Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Miraç hadisesi (1 Kullanıcı)

muratlion

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaslar,

Ben miraç olayına çok takıldım. Bir insan nasıl oluyorda göğe yükselebiliyor. Bir gecede o kadar mesafeyi nasıl alabiliyor. Buna nasıl inanabilirim. Bana mantıklı bir açıklama yapabilirseniz ve yardımcı olursanız sevinirim.

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaslar,

Ben miraç olayına çok takıldım. Bir insan nasıl oluyorda göğe yükselebiliyor. Bir gecede o kadar mesafeyi nasıl alabiliyor. Buna nasıl inanabilirim. Bana mantıklı bir açıklama yapabilirseniz ve yardımcı olursanız sevinirim.

Selâmun Âleykum

Muhterem kardeşim size çokmu tuhaf geldi miraç olayı?Öncelikle şunu kabul ediniz Allah c.c ne dilerse onu o anda yapar,bir düşününüz dünya üzerinde her an binlerce kişi Ölüyor aynı anda her tarafta meft melekleri nasıl hazır durumda bulunuyor,yine her an binlerce kişi doğuyor bu nasıl oluyor görevli melekler çeşitli işler ile ilgili her an gök âleminden yer yüzüne nasıl inip çıkıyor ? dünya nasıl boşlukta duruyor ve devaml dönüyor? daha size yüzlerce örnek verebilirim,Allah'ın c.c kudretini bizim mantığımızda almaz aklımızda almaz,eğer kuranı okursanız bazı konularda Allah c.c biz size anlatsak da anlayamazsınız buyurmakta çünkü onun ilmi ve kudreti akıllara sığmaz.Mirâç olayı ku'ran'da âyet ile tescil edilmiştir ve asla tereddüt yoktur. allah c.c emrederse bütün fizik kuralları durur ve O'nun emrine derhal boyun eğer.Allah c.c bir şeyin olmasını irade buyurursa ona yalnızca ol diye emreder ve o iş derhal kendiliğinden olur Allah c.c için olay bu kadar basitdir.Size tavsiyem şudur ; Allah'ın c.c yüce kitabımızda bize bildirdiği her şeyi tereddütsüz derhal kabul ediniz ve asla şüpheye düşmeyiniz.âyetler hakkında şüpheye düşmenin sonu hüsran ve felaketle biter.

Selâm ve selâmetle kalınız.

muratlion

Kayıtlı Kullanıcı
Selâmun Âleykum

Muhterem kardeşim size çokmu tuhaf geldi miraç olayı?Öncelikle şunu kabul ediniz Allah c.c ne dilerse onu o anda yapar,bir düşününüz dünya üzerinde her an binlerce kişi Ölüyor aynı anda her tarafta meft melekleri nasıl hazır durumda bulunuyor,yine her an binlerce kişi doğuyor bu nasıl oluyor görevli melekler çeşitli işler ile ilgili her an gök âleminden yer yüzüne nasıl inip çıkıyor ? dünya nasıl boşlukta duruyor ve devaml dönüyor? daha size yüzlerce örnek verebilirim,Allah'ın c.c kudretini bizim mantığımızda almaz aklımızda almaz,eğer kuranı okursanız bazı konularda Allah c.c biz size anlatsak da anlayamazsınız buyurmakta çünkü onun ilmi ve kudreti akıllara sığmaz.Mirâç olayı ku'ran'da âyet ile tescil edilmiştir ve asla tereddüt yoktur. allah c.c emrederse bütün fizik kuralları durur ve O'nun emrine derhal boyun eğer.Allah c.c bir şeyin olmasını irade buyurursa ona yalnızca ol diye emreder ve o iş derhal kendiliğinden olur Allah c.c için olay bu kadar basitdir.Size tavsiyem şudur ; Allah'ın c.c yüce kitabımızda bize bildirdiği her şeyi tereddütsüz derhal kabul ediniz ve asla şüpheye düşmeyiniz.âyetler hakkında şüpheye düşmenin sonu hüsran ve felaketle biter.

Selâm ve selâmetle kalınız.

cok tesekkur ederim.

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
Daha çıplak gözle görünmeyen bir şeyken nasıl böyle kocaman olduk ?

Bunu insanlar gayet normal olduğunu söylüyor, o zaman miraç olayı da normal olmuş olur. :)

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Normal insanlar bile astral seyahat ile gezerken, koskoca Allah'ın (c. c) Peygamberi (s.a.v) gezemezmi ? mirac hadisesi normal...:a31:

bunlar daha az bile... sen inansan sana bile Rabbim neler gösterir, neler ???
Olmaz diye birşey yokmuş, Rabbim isteyince herşey olurmuş... bu garibe göre öyle...

selimoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Olay aklı aştığı için, muhatabı ikna etmek biraz zor..

Hadise iki ayrı alemde tezahür ettiğinden dolayı (''Kemmiyet alemi'' ve keyfiyet alemi'') beşer idraki burada çarsiz kalıyor...

Kemmiyet alemini ölçmek, biçmek, çözmek ve birleştirmek mümkündür..Lakin ''keyfiyet alemi'' böyle değil. O, ölçüye, tartıya,

tahlil ve terkibe gelmez..Bu iki alemi birbirine irca etme durumu söz konusu değil..

İmanı devreye sokmadığınız müddetçe akılla mantıkla çözmek mümkün değil..

Yani Allah resulü(s.a.v.) Ruhlar alemine geçip bilinmeyen, anlaşılamayan ve anlatılamayan bir şekilde, Yüce Allahın dilediği yerlere çıktı…

Mekansız, zamansız, yönsüz ve sıfatsız olarak Yüce Allahı gördü…

Yine gözsüz, kulaksız, dilsiz ve mekansız olarak Rabbi ile konuştu….

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Normal insanlar bile astral seyahat ile gezerken, koskoca Allah'ın (c. c) Peygamberi (s.a.v) gezemezmi ? mirac hadisesi normal...:a31:

bunlar daha az bile... sen inansan sana bile Rabbim neler gösterir, neler ???
Olmaz diye birşey yokmuş, Rabbim isteyince herşey olurmuş... bu garibe göre öyle...

Selâmun âleykum
Muhterem kardeşim bir müddetdir sizin yazılarınızı takip ediyorum , her satırnızdan kalbinizdeki iman ve Allahc.c aşkı ile itirazsız her hükme teslimeyitinizi taktir ile görüyorum.İşte kâmil iman bu, sizin yaptığınız tam teslimiyet sorgulamak yok,neden,nasıl,niçin yok.Bir tek cevap Amenna işittik iman ettik ,bâş üstüne Rabbimiz, tıpkı sizin yaptığınız gibi.Rabbim istiyince her şey olurmuş...bu garibe göre öyle....buyurmuşsunuz,elbetteki sizin dediğiniz dosdoğru sözdür,garipliğinize gelince Allah c.c aşıkları garip olurlar ,gözleri yaşlı olurlar ,varsın sizde bizde gariplerden olalım.Siz garipliğinizle iftihar ediniz ne mutlu sizin gibi gariplere.........

Selâm ve selâmetle kalınız.Saygılarımla.

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykum selam,
Allah razı olsun, inandınız bu garibin aşkına...Teslimiyet tamamdır elhamdülüllah, Rabbim dediyse doğrudur ama soru sormadım desem
yalan olur... neden?? İnandım ama bana inanmayanlar tarafından çok sorular soruldu, cevabım yoktu, sadece inanıyordum, sonra bende de
şüpheler oluştu, zor bir dönem gecirdim, cehennem oydu...
Sonra yeniden toparlandım, aklen değil kalben tam inanca yeniden döndüm ama bu sefer bilmediklerimi anlamadıklarımı delice sorardım,
yanıtlarını aldıkça aşkım doğdu, muhteşem Yaradan, aslında insan kendisini incelese Rabbine hayranlık duyar...
Garipliğime gelince Rabbim özür dilerim halen yanlışlık yapmaktan Allah'a sıgınırım, beni Rabbim yetiştirdi, bir insandan ders almadım..
özür dilerim Rabbim yine ama onların kitaplarından yazılarından yararlandım, kendini bulmanın adresi orda..
Abdulkadir geylani, imam-gazali, Yunus, Mevlana, Şems, ...

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykum selam,
Allah razı olsun, inandınız bu garibin aşkına...Teslimiyet tamamdır elhamdülüllah, Rabbim dediyse doğrudur ama soru sormadım desem
yalan olur... neden?? İnandım ama bana inanmayanlar tarafından çok sorular soruldu, cevabım yoktu, sadece inanıyordum, sonra bende de
şüpheler oluştu, zor bir dönem gecirdim, cehennem oydu...
Sonra yeniden toparlandım, aklen değil kalben tam inanca yeniden döndüm ama bu sefer bilmediklerimi anlamadıklarımı delice sorardım,
yanıtlarını aldıkça aşkım doğdu, muhteşem Yaradan, aslında insan kendisini incelese Rabbine hayranlık duyar...
Garipliğime gelince Rabbim özür dilerim halen yanlışlık yapmaktan Allah'a sıgınırım, beni Rabbim yetiştirdi, bir insandan ders almadım..
özür dilerim Rabbim yine ama onların kitaplarından yazılarından yararlandım, kendini bulmanın adresi orda..
Abdulkadir geylani, imam-gazali, Yunus, Mevlana, Şems, ...

Selâmun Âleykum

Muhterem kardeşim,Bilmediğinizi sormak ve öğrenmek elbette suç değildir,suç olan âyetleri öğrendikten sonra tereddüt etmektir,zanna düşmektir Allah c.c hepimizi bu tehlikeden korusun,Beni Rabb'im yetiştirdi buyurmuşsunuz......Ne güzel,âlemler içersinde Rabbimden daha güzel bir mürşid olması mümkünmü.Kitaplarını okuduğunuz etkilendiğin o mübarek zât'lar hepsi gök yüzünde parlayan yıldızlar gibidir,hangisinin peşine düşerseniz varacağınız yer selâmet dir.

Selâm ve selâmetle kalınız.Saygılarımla.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt