Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Messenger'ı Skype'ye Yükseltme Resimli Anlatım (1 Kullanıcı)

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar;

Bilindiği üzere kısa bir süre önce Hotmail adını Outlook'a bıraktı.
Windows Live Messenger yazılımıda Skype platformuna yükseltiliyor.

Dünya genelinde 8 Nisan 2013 den sonra çalışmayacaktır.
8 Nisan 2013 den sonra sadece skype ile iletişim kurabileceğiz.
Aşağıda adım adım Skype nasıl yükseltileceğini sizlere resimli olarak anlatacağım.
Umarım faydalı olur.

1. Adım - Skype İndirme ve Yükleme

Aşağıdaki linki tıklayarak Skype programını bilgisayarımıza indirip, kuruyoruz.

Skype'ı bilgisayarınıza indirin

2. Adım - Microsoft Hesabı ile oturum açma

Aşağıdaki ilk resimde görülen microsoft besabınını seçiyoruz.
Ardından ikinci resimdeki microsoft hesabı yazan yere mail adresimizi ve şifremizi yazarak oturum açıyoruz.

3. Adım - Hesap Seçme

Eğer eskiden kullandıgınız bir Skype ID niz varsa hotmail ile birleştirmek istiyorsanız sol tarafı.
Eğer skype niz yok direk messengerinizi yükseltmek istiyorsanız sağ tarafı seçiyoruz.

İşlem tamadır. Güle güle kullanınız.​

berat05

Yönetici
Skype Msnden daha zormuş gibi geliyor.
Ben listemi görsem dahi... kimin ekli olup olmadığını anlayamıyorum...
Ekli olmadığını düşündüklerim de resimler var....yada resimlerde soru işaretleri...
Skype daha güncel gibi olsa da msnin rahatlığı ve bilinirliliği burda yok gibi...
Daha çok tel.görüşmelerine ayarlanmış gibi....msnden face uzanan arkadaş listesi var.. birşey yapabilmek için çevrim içi olmak gerekiyormuş... Nerde nasıl ne yapılır anlaşılır bir klavuzu yok....Netten aradığınız sorulara cevap bulamıyorsunuz....
çoğu kişinin listesi bile aktarılmamış...sanırım bu da zaman alacak..
Yüklemekle iş bitmiyor sanırım...ders almak lazım.

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
Ben şahsen 2007 yılından bu yana skype kullanıyorum. Ben hiç bir zorluk çekmiyorum. Kullandıkça alışkanlık kazanırsınız. Genel yapı telefon görüşmeleri üzerine kurulu. Microsoft geçen yıl skype firmasını satın alınca, skype da hali hazırda kullanılan mesajlaşma sisteminde bir takım değişiklikler yapacağı belliydi. Bunu da skype ile messengerı birleştirerek gösterdi.

Çevrim içi olmadan ne yapmak istiyorsunuz ki, maksat sisteme dahil olmak zaten. Bulut teknolojisindede bu böyledir.

İnternette türkçe bir çok bilgi ve döküman mevcut skype ile ilgili. Takıldığınız yada sormak istediğini bir husus olursa buradan bizlere sorabilirsiniz.

Kişi listesine gelince kişi listelerini zaten kullanıcının kendisi aktaması gerekiyor.

Son not : 8 nisandan sonra isteseniz de messenger kullanamayacaksınız. (çin hariç.)

berat05

Yönetici
Ben şahsen 2007 yılından bu yana skype kullanıyorum. Ben hiç bir zorluk çekmiyorum. Kullandıkça alışkanlık kazanırsınız. Genel yapı telefon görüşmeleri üzerine kurulu. Microsoft geçen yıl skype firmasını satın alınca, skype da hali hazırda kullanılan mesajlaşma sisteminde bir takım değişiklikler yapacağı belliydi. Bunu da skype ile messengerı birleştirerek gösterdi.

Çevrim içi olmadan ne yapmak istiyorsunuz ki, maksat sisteme dahil olmak zaten. Bulut teknolojisindede bu böyledir.

İnternette türkçe bir çok bilgi ve döküman mevcut skype ile ilgili. Takıldığınız yada sormak istediğini bir husus olursa buradan bizlere sorabilirsiniz.

Kişi listesine gelince kişi listelerini zaten kullanıcının kendisi aktaması gerekiyor.

Son not : 8 nisandan sonra isteseniz de messenger kullanamayacaksınız. (çin hariç.)

Sizin zorluk çekmeyeceğinizi biliyorum.

Amacım özellikle birşeyler yapmak değil...öğrenebilmek.
Herhangi bir bilgi görmek- yada değiştirmek için tıkladığımda çevrimiçi olmak gerekliymiş bunu öğrendim.
kişi listesi aktarmadım...ilk nasıl yüklediysem öyle aktarıldı...
kimin ekli olup olmadığını anlayamıyorum...
yeni eklenmiş te çıkıyor eskiside..
Bilmediğim için kullanamıyorum

Resimlerin soru işaretli olması ekli olmadığı anlamına mı geliyor?

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
Kişileri aktarmadan devam edemezsiniz. Karsınıdaki kişiler eğer skype kullanmıyorsa pek bir anlamı kalmıyor.

Tümü
Facebook
Outlook şeklinde gruplamalar var.

Yukarıdaki resimde 3. adıma dikkat ederek yaparsanız sorun olmaz.

berat05

Yönetici
iyi de aktarılmaza nasıl liste görünüyor?
belkide hiç biri kullanmıyor.
3.adım çevrimiçi...şu an itibariyle bakıyorum....yeşil bir şey göremiyorum...ya ben yanlıştayım...ya kimse aktarılmamış..ya da kullanmıyorlar

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt