Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Mescid-i Aksa Gerçeği (1 Kullanıcı)

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
mescidiaksa200604151600148kq.jpg

Yıllardır hepimiz sarı kubbeli Kubbetu-us Sahra'yı Mescid-i Aksa sandık herkes evlerine işyerlerine Mescid-i Aksa diye Kubbetu-us Sahrayı astı. İsrail yıllarca Kubbetu-us Sahra'yı Mescid-i Aksa gibi gösterip Mescid-i Aksa’nın altındaki Süleyman Mabedine kendi tapınaklarını kurmak istedi. Mescid-i Aksa'nın altından tüneller geçirip onu yıkarak Süleyman Mabedine bir tapınak kurmak istedi. Mescid-i Aksa ne zaman televizyona gazeteye haberlere çıksa Kubbetu-us Sahra olarak belirir. Çünkü yıllarca İsrail Kubbetu-us Sahra'nın resimlerini Mescid-i Aksa diye Müslüman ülkelere ve herkese yayarak Kubbetu-us Sahra'yı Mescid-i Aksa gibi göstermeye çalıştı.

Günümüze kadar yaşanan olaylar:
21 Ağustos 1969: Denis Ruhan adlı Yahudi Mescid-i Aksa'yı kundaklama girişiminde bulundu.
Nisan 1980'de Meir Kahane, Mescid-i Aksa'nın bir köşesine patlayıcı madde koyarak patlatmaya çalıştı.
8 Nisan 1982'de bir kez daha Mescid-i Aksa'nın ana girişine patlayıcı madde yerleştirildiyse de cami görevlileri tarafından patlamadan ortaya çıkarıldı.
10 Nisan 1982'de Meir Kahane taraftarlarından bir grup Yahudi militan zorla Mescid-i Aksa'ya girmek istedi.
21 Mart 1983'te Mescid-i Aksa'ya gizli bir yoldan girmek için tünel açıldığı tespit edildi.
14 Ocak 1986'da Knesset üyesi bazı parlamenterler askerlerin koruması altında Mescid-i Aksa'ya girmek istediler.
8 Ekim 1990 tarihinde Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıda 30 Filistinli hayatını kaybetti, 800'e yakını yaralandı.

mescid-aksa.jpg

İslamiyetin ilk namaz kıblesi Mescidi Aksa

el-sahra.jpg

Mescidi Sahra
Halk arasında burası mescidi aksa olarak bilinir.
bu yanlış son yıllarda düzelmeye başladı Bu mescidin bir başka adı ise Ömer mescidi dir.

Resimler:hayrat.net​

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
mescidiaksa.jpg

Mescidi aksa nın bir başka resmi​

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm
Allah razı olsun elinize emeğinize sağlık çok faydalı bir bilgi paylaştığınız için teşekkür ederim...ben bilmiyordum böyle olduğunu sayenizde öğrendim...

selam ve dua ile kalın...

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
[YOUTUBE]PWR0aaoCSRc[/YOUTUBE]​

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm
Allah razı olsun elinize emeğinize sağlık çok faydalı bir bilgi paylaştığınız için teşekkür ederim...ben bilmiyordum böyle olduğunu sayenizde öğrendim...

selam ve dua ile kalın...

Aleyküm selam..
Bir çoğumuz bunu bilmiyoruz.. Ama kardeşlerimize bunun gerçeğini anlatmamız gerekiyor.. Mescid-i Aksa üzerinde oynanan oyunun farkına varıp siyonistlerin oyununa gelmemeliyiz.. Selametle..

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN GERÇEKTEN BENDE BİLMİYORDUM FATDALANDIK ALLAH RAZI OLSUN SELAM VE DUA iLE KALIN İNŞAALLAH

Aleyküm Selam.. Değerli abim çok önemli bir durum gerçekten.. İnşallah siyonistlerin oyuna gelmeden birbirimizi haberdar ederek uyanık müslümanlar olmalıyız.. Bizi uyuta uyuta ne hale getirdiler.. Artık elimizi kaldıracak halimiz kalmamış:(
Selam ve dua..

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Lanetlenmiş kavimle barış için atılan imzalar
Kırılan kolları,
Öldürülen çocukları,
Anaların feryatlarını unutturacak mı?
O imzaları atan eller hiç taş atmamıştı ki..!!

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Uyanık olma zamanı gelmiştir... Artık siyonist oyunlarına karşı daha dikkatli olup tarihimizi ve kültürümüzü koruma vaktidir.. Rabbim yardımcımız olsun inşallah...

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
O imzaları atan eller hiç taş atmamıştı ki..!!

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Sizde bu gerçeği biliyormuydunuz?

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Siz gerçeği biliyormuydunuz?

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Lanetlenmiş kavimle barış için atılan imzalar kırılan kolları, öldürülen çocukları, anaların feryatlarını unutturacak mı?

O imzaları atan eller hiç taş atmamıştı ki...!!!!

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt