Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Muhammed Şemseddin Yeşil Hoca'nın Söyledikleri (1 Kullanıcı)

nurul

Kayıtlı Kullanıcı
Ben üni. ögrencisiyim muhammed semseddin yesil taraftarının biri bana buyuk alimler ve cesitli konularda inamayacagım seyler soledi bunları bana acıklayacak varmı mesela hz muaviye r.a. Ya hasa kafir dedi bu konu hakkında bilgi verebilecek

Hakikate sevdalı

Kayıtlı Kullanıcı
Mezhepsizler ve Mezhepsizliğe karşı olanlardan bazıları

Şemsettin Yeşil:

Ömer Nasuhi hoca İstanbul müftüsü iken, hocaya kırktan fazla soru sormuş, hoca da buna verdiği cevapları Eshab-ı kiram adı ile neşretmiştir. Bu kitapta görüleceği gibi, Eshab-ı kiram düşmanı idi. Bilhassa Resulullahın kayınpederi ile kayınbiraderi ve vahy katibi olan Hz. Muaviye'ye saldırmış, Ömer Nasuhi hocadan gerekli tokadı yiyen bir rafizidir.

aman dikkatli olunuz bu tür ehlisünnet dışı kişilere karşı ..!

şemseddin Yeşil in muaviye düşmanı olduğuna dair bir kaynak daha ekliyorum ..!

Ey Cenabi Hakkin Ve Peygamberin Sözünü Dinlemeyen Sofu Sürekleri

Rabbim Teala Sizi Ehlibeytin Katili Olan Muaviyenin Dostluğundan Biz Günahkarlarida Peygamberin Ve Evladi Ile Ashabinin Muhabbetinden Ayirmasin

Ey Sofu Sürekleri

Sizin Sevgili Muaviyenize Peygamber Efendimiz
Elhilafetü Ba Di Selasune Seneten Sümme Tasiru Meliken Aduden
Hadisi şerifi Ile Isirici It Dediği Halde Siz Ehli Beytin Katili Olan Muaviyenize Eshabin En Kiymetlilerinden Dir Diyosunuz

Ey Sofu Sürekleri

Mekkenin Fethi Günü Kiliç Korkusundan Müslüman Oldum Diyen Sizin Sevgili Muaviyenize Peygamber Efendimiz Hazretleri Bütün Eshabin şehadetleri Ile Müellefei Kulüp Damgasini Yani şüpheli Iman Sahibi Dediği Halde Siz Karnini Doyurmak Için Mekkenin Fethinden Sonra Medineye Gelip 7 Ay Kadar Peygamber Efendimizin Civarinda Menfaat Için Dolaşan Sevgili Muaviyenize Vahiy Katibi Ve Eshabi Nebi Diyorsunuz

Ey Sofu Sürekleri

Sizin Sevgili Muaviyenize Ecdadina Paygamber Efendimiz Hazretleri
Ela Inne Ale Ebi Süfyane Leysuli Veliyyen Hadisi şerifi Ile Süfyanilerin Dost Olmadiğini Emir Buyurduklari Halde Siz Onu Peygamberin Muhterem Dostu Ve Kiymetli Eshabi Olduğunu Iddia Ediyorsunuz

Ey Sofu Sürekleri

Cenabi Hak
Illel Meveddete Fil Kurba Ayeti Kerimesi Ile Peygambere Ve Evladinahürmet Ve Muhabbeti Farz Buyurmuş Iken Sizin Kudretli Hocalarinizdan Medine Tüccari Hüsrev Hocanizla Talebeleri(üstadin Talebesi Olan Hüsrev Abi Ile Kariştirmayin) Ehli Beyt Düşmani Olan Muaviyeye Hürmet Etmiyenlerin ...(babasi Olmayan Argo) Olduğunu Söylüyorsunuz

Ey Sofu Sürekleri

Cenabi Aliye Düşmanlik Eden Sevgili Muaviyenize Peygamber Efendimiz Hazretlerinin Kütübü Sittede Yazili Olan
Ya Ali La Yuhibbuke Illa Mü Minun Vela Yubgiduke Illa Münafikun Hadisi şerifini Sevgili Muaviyenizi Münafikliktan Kurtarmak Için Neüzü Billah Tekzip Ediyorsunuz

Ey Sofu Sürekleri

Sizin Sevgili Muaviyeniz Aleyhinde Peygamber Efendimiz Hazretleri
Men Katele Aliyyen Alel Hilafeti Faktuluhü Kainen Me Kane Hadisi şerifi Ile Muaviyenin öldürülmesini Emir Buyurduğu Halde Siz Cenabi Peygamberin Evladini Ahfadini öldüren Muaviyeyi Neüzü Billah Müçtehit Taniyip Hürmet Ediyorsunuz

Ey Sofu Sürekleri

Peygamber Efendimiz Hazretleri
Sirabül Mü Mini Füsukün Ve Kitalahu Küfrün Hadisi şerifi Ile Mü Mine Sövmek Fisk Mü Mini Kasden öldürmek Küfr Olduğunu Emir Buyurmuş Iken Sizin Sevgili Muaviyeniz Peygamber Efendimizin Kardeşim Dediği Cenabi Aliye Ve Aliyi Sevenlere 69 Sene Minberlerde Sövdüğünü Ve Hazreti Hasani Zehirlettiğini Bildiğiniz Halde Bu Adama Radiyallahu Anh Deyip Hürmet Ve Muhabbet Ettiğinizden Dolayi Sizinle Manevi Hiçbir Münasebetimiz Kalmamiştir!!!!!!!!!

"rabbim Teala Sizi Dünya Ve Ahrette Sevgili Muaviyenizle,biz Günahkarlari Da Ehli Beyt Ile Haşri Ve Neşri Buyursun Amin:seyyidilmürseline"
Ey Eden Hakdan ümidi Iltifat
Ehlibeyte Hürmeti Et Itiyat
Muhammed şemseddin Yeşil

seferii

Kayıtlı Kullanıcı
evet ben yenı katıldım kardeslerım oncelıkle selamun aleykum
Muhammed şemseddin Yeşil bu ınsanın ehlı sunnet dışı oldugunu aynen katılıyorum bende bır kıtabı var adam hz.ebu bekırın müşrıklerle guya 100 deve ıddasına gırmiş..daha neler neler aman dıkkat bu kışıye...

Hakikate sevdalı

Kayıtlı Kullanıcı
sayın seferii

buraya sayfa numarasını yayınevini ..hatta mümkünse kitabın fothosunu yani ugunsuz yazan kısımların çekip koyabilirmisiniz.. ?

serooo

Kayıtlı Kullanıcı
evet ben yenı katıldım kardeslerım oncelıkle selamun aleykum
Muhammed şemseddin Yeşil bu ınsanın ehlı sunnet dışı oldugunu aynen katılıyorum bende bır kıtabı var adam hz.ebu bekırın müşrıklerle guya 100 deve ıddasına gırmiş..daha neler neler aman dıkkat bu kışıye...

demiş biri ... acaba bir insan sadece ebu sufyanın ailesinin yaptıklarından dolayı onu sahabi olarak kabul etmeyişi onu mezhepten kovma hatta kafir demeye getirme hakkını size veriyor mu?.. hristiyan mıyız ki milleti afaroz ediyorsunuz çok yazık bir de müslümanız diye dışarıda dolanıyorsunuz... Mustafa İslamoğlunun çok sevdiğim bir lafı var :" Müslüman Müslüman'ın tırnağını bile satmaz, Müslüman ın hatası olabilir sen doğrularına baksana... " az müslümanlığı yaşayın lütfen sadece ezber yapıp size yobaz diyip tekfir edenleri mutlu ettirmeyin...

serooo

Kayıtlı Kullanıcı
Google Google Translate

kısaca muaviye hazretlerinne düşman olduğuna dair delilleri 16 -22-23 . safları okuyaraktan görebilirsiniz..

Allah seni doğru yola ulaştırsın ufacık aklı olan o tezi tamamen okurda kendisiyle münakaşaya giren kişinin yeşil hocadan helallik istediğini yazıyor ... kendisinin konuda haklı olduğuna dair.. yani bütün internet sitelerin de aynı kişi aynı maili atmış bari müslümanım diyen insanları tekfir etmeyin kindar herifler...

serooo

Kayıtlı Kullanıcı
Hakikate sevdalı demişki :"şemseddin Yeşil in muaviye düşmanı olduğuna dair bir kaynak daha ekliyorum ..!"

evet bu doğrudur kendisi sevmez muaviye yi peki sevmeye mecbur mu?.. 1400 yıl önce cumhuriyeti getiren peygamberin ardıdan devam eden cumhuriyeti(seçimle gelen halefliği) kendine sırf yönetme sevdasından dolayı peygamber çocuklarını da katletmek olsa kafasına koyan ve bir çok sahabeyi öldürten ve kendisi yerine oğlu yezidi koyan ve ona da kendisi gibi olmayı öğreten muaviyeyi hazret demeyişi ve sevmediği için adama sen ehli sünnetten değilsin hatta ve hatta kafir demek hangi müslümana yakışır... hiç Kuran okumuyor musunuz kaç tane münafık ayeti var hiç mi düşünüp bak mıyorsunuz... neyse insanlara kafir yaftası yapıştırmak müslümanlara yakışmaz aklınızı başınıza devşirin...

Hanedan01

Kayıtlı Kullanıcı
vahy katibi olan demişsiniz hangi vahy in katibliğini yapmıştır ?

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Ben üni. ögrencisiyim muhammed semseddin yesil taraftarının biri bana buyuk alimler ve cesitli konularda inamayacagım seyler soledi bunları bana acıklayacak varmı mesela hz muaviye r.a. Ya hasa kafir dedi bu konu hakkında bilgi verebilecek

Koş Geldiniz Safalar getirdiniz Kardeşim,
Üyeliğiniz hayırlı olsun,aman kardeşim,hepimizin çok dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum,malesef zaman zaman hepimizin zihinlerini bulandırmaya çalışanlar çıkıyor.itemizde çok güzel bölümler var.İnceleyin,sorularınızı sorun,herkes bili paylaşımı ve birbirini tamamlamak için burada,gerşekten fitne ve fesada hizmet edenlere dikkat....
Selam ve Dua ile

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Hosgeldiniz..
Gerek basindan, gerek bu gibi ehli sunnet disinda, farkli amaclar guden, ummet icinde gorunup inandigi (!) degerlere aykiri seyler soyleyenler , Peygamberimiz (s.a.v) zamaninda oldu, olacaktir..
Bunlara itimat etmeyin, dikkatli olunn..
Gerek bize Islam hakkinda bilgi veren, aydinlatan hocalarimizla ilgili sahte haberler, roportajlar yayinlayan ahmak insanlar olsun, gerekse bazi basin yayin organlari.. bunlara itimat etmeyin.
Alimler tarafindan da kabul edilen ve dogrulanan kitaplar, Hadis kitaplari ve en onemlisi KUR'AN en buyuk aydinlaticidir..
Aradigin cevabi ondan bulabilirsin.. Bu gibi insanlar hakkindaki hukmu de gorebilirsin..

Selam ve dua ile..

Hanedan01

Kayıtlı Kullanıcı
Hanedan-ı Ehl-i Beyt-i Mustafa’yı sevmeyen
Esfel-i süfliyyete nadan gelir nadan gider.

Allah bizleri Resûlünden ve evlâd-ı Resûl’den ayırmasın.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt