Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

mini PIZZAAAA (1 Kullanıcı)

Arzu66

Kayıtlı Kullanıcı
malzemeler:

hamur malzemeleri:

1 su bardağı yoğurt
1 su bardağı sıvıyağ
1 tatlı kaşığı tuz
4-4,5 su bardağı un
1 paket dr. oetker kabartma tozu

pizza harcı:

100 gr sucuk
100 gr sosis
4 adet yeşil biber
2 adet domates
2 yemek kaşığı su
1 tatlı kaşığı domates salçası
1,5 su bardağı kaşar rendesi

mini_pizza.jpg

hazırlanması:

1. 1 su bardağı yoğurt, 1 su bardağı sıvıyağ, 1 tatlı kaşığı tuz, 4-4,5 su bardağı un ve 1 paket kabartma tozu ile hamur hazırlayın.

2. bu arada 100 gr sucuk, 100 gr sosis, 4 adet yeşil biber ve 2 adet domatesi ince ince doğrayın. bu malzemeleri 2 yemek kaşığı su ile sulandırılmış 1 tatlı kaşığı domates salçası ve 1 su su bardağı kaşar rendesi ile karıştırın.

3. hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar alıp tepside ortasını çukurlaştırarak yuvarlak şekilde yayın. üzerlerine mazlemeyi doldurun. yarım bardak kaşar peyniri rendesini üzerlerine serpin ve 175C'ye ısıtılmış fırında 20-30 dakika pişirin.

4 kişilik(mis) bence 2 kisilik ama neyse :D nede olsa mini pzza..

BRC

Kayıtlı Kullanıcı
RE: mini PIZZAAAA

O NE !!! HARİKA GÖRÜNÜYO... BİR YAPAN OLSA DE YESEM :D

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
benim de en özel tarifim pizzadır herkes bayılır yani. ben genelde ölçüsüz yaparım hamuru sütle yoğururum ve 42 grlık bir paket yaş mayayla. diğerleri aynı yağ tuz filan.
- sonra hamuru yarım saat kadar bekletirim sıcak bir yerde, sıcak yer yoksa eğer bir püf noktası su kaynatın derin bir kaba koyun hamuru yoğurduğunuz kabı kaynar suya oturtun hamur kabarır.
- pizza yapmada en önemlisinin ise tepsi mayası olduğunu düşünüyorum yani bir sürede yarım saat kadar tepside kabarsın. sonra yağlı kekikli salçasını sürün. ha birde şu var.
-kaşar peynirini koymadan önce pizzayı atın fırına malzemeler pişmeye yakın kaşarı serpin üstüne beş dakika da böyle olsun. peyniri önce koyunca malzemeler pişinceye kadar peynirin rengi değişiyor ve sünmüyor.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
bu şekilde mini pizza olarak denemedim.ben hamuru yayıyorum tepsiye. ama bu da çok hoş görünüyor denicem inşallah. teşekkürler tarif için.

Kardelen..

Kayıtlı Kullanıcı
hayır resim görünmüyor bende:(annemde pizza yapıyor ama hep hamuru kabarıyor ince olmuyor anneme birde bu tarifi vereyim..paylaştığınız için sağolun..yapan varsa davet etsin bizi:):):)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt