Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Minik Alman Pastaları (1 Kullanıcı)

Bilnur

Kayıtlı Kullanıcı
arkadas_pasta.jpg

Minik Alman Pastaları:

20 adet

Malzemeler:

* 1kg un
* 125gr margarin (yumuşak)
* 1 su bardağı süt
* 3 yumurta
* 1 çay bardağı şeker
* 30gr yaş maya (veya 2 tatlı kaşığı kuru maya)
* 1 tatlı kaşığı tuz
* yarım su bardağı ılık su

Hazırlanması:

1. Ilık su, süt, maya, şeker ve tuzu karıştırarak 1 saat bekletin.
2. Diğer malzemeleri katıp iyice yoğurun. Hamur 2 katına çıkana kadar mayalanması için bekleyin.
3. Hamuru merdane ile 1 parmak kalınlığında açıp (hamur çok ince olmasın) su bardağı ile daireler kesin. Kestiğiniz hamurları yağlanmış tepsiye dizip yarım saat tepside mayalandırın.
4. 200C kızgın fırında üzeri kızarana kadar pişirin. Fırından çıkartıp soğuttuktan sonra ekmek bıçağı ile ortasını kesin ve krema torbası ile (krema torbası yoksa buzdolabı poşetinin ucunu kesip kullanabilirsiniz) kremasını doldurun.
5. Üzerine elekle pudra şekeri eleyin.

not: artan hamur parçalarıyla açma veya paskalya yapabilirsiniz...

ALINTI

Bilnur

Kayıtlı Kullanıcı
ebrucum bilmiyorum paskalya dediğin şu pastanedeki poğaçalardan mı oysa onu biliyorum:D

A

Arzu_76

selamün aleyküm

Canım Bilnurum senmı yaptın yoksa ellerine sağlık valla olsa da yesek :)

orkide

Kayıtlı Kullanıcı
Bilnur hanım, siteye yazdığınız tariflerin çoğu portakal agacı.com sitesinden alıntıdır..

Üzerlerine ALINTI diye yazarsanız, portakalagaci.com sitesinin sahibi Hatice Hanım ın emekleri de kendi adına boşa gitmemiş olur..

Portakal agacı nın sıkı bir takipçisi olarak söyleme gereği duydum..

Anlayışınız için teşekkürler..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt