Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

MÜCÂHEDE (1 Kullanıcı)

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum.
hadisler:

112. Saîd İbni Abdülazîz’in Rebîa İbni Yezîd’den; Rebîa’nın Ebû İdrîs el-Havlânî’den, onun Ebû Zer Cündeb İbni Cünâde radıyallahu anh’den; Ebû Zer’in Nebî sallallahu aleyhi ve sellem’den; onun da Allah Tebâreke ve Teâlâ hazretlerinden rivayet ettiğine göre Allah Teâlâ şöyle buyurdu:

“Kullarım! Ben zulmetmeyi kendime haram kıldım. Onu sizin aranızda da haram kıldım. Artık birbirinize zulmetmeyiniz.

Kullarım! Benim hidâyet ettiklerim dışında hepiniz sapıtmışsınız. O halde benden hidâyet dileyin ki sizi doğruya ileteyim.

Kullarım! Benim doyurduklarım hariç, hepiniz açsınız. Benden yiyecek isteyin ki sizi doyurayım.

Kullarım! Benim giydirdiklerim hariç, hepiniz çıplaksınız. Benden giyecek isteyin ki sizi giydireyim.

Kullarım! Siz gece-gündüz günah işlemektesiniz, bütün günahları afveden de yalnızca benim. Benden af dileyin ki sizi bağışlayayım.

Kullarım! Bana zarar vermek elinizden gelmez ki, zarar verebilesiniz. Bana fayda vermeye gücünüz yetmez ki, fayda veresiniz.

Kullarım! Evveliniz ahiriniz, insanınız cinleriniz, en müttaki bir kişinin kalbi ve duygusuna sahip olsalar, bu benim mülkümde herhangi bir şey arttırmaz.

Kullarım! Evveliniz âhiriniz, insanınız cinleriniz, en günahkâr bir kişinin kalbi ve duygusuna sahip olsalar, bu benim mülkümden en küçük bir şey eksiltmez.

Kullarım! Evveliniz âhiriniz, insanınız cinleriniz bir yerde toplanıp benden istekte bulunacak olsalar, ben de her birine istediğini versem, bu benim mülkümden ancak, iğne denize daldırılıp çıkarıldığında denizden ne kadar eksiltebilirse işte o kadar azaltır. (Yani hiç bir şey eksiltmez.)

Kullarım! İşte sizin amelleriniz. Onları sizin için saklar, sonra onları size iâde ederim. Artık kim bir hayır bulursa Allah’a hamd etsin. Kim de hayırdan başka bir şey bulursa öz nefsinden başka kimseyi ayıplamasın.”

Saîd İbni Abdülaziz dedi ki, Ebû İdris el-Havlânî bu hadisi rivâyet ettiği zaman dizleri üzerine çöküverdi.Müslim, Birr 55

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
RE: MÜCÂHEDE

Selamün aleyküm....Muhteşemler...Allah(c.c) razı olsun inşallah...... Allah(c.c)'ya emanet olun. B)

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

ve aleykum selam

Allah cc. razı olsun selametle..

ATA_11

Kayıtlı Kullanıcı

VE ALEYKÜM SELAM KARDEŞİM.BUNA NE YORUM YAPILABİLİRKİ.MUHTEŞEM MUHTEŞEM.SAĞOLASIN.RABBİM RAZI OLSUN...

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleykum Allah razı olsun.B)B)

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

s.a. ablam,
Çok güzel ellerine sağlık, inşaallah bu emeklerinizin karşılığını cenneti âlâ da Efendimiz Hz. Muhammed s.a.v.'e komşu olarak alırsınız.

ALLAH'ım c.c. beni ibadetlerimle değil, rahmetinle yargıla....

k.s.e.o.

desertrose

Kayıtlı Kullanıcı

Selamun aleykum.. Emeğine sağlık, Allah c.c. razı olsun kardeşim.. B)B)B)B)B)
Rabbim bunlara uymak nasip etsin bizlere.. Selam ve dua ile kal inşaAllahB)B)

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı

mtekik yazdı:
s.a. ablam,
Çok güzel ellerine sağlık, inşaallah bu emeklerinizin karşılığını cenneti âlâ da Efendimiz Hz. Muhammed s.a.v.'e komşu olarak alırsınız.

ALLAH'ım c.c. beni ibadetlerimle değil, rahmetinle yargıla....

k.s.e.o.
a.s. abim Allah razı olsun. cümlemizi inşallah Rabbim cennetine kabul buyursun.
B)ALLAH'ım c.c. beni ibadetlerimle değil, rahmetinle yargıla....B)amin.
A.e.olun

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı

desertrose yazdı:
Selamun aleykum.. Emeğine sağlık, Allah c.c. razı olsun kardeşim.. B)B)B)B)B)
Rabbim bunlara uymak nasip etsin bizlere.. Selam ve dua ile kal inşaAllahB)B)
aleykum selam kardeşim.B) Allah sizden de razı olsun.amin. selametle..B)B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt