Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Musibet Zamanı Çok Uzundur! (1 Kullanıcı)

kardelen_misali_

Kayıtlı Kullanıcı
MUSİBET ZAMANI ÇOK UZUNDUR

Musibet zamanı çok uzundur, safa zamanı pek kısa oluyor.

Hastalık, sabun gibi, günahların kirlerini yıkar, temizler. Hastalıkların keffaretüz-zünub (günahların kefareti) olduğu da hadis-i sahihle sabittir. Yazılarıma ara verişimin sebebini anlamışınızdır bu girizgâhtan değerli kardeşlerim.
‘’De ki; Duanız olmasa, Rabbim katında ne ehemmiyetiniz var?’’Furkan suresi 25;77 Ayetin sırrıyla insanın yaratılış hikmeti ve sebebi olan dua ve niyazın bir sebebi hastalık olduğundan hastalığın açtığı dua musluğunu kapatmamak için bol bol dua ettim.Hayatımızın her anı değişik imtihanlarla dolu.Bu imtihanlar sabır ve azimle karşılandığı taktirde bizi olgunlaştırıyor ve niyetimize göre rabbimize yaklaşıyoruz.

Bu zorunlu arayı vermeden yazdığım son yazıda (Kurban bayramı münasebeti ile) vereceğim mesajlarda yanlışa düşmemek adına bazı alıntılar yapmıştım, ve bu alıntıları da hep aynı yerden diyanet işleri başkanlığının sitesinden yapmıştım.Yazımın sonunda bunu belirtmeyi unutmuşum,duyarlı bir okurumuz mail yoluyla uyardı! (çok nazik suçlamaya girişmeden) Kendisine teşekkür ediyor hepinizin bu vesile ile hakkınızı helal etmesini istiyorum.

O gün bugün bu özrü bile yazamadım çünkü girişte belirttiğim hastalığım elimdeydi, evet elimden ameliyat oldum ve ancak kullanabiliyorum o da kısıtlı olarak.

Bu arada dünyada ve ülkemde gelişen olaylarda çok canımı acıtıyor.Herkesin uzman kesilip yazdığı, çizdiği, konuştuğu bir ortamda ben sadece şunu söylemek istiyorum.

BU DÜNYADA SANA HASRET YAŞIYORUZ YA RASULALLAH.
BU DÜNYADA NUR YÜZÜNÜ GÖREMEDİK, SENİN YOLUNDA ŞEHİT OLAMADIK.
BU ACİZ ÜMMETİNİ NE OLUR SEV YA RASULALLAH.

Selam, sevgi, dua ve HÜSNÜ ZAN ile kalın.B)

Şengül YİĞİT

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt