yetkilisi Datuk Sayid Zeynel Abidin, fikrin İranlı sanayicilerden çıktığını, Türkiye’deki bazı girişimcilerin de konuya sıcak baktığını söyledi.
ÜRETİM TÜRKİYE’DE OLABİLİR

Dünyadaki bütün Müslümanlara yönelik üretilecek arabalar sayesinde üç ülkenin de bundan kazançlı çıkacağını kaydeden Abidin, Türkiye, Malezya ve İran’daki otomotiv sanayisinin projeyi gerçekleştirmek için ‘elverişli’ olduğunu vurguladı.
Özellikle Ortadoğu ülkelerinde İslami arabaların ilgi çekeceğini vurgulayan Abidin, ‘İran ve Türkiye’de geliştirilip üretilebilecek bir araba kimliği oluşturacağız. İslam’ın gerektirdiği her şey bu arabada olacak. Ayrıca ihraç etmek isteyen müşterilerin isteklerine göre yeni fonksiyonlar da eklenebilecek’ dedi. Abidin, projeye Malezya hükümetinin de destek verdiğini, İslam dünyasında yeni bir araba pazarı oluşturacaklarını kaydetti.

haber7.com

gul_i rana

Kayıtlı Kullanıcı
Essalamun aleykum bu haberi ilk defa sizden duyuyorum bu çok güzel birsey kardesim.yurt disinda yasayan kardeslerimiz sevinecekler benim gibi :) Allah razi olsun bizimle bu konuyu paylastigin için.

Kaan Erdem

Yönetici
hayırlısı olsun..güzel ve farklı bir çalışma...selam ve dua ile kalın selametle....

merihg

Kayıtlı Kullanıcı
aslında güzel şeyler ama bundan kazananların müminler olmasını dilerim inşallah yoksa... müminler üzerinden bipazar payı oluşturmakta bana çok mantıklı gelmiyor parasını başkalrı kazandığında yani

Kaan Erdem

Yönetici
bu konuda size hak veriyorum...örnek olarak çinden,japonyadan vs..ülkelerden geliyorlar..bizlerin kültürlerini,miraslarını değerlerimizi bir çok maneviyatımız ve yaşantımızı inancımızı çekiyorlar kaydediyorlar ülkelerine dönüyorlar..sonra aldığın tesbih,seccade,camii akseuarlar aklınıza gelebilecek herşeyi üretime katıp piyasaya sunuyorlar...

daha bu konu anlat anlat bitmez...selam ve dua ile kalın selametle....

bizi bizim inaç ve değerlerimiz ile satın alıp sırtımızdan paraları böylece kazanıyorlar...

aslında güzel şeyler ama bundan kazananların müminler olmasını dilerim inşallah yoksa... müminler üzerinden bipazar payı oluşturmakta bana çok mantıklı gelmiyor parasını başkalrı kazandığında yani

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm....

-Bu haberi daha önce bende okumuştum ve şunu izlemledim ben Müslümanların dünyadaki yerleri bile çok farklı açıkca söylemek gerekirse, ben daha önce hiç duymadım hıristiyanlar için araba, yada yahudiler için mekan vs vs ama müslümanlar için mekanlar, arabalar, konforlu uçaklar, gemiler bunları duydum ve ne kadar özel bir özelliğe sahip olduğumuzun farkına vardım elhamdülillah. acizane görüşüm paylaşım için teşekkür ederim selam ve dua ile
Aleyküm Selam kardeşim müslümanların duyarlı oldukları konularda hassasiyet gösteriliyor.İyi bir gelişme olsa gerek menfaatlerine olan yerlerde bizide düşünüyorlar.Mesela:Arabistan Kralı Abdullah geldiğinde koskoca ünlü otelinde kralın kalacağı odaların tuvalet yönlerini dahi değiştirdiler.Neden kral ayrıca dolar demekti.Hakkımızda hayırlısı olması temennim ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlısı olsun..güzel ve farklı bir çalışma...selam ve dua ile kalın selametle....
Hoş Geldiniz Kaan kardeşim evet güzel bir ilerleme modeli müslümanlar üzeinden nasıl rant elde ederler herşeyide düşünüyorlar.Nerden hassas olduğumuzu gayet iyi biliyorlar.SELAM VE DUA İLE

merihg

Kayıtlı Kullanıcı
işte bu yüzden biraz daha dikkatli olmak gerekiyor diye düşünüyorum dua ile kalın

Kaan Erdem

Yönetici
hoşbulduk abla..ALLAH cc razı olsun selam ve dua ile kalınız..hayırlı cumalar abla...selametle...

Hoş Geldiniz Kaan kardeşim evet güzel bir ilerleme modeli müslümanlar üzeinden nasıl rant elde ederler herşeyide düşünüyorlar.Nerden hassas olduğumuzu gayet iyi biliyorlar.SELAM VE DUA İLE

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı olsun inşallah projeyi uygulamaya geçirirler üretimindede Kazananlar Müslümanlar olur inş.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt