Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Mezartaşi Yazisi (1 Kullanıcı)

safiye

Kayıtlı Kullanıcı
Behlül Dânâ'ya biri sorar:
- Oğlum öldü. Mezar taşına ne yazdırayım?
Behlül Dânâ şu cevabı verir:
- Şunu yazdır: "Dün altında olan çimenler bugün üstünde yeşerdi.
Ey yolcu anla ki, şu toprak günahtan gayri her şeyi örter."

Kaan Erdem

Yönetici
selamünaleyküm kardeşim.mezar taşı yazısı başlığı bana şunu hatırlattı.

bazı insanlar bile dünyada ki mevki,makamını kibrini mezar taşlarına taşımışlar.olması gereken bilgiler dışında gerisi ne anlama geliyor anlamıyorum...!

mevlam razı olsun selam ve dua ile kalın selametle.

safiye

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm kardeşim.mezar taşı yazısı başlığı bana şunu hatırlattı.

bazı insanlar bile dünyada ki mevki,makamını kibrini mezar taşlarına taşımışlar.olması gereken bilgiler dışında gerisi ne anlama geliyor anlamıyorum...!

mevlam razı olsun selam ve dua ile kalın selametle.

ALEYKÜMSELAM HAKLISIN KARDEŞİMMEVLAM HEPİMİZDEN RAZI OLSUN İNŞ. HAYIRLI AKŞAMLAR

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun...kardeşim benimde şu aklıma geldi...doğruluğundan emin değilim sizinde bilginiz varsa beni aydınlatırsanız sevinirim..."Mezar taşlarını okumak iyi birşey değildir" neyse ALLAHım Kabirlere bakıpta ibret alarak günahlardan kaçmayı nasip eylesin...selamünaleyküm...ALLAHa emanet olunuz...

safiye

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun...kardeşim benimde şu aklıma geldi...doğruluğundan emin değilim sizinde bilginiz varsa beni aydınlatırsanız sevinirim..."Mezar taşlarını okumak iyi birşey değildir" neyse ALLAHım Kabirlere bakıpta ibret alarak günahlardan kaçmayı nasip eylesin...selamünaleyküm...ALLAHa emanet olunuz...

hepimizden razı olsun inşallah
"Mezar taşlarını okumak iyi birşey değildir" bunu bende dumuştum birde buna ilave olarak mezar taşı okumak hafıza zayıflığına neden olurmuş yani ben öyle duydum aslı nedir ne derece doğrudur bilmiyorum bilne kardeşlerimiz inşallah bizlerle paylaşırlar selam ve dua ile

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMUN ALEYKUM KARDEŞİM
RABBIM razı olsun.emegine saglık.
mezartaşları.
sadece ölen kişinin kısaca kimligi olursa yeterli.
ama şimdi şöyle bir mezarlıkları gezelim.kabristan degilde sanki küçük bir villa kent.
adamlar mermerlerle öyle mezar yaptırmışki o parayla kaç tane fakir fukaranın karnı doyar.o da yetmemiş koskoca ölen kişinin resmi.sanki sizi kendi mezarının başında bekliyor.
ALLAH o mezarın altında yatanlara yardım etsin.kendi günahları yetmiyormuş gibi birde o mezarların hesabını verecekler.
eger imanlı bir insan olsalardı benim mezarımı şatoya çevirtmeyin der sade bir mezar isterlerdi.eeee nasıl yaşarsan öyle ölürsün.ölenlerin yaşantısı mezarından belli olur.inanmıyorsanız gidin araştırın.
galiba kafanızı şişirdim.hakkınızı helal edin.selametle.

safiye

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMUN ALEYKUM KARDEŞİM
RABBIM razı olsun.emegine saglık.
mezartaşları.
sadece ölen kişinin kısaca kimligi olursa yeterli.
ama şimdi şöyle bir mezarlıkları gezelim.kabristan degilde sanki küçük bir villa kent.
adamlar mermerlerle öyle mezar yaptırmışki o parayla kaç tane fakir fukaranın karnı doyar.o da yetmemiş koskoca ölen kişinin resmi.sanki sizi kendi mezarının başında bekliyor.
ALLAH o mezarın altında yatanlara yardım etsin.kendi günahları yetmiyormuş gibi birde o mezarların hesabını verecekler.
eger imanlı bir insan olsalardı benim mezarımı şatoya çevirtmeyin der sade bir mezar isterlerdi.eeee nasıl yaşarsan öyle ölürsün.ölenlerin yaşantısı mezarından belli olur.inanmıyorsanız gidin araştırın.
galiba kafanızı şişirdim.hakkınızı helal edin.selametle.

estağfurlah kardeşim kafa şişirmeside ne dmeke yorumları görelim okuyalım bilgilenelim diye koun açıyoruz ağzınıza sağlık rabbim kimseye kabir azabı çektirmesin selam ve dua ile

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
estağfurlah kardeşim kafa şişirmeside ne dmeke yorumları görelim okuyalım bilgilenelim diye koun açıyoruz ağzınıza sağlık rabbim kimseye kabir azabı çektirmesin selam ve dua ile

selamun aleykum.
RABBIM razı olsun.teşekkür ederim.
ALLAHIM bizleri ibret alanlardan eylesin.:evet:H selametle kal kardeşim.

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Evet Allah razı olsun güzel bir paylaşım acaba ölümbizi nerde ve nasıl bekliyor bizim mezar taşımıza kim ne yazacak....

Turgay.

Kayıtlı Kullanıcı
Eninde sonunda hepimizin akibeti Mezar taşında 2 satırlık yazıyız. Bir kefen bir de yazı Ruhuna fatiha

Allah'a emanet ol kardeşim.

safiye

Kayıtlı Kullanıcı
Eninde sonunda hepimizin akibeti Mezar taşında 2 satırlık yazıyız. Bir kefen bir de yazı Ruhuna fatiha

Allah'a emanet ol kardeşim.

evet kardeşim son ve değişmeyecek olan daimi adres .... rabbim hayırlı ölüm nasip etsin inş. hayırlı günler

safiye

Kayıtlı Kullanıcı
RABBİM DUA EDENLERİMİZDEN EKSİK BIRAKMASIN İNŞALLAH

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt