Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

MİSVAK İÇİN SÖYLENEN HADİSLER (1 Kullanıcı)

muhammedsas

Kayıtlı Kullanıcı
hadis-i şeriflerde SAV Efendimizin uygulaması anlatılıyor

Misvak kullanmadan uyumazlardı.

Uyudukları zaman misvak başuçlarında bulunurdu. Uyandıkları zaman da ilkönce misvak kullanırlardı.

Misvakı enlemesine kullanır, suyu emerek içerlerdi. Üç defa nefes alır ve derlerdi ki: Bu türlü içmek daha iyi, hazmı daha kolay ve sıhhate daha uygundur.

Aişe (RA) şöyle demiştir: "Peygamber SAV evine girdiği zaman ilk yaptığı iş, misvak ile dişlerini temizlemek olurdu"

Ebu Musa şöyle dedi "Ben Peygamber'in huzuruna girdim, misvağın bir ucu dilinin üzerinde bulunuyordu."

Rasulullah SAV hiçbir namaza misvak

kullanmadan çıkmazdı.

Rasulullah SAV geceleyin teheccüd namazı kılmak için kalktığı zaman ağzım misvak ile ovalardı.

Rasulullah SAV geceleri iki rekatta bir selam vererek teheccüd namazı kılar ve her selam verişinde misvak kullanırdı.

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı
RE: MİSVAK İÇİN SÖYLENEN HADİSLER

allah razı olsun kardeşim bu bilgiler için.misvak sünnettir.namazda abdest alırken namaz aralarında bende kullanıyorum.acizane.allah razı olsun.B)

duru aysim

Kayıtlı Kullanıcı

Bence misvak kullanması Peygamber efendimizin ne kadar temizliğe düşkün olduğunu ve sağlığına itina gösterdiğini kanıtlar...Misvak kullanmak bir simge olmamalı...Görünüşten çok olayın özü yani Peygamberimizin neyle yaptığı değil ne için yaptığıyla ilgilenmeliyiz...Allah ın rahmeti üzerinize olsun...Selametle...

ilbeyi

Kayıtlı Kullanıcı

LEVLA EN EŞUKKA LE EMERTEHÜM BİSSİVAKİ MEA KÜLLİ SALATİN. EĞER ÜMMETİME MEŞAKKAT VERMEYECEĞİNİ BİLSEYDİM HER NAMAZ VAKTİ DİŞLERİNİ MİSVAKLAMALARINI EMREDERDİM. EFENDİMİZ SALLAHU ALEYHİ VE SELLEM BÖYLE BUYURUYOR.

takan

Kayıtlı Kullanıcı

MİSBAK IN DAHA BİRSÜRÜ FAYDASI VARDIR.

ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN

enis1981

Kayıtlı Kullanıcı

misvak cok faydalı bir şey

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt