Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

müsait olunca beni sever misin? ( çok güzel bir hikaye)‏ (1 Kullanıcı)

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı
İçeri girer girmez neşeyle bağırdı:
-Anne biliyor musun bugün yuvada ne oldu?
- Görmüyor musun ? Telefonla konuşuyorum.
Herkesin sevdiği şey birbirine benzemiyordu. Annesi telefonu, babası arabayı seviyordu.

Herşey erteleniyordu, telefon ve araba söz konusu olduğunda... Bir de eve misafir elecek oldu mu kendisine hiç yer kalmıyordu. Nerelere gitseydi? Annesi kapattı telefonu.

Mutfaktan tencere sesleri geliyordu. Koşarak yanına gitti:

- Sana yardım edeyim mi ? dedi en sevimli halini takınarak. Annesi manalı manalı baktı:
-Hayırdır? Bir yaramazlık mı var? Bak bir de seninle uğrasmayayım. Çok yorgunum zaten.

Yorgunluk nasıl birşeydi ? Bazen elinde oyuncağıyla uykuya daldığında anneannesi oyuncağı yavaşça elinden alır :
-Nasıl yorulmuş yavrucak. Uykunun gülkokulu kolları sarsın seni diyerek alnına bir öpücük konduruverirdi.

Yorgunluk gül kokulu bir uykuya dalmaksa eğer , neden annesi kendisiyle böyle kızgın kızgın konuşuyordu.

-Anneciğim yorulduğun zaman gül kokulu uykulara dalarsın. Anneannem öyle söylüyor.

-Uykuya dalayım da gül kokuları kusur kalsın.Yorgunluktan ölüyorum.

Bu kelimeden nefret ediyordu.'Yorgunum, yorgun olduğumdan, böyle yorgunken'.. ..

-Anneciğim sen yorulma, diye...

-Yemekte konuşuruz çocuğum.Bankada işler yetişmedi. Baban gelene kadar bunları bitirmem lazım.Hadi sen oyna biraz.

Hani siz yoruluyorsunuz ya...Eeee... .Bende oynamaktan yoruluyorum. Ne yapayım bilmem?

Yapılmaması gerekenleri biliyordu da büyükler, yapılması gerekenleri hiç bilmiyorlardı . Işıklar söndü birden. Annesi öfkeyle söylenmeye başladı.

-Mum da yok ! diye diye karıştırdı dolapları elyordamıyla.
Çocuk sırtüstü yatıp, anneannesi nin köyünü düşündü.Gaz lambasının ışığında deli tavşan masalını anlatışını.

Deli tavsanın duvardaki aksini getirdi gözlerinin önüne. Anneannesi gibi iki ellerini birleştirip işaret parmaklarını yukarı kaldırarak tavşan kafası yaptı.

''Bak deli tavşan'' diyerek parmaklarını oynattı.Yoldan geçen arabaların farları duvardaki tavşana yol açtı.Tavşan alabildiğine hür dolaştı sağda solda. Otlarla kuşlarla konuştu. Sonra yorgun düştü
.Duvardaki görüntü minik avuçların açılmasıyla kayboldu. Kolu yavaşça kanepeden aşağı sarktı.Sonra ışıklar geldi.

Kadın çocuğun hiç konuşmadığını akıl etti.Birden kanepeye koştu. Küçücük dizlerini karnına doğru çekerek uykuya dalmıştı.

Masanın üstündeki dosyalara baktı iğrenerek.Dindirilmez bir pişmanlık doldurdu içini.

Uyandırmaktan korka korka küçük alnına bir öpücük kondurdu.

Çocuk sanki bir ipucu bekliyormuşcası na aralanan gözleriyle mırıldandı;

- İşin bitince beni sever misin anne? dedi.

Kadın, sevilmek için randevu alan çocuğuna bakarak sabaha kadar ağladı.

Lütfen sevgimizi yarınlara ertelemeyelim. Hayat telaşına kaptırıp kendimizi,sevdikler imizi ihmal etmeyelim.Unutmayalı m ki yaşamın en guzel yanı sevgidir. Sevdiklerinize sevginizi bugün gösterin, söyleyin.

Unutmayalım ki yarın kimseye vaat edilmemiştir.

DiLaRa_I NuR

Kayıtlı Kullanıcı
:A :A :A :A müsait olunca beni sever misin? :A :A :A :A SEVGİMİZİ YAKINLARIMIZA SÖYLEMELİYİZ BİRKERE DAHA ANLADIM SENİ SEVİYORUM DEMEKTEN KORKMAMALIYIZ.. RABBİM İYİ BİR ANNE BABA OLMAYI COÇUKLARIMIZA SEVGİ AŞILAMAYI NASİP ETTSİN..ONLARI SEVGİSİZ YETTİŞTİRMEYELİM İNŞ...ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM İNŞ HERKES OKUR İNŞ ÇOK DUYGULANDIRDI BENİ BELKİDE ÇOCUGUN HALİ BENİ ÇOK ÜZDÜ ALLAH HERKESE HAYIRLI EVLAT YETİŞTİRMEYİ NASİP ETSİN .... SELAM VE DUA İLE

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı
:A :A :A :A müsait olunca beni sever misin? :A :A :A :A SEVGİMİZİ YAKINLARIMIZA SÖYLEMELİYİZ BİRKERE DAHA ANLADIM SENİ SEVİYORUM DEMEKTEN KORKMAMALIYIZ.. RABBİM İYİ BİR ANNE BABA OLMAYI COÇUKLARIMIZA SEVGİ AŞILAMAYI NASİP ETTSİN..ONLARI SEVGİSİZ YETTİŞTİRMEYELİM İNŞ...ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM İNŞ HERKES OKUR İNŞ ÇOK DUYGULANDIRDI BENİ BELKİDE ÇOCUGUN HALİ BENİ ÇOK ÜZDÜ ALLAH HERKESE HAYIRLI EVLAT YETİŞTİRMEYİ NASİP ETSİN .... SELAM VE DUA İLE

saolasın kardesim... sizlere birşeyler verebildimse ne mutlu bana.. işte size anlatmak istediğimde bu işte.. işinizi gücünüzü bi kenara bırakıp bir dakikalığınada olsa sevgimiizi bizi sevn insanlara verebilirsek herkesi mutlu etmiş oluruz.. selam ve dua ile..

DiLaRa_I NuR

Kayıtlı Kullanıcı
saolasın kardesim... Sizlere birşeyler verebildimse ne mutlu bana.. Işte size anlatmak istediğimde bu işte.. Işinizi gücünüzü bi kenara bırakıp bir dakikalığınada olsa sevgi miizi bizi sevn insanlara verebilirsek herkesi mutlu etmiş oluruz.. Selam ve dua ile..
haklısın kardeşim annelere çok büyük görev düşüyor inş yaparlar da vatana millete hayırlı evlatlar yetişir bunun yoluda önce sevmekten gecer bence... Dinini bilmeyenden ve ögrenmeyendende bu sevgi beklenemez önce iman şart bence allah boş işlerle uraştırmasın bizi.. Anneler sevin cocuklarınızı onlarda sevsin sevmeyi örensin insanları herkes birbirine kin ve nefreti öretmesinler... Kardeşim yüregine sağlık konuya ilgi olur inş.. Selam ve dua ile

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt