Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Modern Müslüman (1 Kullanıcı)

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
Eşarbı vakkodan alınmış bone
İnanması çok zor ALLAH'IM bu ne
Altında pantolon modaymış gene
Giyinmek manası örtünmek inan
Bu fetvayı kimden aldın Müslüman?

Daracık pardösü yırtmaç yarısı
Tamamen ortada vücut yapısı
Başları döndürür parfüm kokusu
İnsanın ziyneti hayadır inan
Bu fetvayı kimden aldın Müslüman?

Ten rengi çoraplar görmez setreni
Modada geçecek alman Ketreni
Eli kolu kuyumcu vitrini
İslami yaşayış bu değil inan
Bu fetvayı nerden aldın Müslüman?

Moda diye bizi soydular
Örtümüzü alıp bir kenara koydular
Bizi öyle görüp sevinç duydular
Bizim dinimizde bu yoktur inan

Modern Müslüman'ın işi pratik
Evinde eşyası hep otomatik
Dokun parmağını bütün işler bitik
Bu rahatlık bizi bizden aldı
Müslüman Sadece mutluluk bu değil inan

Sabah gezmesinde kahveler fallar
Çarsı pazarlarda aşındı yollar
Oğlum kızım diyeyığıldı mallar
Hayatın gayesi bu değil inan

Kimisi avamdan kimisi derviş
Gözleri sürmeli topuk bir karış
Modern Müslümanlar böyle giyermiş
İslam'ın özünde bu yoktur inan

Üstünde pantolon kılarsın namaz
Ne olur sözümü dinlesen biraz
Rasulullah seni böyle tanımaz
Sünneti yaşamış olmazsın inan

Zamanı çaldı dizi filmler
Rafları süsledi cilt cilt ilimler
Bizi görse kahrolurdu alimler

Süslenir püslenir gezer düğünde
Yeri baş köşedir paralı günde
ALLAH için nefes tüket bir günde

Bir de deriz Müslüman'ız hepimiz
Kötülük düşünmem, kalbimiz temiz
Namaz borcumuzdur elbet bir gün öderiz Gerçek Müslümanlık bu değil inan

Sen böyle değildin ne oldu sana
Kaygı duymuyorsun dininden yana
Sıyrıldın özünden döndün yabana
Gerçek hassasiyet bu değil inan

Sormayın dertliyim bunlardan yana
Şanlı tarihine dönüp bir baksana
Üzülmez mi görse Fatıma ana
ALLAH seni konu yaptı Kurân'a
Nisa suresinde geçiyor inan
Neden açıp okumuyorsun Müslüman?

sarmasik

Kayıtlı Kullanıcı

dogrular yıgını bu güzel şiirin için teşekkurler. artık dinimiz giderek yitiriliyor rabbim bizlere dogru islam yolunu nasip etsin,hidayet versin inşallah..

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun çok güzel ve anlamlı bir paylaşım olmuş

inci ikra

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun sendede tüm müslümanalrdan hakılsın çok güzel yazmışsın sizinle bişi yi daha paylaşmak istiyorum bi haberi geçen, akşam gastesinde tekbirin defilesinden bahsediyorlardı önde defileyi izleyen 2 bayan sözde örtülüler biri kırmızı bi gömlek giymiş 29 yaşlarında sözüüm ona başını örtmüş eşerbın altından dekolte bırakmış ettek filleli bi çorap ben utandım bu derece örtüyü katledikleri için ve hemen gastewciler modern müslüman demişler diğer bayan ise 24 yaşında kot pantoolon giymiş üstüne diz üstü beyaz bulüz türü bişi sonderece makyaj onunla röportaj yaptılar şöyle bişi dedi türbanlıyım diye eve kapanaman kuranda okurum makyajda yaparım gerçekten ben 17 yaşındayım yani utandım onun adına bu şiir çok anlamlı olmuş allah razı olsun allah bizi cehhenem ateşinden korusun.

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun sendede tüm müslümanalrdan hakılsın çok güzel yazmışsın sizinle bişi yi daha paylaşmak istiyorum bi haberi geçen, akşam gastesinde tekbirin defilesinden bahsediyorlardı önde defileyi izleyen 2 bayan sözde örtülüler biri kırmızı bi gömlek giymiş 29 yaşlarında sözüüm ona başını örtmüş eşerbın altından dekolte bırakmış ettek filleli bi çorap ben utandım bu derece örtüyü katledikleri için ve hemen gastewciler modern müslüman demişler diğer bayan ise 24 yaşında kot pantoolon giymiş üstüne diz üstü beyaz bulüz türü bişi sonderece makyaj onunla röportaj yaptılar şöyle bişi dedi türbanlıyım diye eve kapanaman kuranda okurum makyajda yaparım gerçekten ben 17 yaşındayım yani utandım onun adına bu şiir çok anlamlı olmuş allah razı olsun allah bizi cehhenem ateşinden korusun.

MEVLAM HİDAYET ETSİN İNŞ.
AMİN ECMAİN KARDEŞİM
SLM WE DUA İLE

yaslikurt

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razi olsun cok güzel cok cok düsündürücü

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
_____selamün aleyküm güzel kardeşim
emegine saglık olsun dogru söze ne denir
selam ve dua ile________

resulemeftun

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.photoshop1.blogcu.com
İnandıkları gibi yaşamayanlar yaşadıkları gibi inanmaya başlarmış; Allah-u Teala islamiyeti hakkıyla yaşayanlardan eylesin bizleri ;inancımızın gereği gibi yaşamayı her kula nasip etsin Rabbim.

__rumeysa__

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel olmuş bütün gerçekler bir şiiirde toplanmış emeğinize sağlık

susuzyaz

Kayıtlı Kullanıcı
ahhhh ahhh

ahhhh ahhh

Bismillahirrahmanirrahim
es selamün aleyküm verahmetullahi veberekatuh hafiz kiz
Ellerine yüreğine sağlık.
Ben çevreme bakıyorum ve inanın nefretle çıkıyorum sokağa (müslüman nefret etmemlidir) ancak oluyor işte. Şu ramazan-ı şerifte diğer günlerden hiç bir fark yok. Diğer günlerde nasıl giyiniliyorsa, nasıl yaşanılıyorsa, ne yiyip içiliyorsa aynı. Ramazanmış, oruç muş bilen yok.

İçimde fırtınalar var.
Eğer içimden gelen herşeyi buraya yazacak olsam inanın herkes beni yanlış anlayıp bana da buğuz ederler.
Yine de ben birkaç şey söylemeden geçemeyeceğim.
Şimdi iman ı tarif edeceğim ama kesin yanlış anlayanlarınız oalcaktır.
Bir büyüğümüz diyor ki:
Eğer insan peygamberimiz anıldığı zaman, aklına din, Allah, günah, cennet cehennem geldiği zaman gözünden yaş dökülüyorsa,
Ve yine insan dine karşı, dini kötüleyen, dinini yok sayan, dini körelten kişileri gördüğü zamanda AĞIZ DOLUSU KÜFÜR ediyorsa iman bu oluyor.
Biliyorum yanlış anlayacaksınız küfür etmek falan burada kastedilen buğz etmek, tiksinmek, ondan kaçmak.
Ne kötü bir durum ki ben biraz fazla eleştiriyorum herkesi. Hele hele kapalı bayanları çok (Allah affetsin).
Yeğenim başını kapatıpta pantolon giyen, makyaj yapan bayanları görünce KOCATEPE Camii gibiler diyor, hayırdır diyorum. Baksana üst tarafı kocatepe camii gibi, alt tarafı Beğendik mağazası gibi der. Kocatepe cami ankaranın en büyük ibadethanelerindendir. Beğendik mağazası sözde modern kesimin geldiği bir mağazadır.
Kocatepe cami deyince aklıma geldi onuda anlatayımda kurtulayım. Yayın evi olarak kitap fuarına katılıyoruz. orada aylık dergilerimizin geçmiş sayılarından hediye ediyoruz (hiç bir cemaat bağlantısı olmayan Dini bir dergidir.. dergi uzattığımız zaman sanki öcü var gibi kaçan ablalarımız, sokakta, sağda solda dağıtılan her türlü şeyi çekinmeden almaktalar. Bu olaya o kadar kızıyorum ki. Biz bir amaca hizmet için dinimizi anlatmak için hediye veriyoruz, hiç bir art niyetimiz olmadığı halde bizden kaçıyorlar, halbukise aynı kişiler sokakta başkaları ile sarmaş dolaş gezebiliyorlar....

Neyse Bu kadar yeter daha çook şey var ancak şunuda bilmek gerekir ki önemli olan kötüler içinde ii olmaktır. Herşey zıttı ile güzel derler ya. İşte bir yanda değişik değişik giyinip dinimizi bilmeden ya da bilerek köreltenler diğer yanda hakkı ile giyinenler fark burada. İnşallah hakkı ile giyinenler, dikkat edenler Cennete nail olurlar.

0o_ayŞe_o0

Kayıtlı Kullanıcı
tüğlerim diken diken olduu
qünahlarımızı affetsin mevlam
paylasım için cok saol
aeo Lun

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
bismillahirrahmanirrahim
es selamün aleyküm verahmetullahi veberekatuh hafiz kiz
ellerine yüreğine sağlık.
Ben çevreme bakıyorum ve inanın nefretle çıkıyorum sokağa (müslüman nefret etmemlidir) ancak oluyor işte. şu ramazan-ı şerifte diğer günlerden hiç bir fark yok. Diğer günlerde nasıl giyiniliyorsa, nasıl yaşanılıyorsa, ne yiyip içiliyorsa aynı. Ramazanmış, oruç muş bilen yok.

Içimde fırtınalar var.
Eğer içimden gelen herşeyi buraya yazacak olsam inanın herkes beni yanlış anlayıp bana da buğuz ederler.
Yine de ben birkaç şey söylemeden geçemeyeceğim.
şimdi iman ı tarif edeceğim ama kesin yanlış anlayanlarınız oalcaktır.
Bir büyüğümüz diyor ki:
Eğer insan peygamberimiz anıldığı zaman, aklına din, allah, günah, cennet cehennem geldiği zaman gözünden yaş dökülüyorsa,
ve yine insan dine karşı, dini kötüleyen, dinini yok sayan, dini körelten kişileri gördüğü zamanda ağiz dolusu küfür ediyorsa iman bu oluyor.
Biliyorum yanlış anlayacaksınız küfür etmek falan burada kastedilen buğz etmek, tiksinmek, ondan kaçmak.
Ne kötü bir durum ki ben biraz fazla eleştiriyorum herkesi. Hele hele kapalı bayanları çok (allah affetsin).
Yeğenim başını kapatıpta pantolon giyen, makyaj yapan bayanları görünce kocatepe camii gibiler diyor, hayırdır diyorum. Baksana üst tarafı kocatepe camii gibi, alt tarafı beğendik mağazası gibi der. Kocatepe cami ankaranın en büyük ibadethanelerindendir. Beğendik mağazası sözde modern kesimin geldiği bir mağazadır.
Kocatepe cami deyince aklıma geldi onuda anlatayımda kurtulayım. Yayın evi olarak kitap fuarına katılıyoruz. Orada aylık dergilerimizin geçmiş sayılarından hediye ediyoruz (hiç bir cemaat bağlantısı olmayan dini bir dergidir.. Dergi uzattığımız zaman sanki öcü var gibi kaçan ablalarımız, sokakta, sağda solda dağıtılan her türlü şeyi çekinmeden almaktalar. Bu olaya o kadar kızıyorum ki. Biz bir amaca hizmet için dinimizi anlatmak için hediye veriyoruz, hiç bir art niyetimiz olmadığı halde bizden kaçıyorlar, halbukise aynı kişiler sokakta başkaları ile sarmaş dolaş gezebiliyorlar....

Neyse bu kadar yeter daha çook şey var ancak şunuda bilmek gerekir ki önemli olan kötüler içinde ii olmaktır. Herşey zıttı ile güzel derler ya. Işte bir yanda değişik değişik giyinip dinimizi bilmeden ya da bilerek köreltenler diğer yanda hakkı ile giyinenler fark burada. Inşallah hakkı ile giyinenler, dikkat edenler cennete nail olurlar.

çok güzel anlamişsiniz derdinizi kardeşim keşke bizim duydğumuz bu rahatsizliği onlar kalplerinde hissedebilse...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt