Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Msn Aşkı mı??? Dikkat!!! (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı
DİKKAT!

Değerli kardeşlerim bizler fani beşeriyette yaşayan varlıklarız. Bizleri diğer canlılardan ayıran bir kısım özelliklerimiz vardır. Ama ben bunları tek, tek sayıp ta fazla vaktinizi almayı uygun bulmuyorum.

Çünkü; hepimiz biliyoruz bu özelliklerin neler olduğunu. Kısacası ben sadece insanlardaki algı, sevgi, zevk-u sefa, kandırılma tutkusuna değinmek istiyorum bu münasebetledir ki, zaman ilerledikçe teknoloji zaman aşıyor her geçen gün yeni bir icat zamana meydan okuyor.

Ancak teknolojide insanların canını okuyor. Her şeyi bildiğimiz gördüğümüz gibi zanneder öyle varsayarız. Ama ne kadar yanılgı içinde olduğumuzun pişmanlığını zaman geçse de anlamaktayız. Önemli olan bu pişmanlıkların önüne geçmek olmalı, çünkü geriden gelen nesil’e zor zamanlar yaşatabilir bizim bilinçsiz tavrımız.

İnsanoğlu beşerde şeşerde önemli olan hatalara geç olmadan Hata olduğunu bilip müdahale etmektir. Bizlerin en kaçınılmaz tutsaklara sahip olmamız sevgiye sahip olmamızdır. Ancak Dikkat bu sevgi suiistimal edilebilir endişesinde sizlerle bir hasbihal edeyim dedim. Sürçü lisan ettikse af ola. Yolunda gitmeyen bir şeyler var, İnsanlar zamanla değişiyor değiştikçe de yıpranıyor.

Sanal Aşk mı? Gerçek Aşk mı?

Her şey bir selamünaleyküm'le başlar ardından hoş edalar eşliğinde iltifatlarla yolunu çizer kandıran. Hoş edalar büyüler artık o insanı, Aldanır karşıdaki bu sedaya. Bakar ki kandı karşıdaki görmek ister resim, web cam ne varsa, ilk kıyak ondan gelir sana bir bakmışsın ki türlü pozlar halinde çekilmiş resimler karşında. Hoş ama karizmatikte bir o kadar dersin. Başlarsın koyu muhabbete Farkındamısın konuşmalar hep din üzerindendir karşındakinin.
Kardeş dersin tepki verir asla kabul etmez, ağabey dersin kızar, ne diyeceğini bilmeden beyefendi demeye başlarsın onun hoşuna gider. bir bakmışsın ki hanımefendi oluvermişsiniz. Hemen ardından nerede oturduğunuz, yaşınız başınız tahsiliniz, anne baba ve soyunuzderken hoşlanma başlar tam aradığım gibi dersin konuşmalar Maşallah inşAllah'la yol alır dinine çok bağlı sanar’sın aldanırsın. Sorsan bilmez sabah kaç rekât, bir tutku olur bu, konuştukça konuşmak, yazmadıkça isyanedersin uyumlu uyumsuz konular sorarsın artık size tek iltifat eden O'dur çünkü alışmışsındır ondan gelen övgülere.

Nedendir bilmezsin biranda Msn'de bir küçük not ve de cep telefon numarası belirir. Alırsın kayıt edersin çağrı yaparsın o arar seni defalarca söyler sesin uzaktan çok meşakkatli diye, artık ısrarla buluşma zamanı gelir bir de bakmışsın ki elinde bin bir renkli çiçekler. Gezersin dolaşırsın nikâhsız elini tutmana izin verirsin seni nice vaatlerle kandırır, sonra annenle babanla tanışmak ister sen olmaz dersin çünkü korkarsın Baban'dan. Hoş o'da zaten öyle diyeceğini bildiği için o teklifi sunar sana.. Artık aile mekânları, cadde bostanlar buluşma yeriniz olur. Sonra bir bakmışsınız ki en havli can alıcı yerinizden vurmuştur o sizi yalvar yakar izin aldınız da gittiniz randevu yerine o gelmedi saatlerce beklediniz yine gelen olmadı insanların gözleri sizin üzerinizde olur. Neden bana bakıyor bunca insan demekten alıkoymazsınız kendinizi. Artık sinirlenmişsinizdir moraliniz bozulmuştur, ararsınız aradığınız kişiye ulaşılamaz çıldıracak gibi olursunuz.

Vazgeçemezsiniz size evlenme teklifi etmiş nikâhına alma sözü vermiştir. Onunla çok mutlusundur. Gezmek tozmak seninde hakkındır. Zaman geçmiştir artık msn açmaz olmuştur sevdiğim dediğiniz kişi bilmezsiniz ki sizi silmiştir çoktan...

Artık iş işten geçmiştir terk edilmişsinizdir. Karamsarlaşmak moral bozukluğu sizi ibadetlerinizden alı koymuş sıkıntılı zor zamanlarınız başlamıştır. Büyük imtihanlarla yorulur isyana başlarsınız herkesin üzerinize geldiğini düşünürsünüz ama öyle bir şeylerin olmadığını ancak ibadete başladığınız zaman anlarsınız. Neden aldandım? Neden kandım? Dersiniz. Ama pişmanlık olmuştu bir kere artık ne pişmanlıklara bir format atabiliyordunuz. Nede resetliye biliyordunuz. Virüs bulaşmıştı bıraktığı izler zor silinir gibidir bu aldatmacanın. Buna hangi virüs programı dayana bilirdi ki. Yapılacak bir şey yoktur. Zamanı, pişmanlıkları geri dönüşüm kutusuna atamıyor olanları bir türlü silemiyorsunuzdur. Kolay bir durum değildir. Alışık olmadığınız bir vakadır. Sevmiştiniz ama unuttunuz msn de tanıştığınızı. Bunca yüke rağmen ya çöker ya da çökmek üzeredir bunca olanlar. Tek bir tesiri vardır bunu da tövbe edip ölçü ile kalmak, kişiliğini tanımadığınıza selam vermemektir. Fikir ve de düşüncelerini bilmeden engel olmaktır tek kurtuluşu.

Şimdi Yenisi Çıktı Büyük Aşkların Garantisi Sana sanal,

Bir başka çabadır bu da İslami çöpçatan logosu vardır. Web sayfasında merakla tıklar bir bakarsın ki, ayet ve de hadisler belirir karşına bir kaç tane alımlı süslü kapalı bayan resimleri ortaya, takva'sı belirir biran. Sınıflandırma vardır o sayfalarda Müslüman kadınlar Müslüman erkeklerdir onlar. Anons yapılır İslami usullerce diye kanarsın. Bir şaka olsun maksat gırgır muhabbet olsun diye merak edersin sonucu bilmezsin ki insanın başına ne gelirse ya meraktan ya da çok şey bildiğinden olduğunu. Zamanlar iltifatlar karşılıklı görüşmeler devam eder. Karşınızdaki kişi sizi konuşturur. Duygu ve de hislerinizi sezer aynı duyguların süslü tarafını bende buyum diye nitelendirir parmak uçlarıyla. Sen de tamamdır bu benim kafama göre kutuplarınız birdir sanarsınız. Ama öyle olmadığını kısa zamanda anlarsınız bu defada Her Erkeğin kalbinde bir maçoluk vardır diye nitelendirir.

Yine bir şey anlamaz size gelen iltifatlara bakar yolunuzu bulmaya çalışırsınız nede olsa İslami usullerce bir sitedir. Ne adı vardır kuruluşun nede yapanı, sadece şikâyetse iletişim diye not düşülür bir köşeciğe. Ne ala muallâ dersiniz buna da, her şey yolunda devam edersiniz rüya yolculuğuna. Ama bilmezsiniz ki İslam da görücü usulü olduğunu, Allah'ın emri peygamberin kavliyle istendiğini. O söyler siz yaparsınız bir gün kaçmayı kafanıza koyarsınız. Öylede olur kaçarsınız korkmadan.

Bir müddet sonra nikâhsız evlilik geçirirsiniz. Almaz sizi nikâhına sonra ısrar edersiniz kaçmasaydın der size. Bilemezdiniz ki böyle olacağını çünkü kalbe değil parmak uçlarıyla yazılanla inanmıştınız kabahat sizindi, İslami site adı altında evlendirmeye kandırmacayla hayatınızla oynadılar. Ama ne bir müftülük sitesiydi nede bir vakıf sitesinindi İslami evlilik kurumu.

Evet kardeşler. Ağabeyler, ablalar bunlar ülkemizde olmakta hala da devam etmektedir. Bu ve de bunun gibi birçok düzensiz sağlıksız bir tanışmayla başlayan evlilikler ya boşanmayla ya da huzursuzlukla sonuçlanıyor. Sonra Vatandaş isyan ediyor okumuşlarımızda böyle diye... Siz, siz olun çok fazla özel hayatınızı kurcalayan insanlardan uzak durun. Msn listesinden silin ve de sanal evlilikler yapmayın. Bazıları diye bilir arkadaşım yaptı çok mutlu halada devam ediyor evlilikleri diye. Onun şansıdır. Ama ya sizin başınıza böyle bir evlilik gelmezse o zaman ne yapar halinizi kime anlatırsınız kime şikâyet edersiniz, yine dönüş rahmana yine rahmana ama düşünmeden yaptığımız bir durum. Biraz düşünsek bir ömür boyu Rahmanın emrettiği gibi huzurlu mutlu mesut geçinicez ama ne çare ki insanın en büyük düşmanı nefis tetikte ihanetle bekliyor. Hata yapmanı. İslami evliliğin tarifi yüce kitabımız Kur'an-ı Kerimde vardır. Allah rızası için okuyalım bakalım büyüklerimize soralım ilmihaller okuyalım. Bir şeyleri simgeliyorsak simgelediğimiz şeylerin kurallarına kanunlarına uymak zorunda değil miyiz? Vaktinizi Ayırıp okuma zahmetinde bulunduğunuz için Allah razı olsun teşekkür ederim sağlıcakla kalın huzurlu Salih, Saliha kişilerle evlilikler kurmanızı Cenabı Allah'tan niyaz ederim selametle

Yazan: Aşka Mecnun

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net
RE: Msn Aşklarına Dikkat!!!

S.A.ALLAH RAZI OLSUN.AMA GERÇEK BİR MÜMİNİN BÖYLE ŞEYLERLE İŞİ OLMAMALI.DERDİ BUNLAR OLMAMALI.ALLAH ISLAH ETSİN NERDE VARSA.A.E.O.

edanur_mikail_kerem

Kayıtlı Kullanıcı

cok guzel bir konuya deginmissiniz cok tsk ederim Allah razi olsun ne yazikki boyle olaylar oluyo Allah daha beterinden korusun cümlemizi Amin..

selametle

l_papatya

Kayıtlı Kullanıcı

s.a allah razı olsun kardeşim çok güzel bi paylaşım,önemli bi konuya deyinmişsin B)
rabbim doğru yoldan ayırmasın inşallahB)

sessiz gemi

Kayıtlı Kullanıcı

çok güzel bir konu seçmişsiniz allah razı olsun..samimi müslüman olmayı rabbim hepimize nasib etsin inşaallah..

zarife_76

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

S.A ABİM GÜZEL BİR PAYLAŞIMDI ELİNE SAĞLIK.CİDDİ İNSANLARIN İŞİ DEĞİL BUNLAR DİYORUM.YANİ KARAKTERİ OTURMUŞ CİDDİ İNSANLAR BÖYLE ŞEYLERLE OYALANMAZ.BÖYLE ŞEYLER DÜŞÜNMEZDE YAPMAZDA.SELAMETLE.

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

Not=
Kardeşlerim Allah hepinizden razı olsun ancak şuanda konumun rahat olmadığı için rahat yazamadım dile getireyedim iyice eksik kelimeler ufak tefek hatalar var kusuruma bakmayın inşAllah düzeltip eklemelerde bulunacağım Hakkınızı helal edin:..

Aleykümselam;

Evet olgun insanlarda nefsine hakim olamıyor dedik ya beşer nefis diye olgun insanlarda olgun kişiler arama çabasında. diye bilirsinizki neden bu konu.....

Artık tehlikenin farkındamısınız.... birileri tarafından bacılarımız rahatsız ediliyor.... onlar rahatsızlıklarını dile getirmeselerdi buna gerek duymazdım... umuyorum ki bu yazımla bu son bulacak inşAllah Allah'a emanet olun selametle... Siz siz olun Aynıya yansıyana bakın suya yansıyana değil değerli kardeşlerim selamünaleyküm...

Semra-Nida

Kayıtlı Kullanıcı

s.a kardeşim emeğine sağlık bizleri aydınlattığınız için ALLAH sizlerden razı olsun kardeşim ben gaflet ismini değiştirmek istiyorum ne yapmam lazım acaba dua ile kalın

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

gaflet yazdı:
s.a kardeşim emeğine sağlık bizleri aydınlattığınız için ALLAH sizlerden razı olsun kardeşim ben gaflet ismini değiştirmek istiyorum ne yapmam lazım acaba dua ile kalın

Aleykümselam;
amin ecmain dua edin inşAllah kardeşim,

bilgi@islamiyet.gen.tr email atarak değiştirmek için müracaat edebilirsiniz bilirsiniz selametle s.a.

Selma_

Kayıtlı Kullanıcı

s.a
çok güzel bir konuya değinmişsiniz. ellerinize sağlık.
msn adresi yüzünden benimde başım ağrıdı.çözümü de sevdiğim erkek ismi ile değiştirmek oldu.rabbime şükürler olsun şimdi rahatım. sağlıcakla kalın.

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

aska mecnun yazdı:
Not=
Kardeşlerim Allah hepinizden razı olsun ancak şuanda konumun rahat olmadığı için rahat yazamadım dile getireyedim iyice eksik kelimeler ufak tefek hatalar var kusuruma bakmayın inşAllah düzeltip eklemelerde bulunacağım Hakkınızı helal edin:..

Aleykümselam;

Evet olgun insanlarda nefsine hakim olamıyor dedik ya beşer nefis diye olgun insanlarda olgun kişiler arama çabasında. diye bilirsinizki neden bu konu.....

Artık tehlikenin farkındamısınız.... birileri tarafından bacılarımız rahatsız ediliyor.... onlar rahatsızlıklarını dile getirmeselerdi buna gerek duymazdım... umuyorum ki bu yazımla bu son bulacak inşAllah Allah'a emanet olun selametle... Siz siz olun Aynıya yansıyana bakın suya yansıyana değil değerli kardeşlerim selamünaleyküm...

ALLAH BÖYLE DAVRANANLARI KAHHAR İSMİ İLE KAHRETSİN.BAŞKA NE DİYELİM.AMA EĞER SİTEDE ÜYE OLUP DA BUNU YAPIYORSA DEŞİFRE ETMENİZİ İSTİYORUM.BAŞINA GELİNCE Mİ TANISIN İNSANLAR.BUNUN VEBALİNİ TAŞIMAYIN.SİTEDE YAZAMIYORSANIZ BİRBİRİMİZE E-POSTA YOLUYLA ULAŞMASINI SAĞLAYIN.SAKLAMAKLA OLMAZ DİYORUM.A.E.O.

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

S.A.AYRICA AŞK KELİMESİNİ DE BÖYLE SAPIK ZİHNİYETLİ EYLEMLERE BULAŞTIRMASAK DA BAŞKA BİR İSİM KOYSANIZ.O KELİME BUNU HAKETMİYOR.ÇOK YÜCE BİR KELİMEDİR AŞK TASAVVUFTA ÖZELLİKLE.A.E.O.

yasemin85

Kayıtlı Kullanıcı

Selamun aleyküm kardeşlerim

Konuyla çok çok ilgili çok yakın bir arkadaşımın yaşadığı olayı anlamak isterim.
Kendisi imam- Hatip lisesini dereceyle bitirmiş bir kızımızdır. Msn 'de tanıştığı kendisi gibi İmam - Hatipli biriyle şu an evlenmek üzereler.Yaklaşık 4 ay msn de görüştükten sonra buluşmaya karar verirler ve görüşürler .Şu esnaya kadar birbirlerinin eli eline değmemiştir.Her zaman , rehberimiz Kur'an-ı Kerim oldukça saadetimiz daim olur inancını taşıdılar ve baştada söylediğim gibi şu an evlenmek üzereler.

Bu olayı anlatma sebebim insanlarımız bilinçli olduğu sürece ve Allah ( C.C. ) yolundan ayrılmadığımız sürece başlarına kötü birşey gelmeyecektir.

Sağlıcakla kalın

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

ADALETIMAHZA yazdı:
S.A.AYRICA AŞK KELİMESİNİ DE BÖYLE SAPIK ZİHNİYETLİ EYLEMLERE BULAŞTIRMASAK DA BAŞKA BİR İSİM KOYSANIZ.O KELİME BUNU HAKETMİYOR.ÇOK YÜCE BİR KELİMEDİR AŞK TASAVVUFTA ÖZELLİKLE.A.E.O.

Aleykümselam;

Ablacığım bu konuya bu kadar tepki vermene gerek nedir anlamış değilim.benim kimseyi rencide ettiğim falan yok. İsim geçmiyor ki, ayrıca şunuda söylemek istiyorum ben burda Aşk edebiyatı Tassavvuf edebiyatı konusunu işlemedim konumla alakalı olduğu için o ismi koydum bunu aşk diye sıfatlandıranlara alınsın o zaman o sözünün eğer okuduysanız risalelerde mesnevilerde aşk kelimesi yok denecek dende ki said nursi hazretleri yüce kitabımızda aşk yok Allah'a duyulan muhabbet var diye duyurmuşlardır.

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

ADALETIMAHZA yazdı:
aska mecnun yazdı:
Not=

Aleykümselam;

ALLAH BÖYLE DAVRANANLARI KAHHAR İSMİ İLE KAHRETSİN.BAŞKA NE DİYELİM.AMA EĞER SİTEDE ÜYE OLUP DA BUNU YAPIYORSA DEŞİFRE ETMENİZİ İSTİYORUM.BAŞINA GELİNCE Mİ TANISIN İNSANLAR.BUNUN VEBALİNİ TAŞIMAYIN.SİTEDE YAZAMIYORSANIZ BİRBİRİMİZE E-POSTA YOLUYLA ULAŞMASINI SAĞLAYIN.SAKLAMAKLA OLMAZ DİYORUM.A.E.O.

S.A.ALLAH ALLAH DİYORUM.TEHLİKE DİYORSUN,BACILARIMIZI BİRİLERİ RAHATSIZ EDİYOR DİYORSUN.SONRA DA NİYE BU KADAR TEPKİ VERDİN DİYORSUN.NE YAPAYIM KUSURUM BU BENİM,SAPIK ZİHNİYETLİ İNSANLARA TAHAMMÜLÜM YOK.ONLARIN YAPTIKLARINA TEK BİR DÜZGÜN KELİMEYİ YAKIŞTIRAMIYORUM.ÖZÜR DİLERİM TEPKİ KOYDUĞUM İÇİN.A.E.O.

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Msn Aşkı mı??? Dikkat!!!

s.a
kardeşim yine döktürmüş güzel bir konu seçerek zamane gençliğinin bağlılık derecesindeki internet alışkınlığı en sonunda duygusal hayatlarınıda eline geçirmiş bulunmakta artık aşklar leyla ile mecnunun değil msnnin önderliğinde ilerliyo teknolojiyi sevmiyorum dediğimde bana çoğu insan yaratıkmışım gibi bakıyo mesela cep telefonu çoğu kez nerde olduğunu bile unuttuğum aygıt bilgisayar deseniz işim gereği mecburiyetten dolayı uğraştığım bir teknoloji internette ise yalnızca bu site var.neyse uzak durun bu yalancı ortamlardan aeo;)

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

ADALETIMAHZA yazdı:
ADALETIMAHZA yazdı:
aska mecnun yazdı:
Not=

Aleykümselam;

S.A.ALLAH ALLAH DİYORUM.TEHLİKE DİYORSUN,BACILARIMIZI BİRİLERİ RAHATSIZ EDİYOR DİYORSUN.SONRA DA NİYE BU KADAR TEPKİ VERDİN DİYORSUN.NE YAPAYIM KUSURUM BU BENİM,SAPIK ZİHNİYETLİ İNSANLARA TAHAMMÜLÜM YOK.ONLARIN YAPTIKLARINA TEK BİR DÜZGÜN KELİMEYİ YAKIŞTIRAMIYORUM.ÖZÜR DİLERİM TEPKİ KOYDUĞUM İÇİN.A.E.O.

Canım ablam tepkini ver niye vermiyesin ama benim suçum bunu paylaşarak birşeyleri sizlere sunmaksa o ayrı tamam Amenna derim. Benimde artık tahamülüm kalmadı. bu tip konulara.. sadece paylaşmak istedim Kusura bakma abla rahatsızlık verdimse :(

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

aska mecnun yazdı:
ADALETIMAHZA yazdı:
ADALETIMAHZA yazdı:
aska mecnun yazdı:
Not=

Aleykümselam;

Canım ablam tepkini ver niye vermiyesin ama benim suçum bunu paylaşarak birşeyleri sizlere sunmaksa o ayrı tamam Amenna derim. Benimde artık tahamülüm kalmadı. bu tip konulara.. sadece paylaşmak istedim Kusura bakma abla rahatsızlık verdimse :(

S.A.KARDEŞİM BENİM.Aynı durumdayız işte.Benim böyle yaratıkları öldüresim geliyor.Hadi normal sohbet yerlerine girenlere yapılsa bana ne belki,ama adı islamiyet olan bir site de bunun yapılması durumunda bence katli vaciptir.Tepkim sana değil,medya da sanal aşk falan falını kullanıyor,doluyum bu konuda zaten.Bu sanal sapıklık,aşk kelimesini eyleme yakıştıramadım,kullandın diye suçlama adına değil.Öyle anladıysan hakkını helal et derim.Gerçekten böyleleri aramızdaysa,bizlere bildirin bir şekilde.Burada bunu yapamazlar,yaptırmayalım.A.E.O.

metfamu

Kayıtlı Kullanıcı

S.A. ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM .İYİKİ YAZMIŞSINIZ ÇOK SAOLUN.MAALESEF AYNEN DEDİĞİNİZ GİBİ OLUYOR.BİR SELAMLA BAŞLIYOR HERŞEY.RABBİM ÖYLE KİMSELERİN TUZAĞINA KİMSEYİ DÜŞÜRMESİN.BEN ŞAHSEN MSN VE SANAL İLİŞKİLERE ÖN YARGILIYIM VE SAÇMA BULUYORUM.ÇÜNKÜ ETİYLE KEMİĞİYLE TANIDIĞIM YILLARCATANIDIĞIM İNSANLARI DAHA TANIYAMADIĞIMI ANLAYORUM.KALDIKİ MSN GİBİ SANAL BİR ORTAMDA SIHHATLİ BİR İLİŞKİ BAŞLAYACAĞINI SANMAM.GENÇLERİMİZ UYANIK OLSUN BÖYLE OYUNLARA GELMESİNLER.MSN Yİ TANIDIKLARI İNSANLARA VERSİNLER.ALLAHA EMANET OLUN

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt